شنبه 14 آذر 1394 / 10:20|کد خبر : 888|گروه : سیاسی

بررسی نامه مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی

نقش جوانان اروپایی در مبارزه با تروریسم چیست؟

نقش جوانان اروپایی در مبارزه با تروریسم چیست؟

با گذشت کمتر از یکسال از نامه نخست رهبر معظم انقلاب اسلامی به جوانان اروپایی ، نامه دوم ایشان خطاب به جوانان اروپایی و غربی انتشار یافت تا تبیین گر نقش حقیقی انان در مبارزه با تروریسم باشد.

به گزارش خبرنگار سراب خبر، نامه رهنمود بخش و تاثیرگذار مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی با عنوان درد مشترک سرشار از پیام هایی برای مبارزه با تروریسم و مقابله با افراطی گرایی در سراسر جهان و ایستادن در برابر استعمار بود که نوید آینده ای روشن در انتظار جوانان اروپایی را می داد.

نگاه عمیق و خردمندانه رهبر معظم انقلاب به وقایع و حوادث سپری شده و امید ایشان به جوانان اروپایی نشان دهنده نقش تاثیرگذار این جوانان در ساختن آینده ای روشن در اروپا می باشد.

مقام معظم رهبری در نامه خود به جوانان اروپایی علاوه بر فراخواندن این جوانان به کسب مفاهیم عمیق اسلام آنان را با فرهنگ ناب محمدی (ص) آشنا می نمایند و با معرفی تروریسم واقعی در جهان پرده از چهره های بزک کرده استکبار فرو می اندازند.

در این نامه نه تنها با قربانیان حوادث پاریس همدردی می شود بلکه درد چندین ساله مردم مظلوم فلسطین، لبنان، افغانستان ، عراق و سوریه نیز به تصویر کشیده می شود و دردهای مشترک مسلمانان و سایر ادیان الهی در مبارزه با تروریسم نمایان می گردد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در این نامه خطاب به جوانان اروپایی رنج هر انسان در هر نقطه از جهان را اندوه بار توصیف می کنند و با بیان اینکه تروریسم درد مشترک میان جوامع بشری است می فرمایند: "دنیای اسلام در ابعادی بمراتب وسیع‌تر، در حجمی انبوه‌تر و به مدّت بسیار طولانی‌تر قربانی وحشت‌افکنی و خشونت بوده است؛ متأسّفانه این خشونتها همواره از طرف برخی از قدرتهای بزرگ به شیوه‌های گوناگون و به شکل مؤثّر حمایت شده است." که ایشان در این بخش از پیام خود به خوبی رنج دنیای اسلام از تروریسم را برای جوانان اروپایی شرح می دهند و از سویی با اعلام حمایت قدرت های بزرگ جهان از اینگونه رفتارها هراس استکبار جهانی از گسترش اسلام ناب محمدی (ص) را بیان می نمایند.

پیام مقام معظم رهبری به جوانان اروپایی حامل نکته هایی در تبیین اسلام واقعی و پروزه اسلام هراسی استکبار جهانی است که رهبر معظم انقلاب جوانان اروپایی را تنها افرادی می دانند که می توانند با درس گرفتن از اینچنین ناملایماتی راه‌هایی نو برای ساخت آینده بیابند و سد بیراهه هایی شوند که غرب را به نقطه کنونی رسانده است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخش دیگری از این نامه حقیقت چهره رژیم اشغالگر قدس را برای همگان آشکار می نمایند و با بیان روزهای سخت مردم ستمدیده فلسطین در طول بیش از نیم قرن از حمایت استکبار جهانی از رژیم صهیونیستی سخن می گویند و جوانان اروپایی را با توصیف صحنه های دردناک زندگی کودکان،زنان و مردم ستمدیده فلسطین نسبت به درک تروریسم جهانی و سکوت سازمان های مدعی حقوق بشر فرامی خوانند و ان را نشان دهنده برخورد دو گانه غرب در مقابله با تروریسم می دانند.

ایشان همچنین با اشاره به لشکرکشی های سالهای اخیرغرب به دنیای اسلام آن را نمونه‌ای دیگر از منطق متناقض غرب برمی شمارند و با بیان خسارت های انسانی،اقتصادی و صنعتی چنین حملاتی به عقب ماندگی های حاصل از این خشونتها اشاره می نمایند و می فرمایند: "چگونه میتوان کشوری را به ویرانه تبدیل کرد و شهر و روستایش را به خاکستر نشاند، سپس به آنها گفت که لطفاً خود را ستمدیده ندانید! به جای دعوت به نفهمیدن و یا از یاد بردن فاجعه‌ها، آیا عذرخواهیِ صادقانه بهتر نیست؟ رنجی که در این سالها دنیای اسلام از دورویی و چهره‌آرایی مهاجمان کشیده است، کمتر از خسارتهای مادّی نیست."

رهبر معظم انقلاب در این نامه همچنین با اشاره به پیامدهای واکنش های عجولانه در مبارزه با تروریسم بر ضرورت پرهیز از رفتار ظالمانه با مسلمانان تاکید می نمایند و با بیان سابقه تعامل غرب و مسلمانان خطاب به جوانان اروپایی می فرمایند: "ن از شما جوانان میخواهم که بر مبنای یک شناخت درست و با ژرف‌بینی و استفاده از تجربه‌های ناگوار، بنیانهای یک تعامل صحیح و شرافتمندانه را با جهان اسلام پی‌ریزی کنید. در این صورت، در آینده‌ای نه‌چندان دور خواهید دید بنایی که بر چنین شالوده‌ای استوار کرده‌اید، سایه‌ی اطمینان و اعتماد را بر سر معمارانش میگستراند، گرمای امنیّت و آرامش را به آنان هدیه میدهد، و فروغ امید به آینده‌ای روشن را بر صفحه‌ی گیتی میتاباند."

کلام پایانی:

نامه امید بخش و رهنمود بخش مقام معظم رهبری با بیانی صمیمی و پیامی گیرا برای جوانان اروپایی نوید بخش آغاز مرحله ای جدید در زندگی جوانان اروپایی است که می تواند با کسب مفاهیم عمیق این نامه توسط جوانانی که در فرهنگ غرب رو به سوی عدالت و آزادی خواهی اورده اند آینده ای درخشان پیش روی دنیای غرب قرار دهد و نقطه قوتی باشد برای مقابله با تروریسم و شکوفایی نقش جوانان اروپایی در برخورد با استکبار جهانی

نقش جوانان اروپایی در مبارزه با تروریسم چیست؟
برچسب ها :

سراب خبرجوانان اروپاییتروریسمقروه

نظرات کاربران :

سیده زهرا [شنبه 14 آذر 1394 | 16:35] پاسخ

درود بر رهبر ازاده

خوشحالم که در جهان کشورم یک رهبر فرزانه دارد

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
اظهارات امام جمعه قروه در مورد روز جهانی قدس
بخشی از اقدامات جهادی سپاه کردستان در مقابله با کرونا
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
اظهارات امام جمعه قروه در مورد روز جهانی قدس
بخشی از اقدامات جهادی سپاه کردستان در مقابله با کرونا
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

پیشخوان روزنامه ها

ADS In Website