شنبه 10 مرداد 1394 / 11:22|کد خبر : 66|گروه : اجتماعی

رییس اداره تامین اجتماعی شهرستان قروه خبر داد:

بیش از 70 هزار نفر از مردم شهرستان قروه زیر چتر بیمه تامین اجتماعی قرار دارند

بیش از 70 هزار نفر از مردم شهرستان قروه زیر چتر بیمه تامین اجتماعی قرار دارند

رییس تامین اجتماعی شهرستان قروه از برخورداری 70 هزار نفر از خدمات بیمه تامین اجتماعی در این شهرستان خبر داد و گفت: در حال حاضر 19 هزار نفر بیمه شده و مستمری‌بگیر اصلی در شهرستان زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند.

به گزارش خبرنگار سراب خبر،محمد توفیق حسن پور شامگاه روز گذشته و در جریان بازدید فرماندار قروه از تامین اجتماعی شهرستان با بیان اینکه ۳ هزار و ۹۷ پیمانکار و کارفرما در تعامل با اداره تأمین اجتماعی قروه هستند اظهار داشت: به منظور جلوگیری از اتلاف وقت مراجعین و نیز کاهش بار ترافیکی ۹۷ درصد لیست پرداختی ها به صورت الکترونیکی به کارگاه های بیمه شدگان ابلاغ می شود.

وی با اشاره به اینکه طی دو دوره متوالی تامین اجتماعی شعبه قروه در زمینه عملکردی در بخش‌های درآمد، اداری، بازرسی، اجراییات، مستمری، نام‌نویسی و امور بیمه‌شدگان در ارزشیابی‌های انجام گرفته، موفق به کسب رتبه نخست استان شده است افزود: در ارزشیابی های صورت گرفته توسط بازرسان استان، اداره تأمین اجتماعی قروه موفق به احراز چنین افتخاراتی بوده است.

رییس اداره تامین اجتماعی قروه با بیان اینکه ۶ هزار و ۷۵۵ نفر از بیمه شدگان را بیمه شده های اجباری تشکیل می دهند خاطر نشان کرد: در این شهرستان ۴۰۰ نفر بیمه شده اختیاری و نیز ۷۳۳ نفر بیمه شده مشاغل آزاد هستند.

به گفته وی در شهرستان قروه ۲ هزار و ۵۱۷ نفر بیمه شده قالیبافی، ۲ هزار و ۳۷۵ نفر بیمه شده در قالب رانندگان درون و برون شهری، ۶۶ نفر بیمه شده باربران، ۲ هزار و ۸۴۰ نفر بیمه شده کارگران ساختمانی و ۴۲ نفر بیمه شده طرح خادمان مساجد هستند.

حسن پور با اشاره به وجود 2 هزار و 576 نفر مستمری‌بگیر بازنشسته، بازمانده و از کار‌افتاده افزود: 2 هزار و 938 نفر مستمری بگیر در این شهرستان وجود دارد که 362 نفر آنان نیز از بیمه بیکاری برخوردار هستند.

وی از صدور 38 هزار جلد دفترچه برای بیمه شدگان این نهاد در سال جاری تاکنون خبر داد و گفت: ما از حضور مردم و بیمه شدن تمامی انان استقبال می کنیم.

حسن پور مبلغ پرداختی در قالب عملکرد سال گذشته را 176 میلیارد ریال عنوان نمود و با اشاره به کل مبلغ پرداختی در قالب عملکرد سه ماهه نخست سال جاری تصریح کرد: این مبلغ به میزان ۴۷ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ريال جهت بیمه مستمری بانوان، ازدواج، کفن و دفن بوده که از این مبلغ پرداختی بالغ بر ۵ میلیارد ريال در قالب مقرری بیمه بیکاری، ۱۲۲ میلیارد ريال کمک هزینه ازدواج می باشد.

این مسئول در پایان به تعداد کارگاه‌های موجود در این شهرستان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر هزارو 719 کارگاه فعال، 2 و هزار و 73کارگاه نیمه‌فعال و 2هزار و 68 کارگاه راکد در این شهرستان وجود دارد.


PDO Query2 Error