یکشنبه 10 اسفند 1399 / 07:21|کد خبر : 5594|گروه : سیاسی

گزارش؛

نگاهی به شهری که تنها نام شهر را یدک می کشد/بازنگری در مدیریت شهری لازمه آبادانی قروه

نگاهی به شهری که تنها نام شهر را یدک می کشد/بازنگری در مدیریت شهری لازمه آبادانی قروه

بهبود وضعیت شهر قروه در گرو بازنگری در مدیریت شهری است که لازم است تا فارغ از شعارهای انتخاباتی و تبلیغاتی به ان پرداخته شود

به گزارش خبرنگار سراب خبر ، شهر قروه با اینکه در مسیر ورودی اصلی استان کردستان قرار گرفته و راه ارتباطی بین دو مرکز شهر همدان و سنندج می باشد اما از کمترین امکانات رفاهی و حداقلی برای خود برخوردار نیست و در بسیاری از موارد با اینکه می توانست یکی از شهرهای کهکانپذیر باشد تنها به محل اسکانی موقت برای میهمانان تبدیل شده است.

هر چند که در یک سال گذشته و با توجه به شیوع ویروس کرونا آمار مسافرت ها به سمت استان کردستان نیز کاهش یافته است اما در واقع مشکلاتی که در رابطه با امکانات رفاهی شهر قروه دیده می شود تنها مربوط به استفاده میهمانان نمی باشد و این معضلی است که خود مردم نیز با آن روبرو هستند.

نبود یک سرویس بهداشتی عمومی در مرکز شهر

یکی از مشکلاتی که مردم این شهر همیشه از آن گله مند بوده اند نبود سرویس بهداشتی در مرکز شهر است.

متاسفانه با اینکه شهرستان قروه حدود 140 هزار نفر جمعیت دارد اما یک سرویس بهداشتی عمومی در مرکز شهر وجود ندارد تا مردم در داخل شهر بتوانند از ان استفاده کنند.

این در حالی است که تعداد دست فروشان و بازاریان شهر قروه نیز تعداد قابل توجهی است و این افراد نیازمند یک سرویس بهداشتی عمومی هستند.

نبود یک سرویس بهداشتی در داخل شهر قروه نه تنها نشان می دهد این شهر هنوز با یک شهر واقعی فاصله زیادی دارد بلکه نمایانگر بی توجهی مسئولین به این امر مهم است که امکانات رفاهی داخل شهر قروه در طی سال های گذشته هیچ تفاوتی با یکدیگر نداشته است.

انباشت زباله و ضعف در زیباسازی شهری

نبود یک برنامه مشخص برای زیباسازی محیط شهری و حتی جمع اوری مرتب زباله در سطح شهر قروه دیگر موضوعی است که طی سالیان متمادی در این شهر خودنمایی کرده است و کمتر زمانی را به یاد داریم که مردم از این مسئله گلایه مند نبوده باشند.

بی توجهی به ساخت المان هایی متناسب با فرهنگ مردم منطقه و بی تفاوتی نسبت به معرفی توانمندی های بومی مردم از دیگر مسائلی است که بی ارتباط با زیباسازی شهری نمی باشد.

عدم جانمایی مبلمان شهری در قروه و نیز نبود عزم جدی برای ایجاد آن از جمله دلایل ضعف در زیبا سازی شهری است که وقتی شاهد انباشت زباله در کنار ان نیز هستیم بیشتر این مسئله نمایان می شود.

عدم بهسازی بلوار غدیر خم

بلوار غدیر خم را می توان اصلی ترین محور شهرستان قروه دانست چرا که راه ارتباطی اصلی بین دو مرکز استان کردستان و همدان می باشد و از طرفی نقش مسیری ارتباطی در سطح شهرستان را نیز ایفا می نماید که متاسفانه سال هاست به حال خود رها شده و نه تنها برای ورودی های غربی و شرقی ان فکری اساسی نمی شود بلکه بهسازی آن نیز به خاطره ای برای مردم تبدیل شده و کمتر کسی آخرین بازسازی آن را به خاطر دارد.

این در حالی است که اگر مسافری از سطح شهر قروه عبور کند ابتدا با این بلوار روبرو خواهد شد.

شهرک امام خمینی (ره) و حاشیه شهر قروه

موضوع مهم دیگری که پرداختن به ان خالی از لطف نیست تغییر و تحول در شهرک امام خمینی (ره) و مناطق حاشه ای اطراف ان است که با هر انتخابات شورای شهر صحبت هایی در خصوص ان می شود و پس از انتخابات فقط شعارها هستند که باقی می مانند.

باید گفت شهرک امام خمینی (ره) و مناطق اطراف آن امروز به مرکز حاشیه نشینی شهر قروه تبدیل شده اند و این مسئله زیبنده نام شهرک نبوده و نیست.

بی تفاوتی مسئولین نسبت به بهسازی وضعیت شهرک و بهسازی خانه هایی که سال ها پیش حتی بدون داشتن جواز ساخت احداث شده اند به هیچ عنوان نمی تواند قابل قبول باشد.

متاسفانه امروز می بینیم که با بیشتر شدن فاصله طبقاتی شهر قروه نیز دچار بحران بالای شهر و پایین شهر شده است و مردم در مناطقی همچون شهرک امام خمینی (ره) و مناطق حاشیه ای آن از امکانات ناچیز داخل شهر نیز برخوردار نیستند.

بازنگری در مدیریت شهری لازمه آبادانی قروه

مسائلی که مطرح شد تنها بخشی از معضلاتی است که مردم این شهر با ان روبرو هستند و باید گفت بهبود وضعیت موجود در گرو بازنگری در مدیریت شهری است که لازم است تا فارغ از شعارهای انتخاباتی و تبلیغاتی به ان پرداخته شود و این مهم تحقق نخواهد یافت مگر انکه مسئولینم عزم جدی در بهبود وضعیت شهر داشته باشند.
برچسب ها :

قروهمدیریت شهریشهرداریبازنگریشورای شهر

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
فینال جام جهانی کشتی نروژ؛ حسن یزدانی - دیوید تیلور
حضور مردم شهرستان قروه در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن ۹۹
اجرای طرح شهید سلیمانی و ویزیت رایگان گروه جهادی چشم پزشکی در قروه
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
فینال جام جهانی کشتی نروژ؛ حسن یزدانی - دیوید تیلور
حضور مردم شهرستان قروه در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن ۹۹
اجرای طرح شهید سلیمانی و ویزیت رایگان گروه جهادی چشم پزشکی در قروه
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد

ADS In Website

ADS In Website