سه شنبه 28 بهمن 1399 / 13:30|کد خبر : 5578|گروه : سیاسی

پیک پریشان خواستار ورود سازمان بازرسی به حواشی اخیر شورای شهر قروه شد

پیک پریشان خواستار ورود سازمان بازرسی به حواشی اخیر شورای شهر قروه شد

صبح امروز رسانه خبری پیک پریشان در گزارشی خواستار ورود سازمان بازرسی جهت بررسی حواشی اخیر شورای شهر قروه شد

به گزارش خبرنگار سراب خبر ، صبح امروز رسانه خبری پیک پریشان در گزارشی خواستار ورود سازمان بازرسی جهت بررسی حواشی اخیر شورای شهر قروه شد که در ادامه این خبر گزارش رسانه پیک پریشان منتشر می شود: 

پیک پریشان/ عضو شورای شهر قروه در خصوص خبر منتشر شده این رسانه در تاریخ 99/11/21 با عنوان "عضو شورای شهر قروه باید سلب عضویت شود/ اشتغال پرستو شکری در تهران و سکونت خارج از محل حوزه انتخابیه، خلاف قانون شوراهاست" به ارائه توضیحاتی در این خصوص در جلسه شورای شهر پرداخت.

 

بی احترامی و جلوگیری از ورود خبرنگاران به جلسه
شامگاه مورخ 25/11/99 جلسه شورای شهر قروه در حالی آغاز شد که همانند برخی جلسات گذشته با حاشیه هایی همراه گردید. حاشیه این بار، مربوط به حضور خبرنگاران در جلسه بود. رییس شورا به حضور و ورود خبرنگاران پایگاه خبری سراب خبر و خبرگزاری کردپرس در جلسه معترض بود و به دلیل اینکه منبع خبر در خصوص پرستو شکری (که با توجه به درخواست ایشان قرار بود در این باره توضیحاتی ارائه نماید) رسانه پیک پریشان بوده است، قصد داشت تنها خبرنگار این رسانه در جلسه حضور پیدا کند. اما خبرنگار پیک پریشان نیز در اعتراض به برخورد با سایر خبرنگاران و بی احترامی صورت گرفته از حضور در جلسه شورا خودداری نمود.


تشکر از رسانه پیک پریشان
با ممانعت از حضور خبرنگاران در صحن جلسه توسط رییس شورا، پرستو شکری با دعوت خبرنگاران به محل دبیرخانه شورا به ارائه توضیحاتی در خصوص خبر پیک پریشان مورخ مبنی بر "اشتغال در تهران و غیبت بیش از حد ایشان در جلسات که بایسته سلب عضویت است" پرداخت.
 وی گفت: با توجه به خبر این رسانه در خصوص اینجانب که در فضای رسانه ای و مجازی شهرستان انتشار یافت، در جلسه امروز شورا براساس ماده 19 آیین نامه داخلی شورای شهر، درخواست نطق پیش از دستور دادم که با توجه به مسئولیت شورایی و منتخب مردم، توضیحاتی در این باره ارائه نمایم.
عضو شورای قروه با اشاره به اهمیت و جایگاه رسانه و خبرنگاران در جامعه به عنوان اهرم نظارت بر عملکرد مسئولین، از رسانه پیک پریشان بابت انعکاس خبر مربوط به خود تشکر کرد و گفت بهتر بود که این رسانه کمی حرفه ای تر عمل می نمود و قبل از انتشار این خبر با بنده تماس گرفته می شد تا درباره صحت و سقم آن توضیحاتی ارائه می نمودم.


این اظهار نظر از طرف پیک پریشان نیازمند توضیح است که، وقتی دلایل کافی بر صحت و سقم یک خبر یا گزارش موجود نباشد، وظیفه اخلاقی و رسانه ای هر رسانه است که با شخص یا مجموعه مرتبط تماس گرفته شود. اما وقتی در تماس تلفنی و حضوری این رسانه، روابط عمومی و حراست صندوق بیمه کشاورزان و روستاییان، اشتغال به کار پرستو شکری را در این موسسه مورد تایید قرار داده و نیز اسناد به دست آمده، نشان دهنده صحت حضور و اشتغال ایشان در آن موسسه بود و همچنان که شکری، اشتغال خود را در تهران در این نشست خبری تایید نمودند، نیازی برای تماس با ایشان نبود.
آیا با وجود اطمینان از صحت این خبر، تماس با وی باعث عدم شفافیت و انجام بعضاً اقداماتی در توجیه یا موارد دیگر پیرامون این مسئله نمی گردید!


پرستو شکری در ادامه توضیحات با گریزی به تذکر و طرح سؤال خود از شهردار مطابق ماده 83 قانون شوراها، خبر پیک پریشان را مرتبط با این مورد و تعارض منافع رییس شورا دانست و اظهار داشت: طرح سؤال از شهردار توسط رییس شورا در جلسه دوم مرتبط با این موضوع، با تصویب و تایید اکثریت اعضای شورا بدون حضور وی و شهردار از صحن شورا خارج شده است. ضمن اینکه در جلسه اول بررسی این موضوع ایشان حضور نداشته است.


در این خصوص که خبر پیک پریشان با طرح سؤال مرتبط می باشد، لازمه شفافیت است که این رسانه براساس رسالت رسانه ای به انعکاس خبر مذکور پرداخته که قبلاً پیام هایی در جهت پیگیری این موضوع از طرف برخی شهروندان دریافت کرده بود و در این خصوص نامه ای به رییس شورای شهر با موضوع "عملکرد شورای اسلامی شهر قروه از لحاظ حضور در جلسات رسمی و آمار مصوبات صورت گرفته" در تاریخ 99/09/22 ارایه نمود که هنوز متاسفانه به این نامه پاسخ داده نشده است. چرا که این خبر اگر مرتبط با موضوع مذکور بود، همان موقع منتشر می شد. ضمن اینکه از اواسط آبان ماه، تحقیق و پیگیری این موضوع آغاز شده بود.

به نظر ما ارتباط دادن این خبر به تذکر و طرح سؤال و تعارض منافع رییس شورا، نوعی توجیه تخلف صورت گرفته و تلاش برای پاک کردن صورت مسئله است. ضمن اینکه گزارش تعارض منافع رییس شورا هم در این رسانه منتشر شده و قطعاً این رسانه در افشای مفاسد و تخلفات هر مسئول و ارگانی مطابق با قانون و اسناد و مدارک، هیچ ابایی ندارد.


تایید اشتغال در صندوق بیمه با رابطه و نه ضابطه
عضو شورای قروه در ادامه توضیحات، به پاسخ درباره اشتغال خود در صندوق بیمه کشاورزان و روستاییان زیر نظر وزارت تعاون و کار و رفاه اجتماعی پرداخت و صراحتاً اظهار داشت: من از طرف شورای عالی استان به عنوان مشاور به چند جا در سطح استان و کشور معرفی شدم که در نهایت از طریق دکتر قادرمرزی (نماینده سابق قروه و دهگلان در مجلس)  به آشنای ایشان معاون پارلمانی امور شورای عالی معرفی شدم تا اینکه در صندوق بیمه کشاورزان و روستاییان به عنوان "مشاور امور مجلس و شوراها و صندوق بیمه" مشغول به کار شدم.


قرارداد پاره وقت و عدم تغییر محل سکونت
پرستو شکری در ادامه، با توجه به اشتغال وی در صندوق بیمه و سکونت در تهران گفت: قراداد بنده با صندوق بیمه به صورت پاره وقت با عنوان مثلاً! "مشاورین صندوق و بر اساس ساعتی" تعیین شده است که حق الزحمه پرداختی به اینجانب نیز بر همین اساس می باشد. لذا با توجه به اینکه قرارداد پاره وقت است، استخدام من رسمی نیست. بنابراین محل سکونت من از ابتدای ثبت نام انتخابات در قروه و منزل پدری می باشد و حتی فرزند من نیز در این شهر تحصیل می کند. 

 

در این زمینه، خبرنگاران پیک پریشان و سراب خبر با اشاره شکری به قرارداد پاره وقت، خواستار ارائه قرارداد شدند که ایشان برخلاف تاکید خود در ابتدای توضیحات که هر موردی را که صحبت می کند، مستندات لازم را دارد و نشان می دهد، از ارائه قراداد به دلیل اینکه حاوی اطلاعات شخصی است خودداری نمود و گفت بعداً این قرارداد را ارائه خواهد کرد!


کدام یک راست می گویند، شکری یا قانون؟
اما اظهارات عضو شورای قروه در خصوص قرارداد پاره وقت خود با عنوان مشاورین صندوق، با توجه به بیمه رد شده برای ایشان از طرف این موسسه(که سند کامل آن در نزد این رسانه محفوظ است) متناقض به نظر می رسد.

 


 زیرا این اظهارات در حالی است که برای پرستو شکری از طرف صندوق از ابتدای سال جاری تا پایان آبان ماه با حقوق مشخص (زمان مورد پیگری این رسانه) بیمه به صورت کامل رد شده که با قراداد پاره وقت و عنوان مشاور امور مجلس و شوراها و صندوق بیمه همخوانی نداشته و تضاد قانونی دارد.
شکری در این باره گفت: بابت تردد در جاده و خطرات ناشی از آن حق بیمه من کامل پرداخت شده و این دلیل بر آن نیست که تمام 30 روز ماه ها را در تهران بوده است. چرا که این نوعِ قرارداد است که شرط کرده تا بیمه او به صورت کامل پرداخت شود.


اما مسئله مهم و بحث برانگیز در این خصوص این است که برای این عضو شورا از طرف صندوق مذکور، بیمه تامین اجتماعی به صورت کامل و 30 روزه رد شده است که طبق قوانین کار و تامین اجتماعی، این موضوع خلاف قانون است که برای قرارداد ساعتی، بیمه کامل رد شود. چرا که در قانون کار و تامین اجتماعی، هیچ تبصره و مواد قانونی و حتی آیین نامه ای در تایید این موضوع که برای قرارداد پاره وقت می توان بیمه کامل و 30 روزه رد نمود، نمی توان یافت و این در واقع خلاف قانون است که بایسته پاسخگویی صندوق بیمه کشاورزان و روستاییان و ورود و پیگیری بازرسی سازمان تامین اجتماعی نیز می باشد.


 در حقیقت اگر چنین کاری از صندوق بیمه کشاورزان و روستاییان که زیرمجموعه وزارت تعاون و کار قرار دارد و باید این وزارت خانه ناظر بر عملکرد و اجرای درست قوانین باشد، صورت پذیرد باید به قوانین دیگر این وزرات خانه تردید کرد.
همچنین، با توجه به اینکه برای خانم شکری از طرف صندوق مذکور بیمه تامین اجتماعی به صورت کامل (30 روزه) رد شده است، طبق ماده 25 قانون تامین اجتماعی، یعنی اینکه ایشان تمام وقت برای صندوق بیمه کشاورزان و روستاییان مشغول به کار بوده و هست. لذا اینکه قرارداد ایشان به صورت پاره وقت می باشد، طبق بیمه رد شده متناقض و نادرست است.


از طرف دیگر، چگونه ممکن است که به گفته خود این عضو شورا، در برخی مواقع دو یا سه هفته اصلاً در محل کار حضور نداشته است. ولی برای ایشان بیمه تامین اجتماعی کامل و 30 روزه رد شده است؟
آیا این تخلف قانونی، اجحاف در حق سایر بیمه شدگان و نیز بسیاری از کارگران که فاقد بیمه هستند، نیست؟


رییس شورای قروه در اعلان غیبت بنده اشتباه کرده است
پرستو شکری در ادامه توضیحات خود درباره نامه رییس شورا به فرمانداری مبنی بر غیبت 16 جلسه ای ایشان اظهار داشت: خانم کلوندی در محاسبه حضور و غیاب اعضای شورا در جلسات رسمی و غیر رسمی مواد 16 و 18 آیین نامه داخلی شوراها را رعایت نکرده است و لذا من 16 جلسه در جلسات رسمی فوق العاده غیبت نداشته ام. اگر بنده 16 جلسه غیبت داشته ام، چرا وقتی تعداد غیبت های من به 6 مورد و به 10 مورد و بیشتر از آن رسیده، این مسئله مطرح نشده است؟


وی افزود: با توجه به اینکه مسئولیت هر رییس شورا، مربوط به سال مالی است که خود رییس می باشد، در طول ریاست خانم کلوندی بر شورا، تنها 3 جلسه غیبت داشته و در 5 ماه اول سال جاری نیز 2 جلسه در جلسات حضور نداشته است. این عضو شورا همچنین به این مسئله اشاره نمود که در بسیاری از موارد اصلاً دعوتنامه حضور در جلسه به صورت کتبی تحویل به اعضای شورا نشده و بلکه از طریق واتساپ ارسال شده که ممکن است اشخاص در آن لحظه دسترسی به اینترنت نداشته اند و از محتوای جلسه بی اطلاع بمانند.


 اشاره به غیبت رییس شورای قروه در جلسات
 شکری در توضیحات خود به غیبت حوریا کلوندی در سال های گذشته اشاره کرد و گفت: زمانی که خانم کلوندی به همراه خانواده خود دچار سانحه تصادف شدند 6 جلسه در طول 3 ماه در شهرستان حضور نداشتند و یک ماه تمام به جلسات شورا نیامدند. اما ما با ایشان همکاری کردیم و حتی جلسات را با وی هماهنگ می نمودیم.


این اظهارات را نیز مهدی ملکی عضو دیگر شورا، در گفتگو با خبرنگاران حاضر مطرح کرد و گفت: زمانی که من نایب رییس جلسه بودم، خانم کلوندی چند جلسه غیبت داشت تا جایی که بسیاری از غیبت های وی مطرح نمی شد و ایشان در بسیاری از جلسات در طول 5 دقیقه پایانی به جلسه می آمد و تنها صورتجلسات را امضا می نمود.
ملکی با تاکید بر اینکه باید غیبت تمام اعضای شورا مورد بررسی قرار گیرد، اظهار داشت: کل مصوبات ما در طول چند سال گذشته مشخص است و باید مورد بررسی قرار گیرد تا مشخص شود چه کسی دارای غیبت بوده و تخلف داشته است.


در خصوص اظهارات فوق، سوال این است که چرا این تخلفات در دوره زمانی خود گزارش نشده و اطلاع رسانی نگردیده است؟
همچنین در این باره، حوریا کلوندی به عنوان رییس شورا هم باید پاسخگو و توضیحات لازم را ارائه نماید که نامه ایشان به فرمانداری مبنی بر غیبت برخی اعضای شورا در جلسات رسمی و و غیر رسمی بر اساس چه مواد قانونی و مستنداتی ارائه شده است؟ آیا محتوای نامه ایشان درست است یا اظهارات این دو عضو شورا؟


تغییر نظر اعضای شورا بعد از جلسات!
پرستو شکری در ادامه صحبت های خود با خبرنگاران، به تغییر نظر اعضای شورا در بسیاری از جلسات پس از جلسه اشاره نمود و گفت: در برخی موارد چنین رخ می دهد که روز بعد از جلسه، نظرات اعضای شورا تغییر کرده و گاهی بندهایی برخلاف آنچه که در جلسه بوده نیز مصوب شده است.
در این رابطه خبرنگار سراب خبر پرسید " براساس آنچه شما می گویید، برداشت ما این است که برخی اعضا بعد از جلسه بازهم با یکدیگر جلسه دارند" آیا شما این مسئله را تایید می کنید؟ که شکری در پاسخ گفت: این برداشت شماست و من نمی توانم در این خصوص اظهار نظر کنم و وظیفه من طبق قانون اطلاع رسانی است!


حال جای پرسش است که چرا شکری این موضوع مهم را که در صورت صحت بار حقوقی و قانونی برای سایر اعضای شورا دارد، به موقع گزارش و اطلاع رسانی نکرده است. ضمن اینکه باید سایر اعضای شورا در این باره اظهار نظر و پاسخ دهند که آیا چنین امری صحت دارد یا خیر؟


در واکنش به این اظهار نظر، محمدهادی مرادیان دیگر عضو شورا، در گفتگو با رسانه سراب خبر، گفته است که چنین چیزی امکان ندارد. زیرا تغییر مصوبات جلسات رسمی یک تخلف است و از سوی اعضای شورای شهر چنین تخلفی قابل قبول نمی باشد و این مسئله توسط دیگر اعضا با حضور خبرنگاران در جلسه روز سه شنبه (28/11/99) مورد بررسی و پیگیری قرار می گیرد.

 

چه کسی راست می گوید: قانون، کلوندی یا شکری؟/ لزوم ورود سازمان بازرسی
با توجه به اظهارات خانم پرستو شکری در این نشست، بایسته است که سازمان بازرسی استان با ورود به این موضوع، موارد زیر را مطابق قانون و مقررات، تعیین تکلیف نماید:


1- غیبت خانم پرستو شکری با توجه به نامه ارائه شده به فرمانداری توسط رییس شورا که در متن آن به پیوست دعوت نامه ها  و سایر مستندات اشاره شده، درست است؟ یا اظهارات شکری در این نشست که گفته است: مفاد 16 و 18 آیین نامه داخلی شورا رعایت نشده و لذا من 16 جلسه غیبت نداشته ام.


2- با توجه به تایید خانم شکری که اشتغال ایشان در صندوق بیمه کشاورزان و روستاییان به صورت پاره وقت و بر اساس مشاوره ساعتی است، آیا این تخلف قانونی می باشد یا خیر که بیمه ایشان به صورت کامل و 30 روز رد شده است، در حالی که قرارداد مشاوره ای و پاره وقت است؟ ضمن اینکه ایشان تایید نموده اند که بعضی مواقع دو یا سه هفته اصلاً در محل کار حضور نداشته است. ولی برای ایشان بیمه تامین اجتماعی کامل و 30 روزه رد شده است.


3- آیا پرداخت بیمه به صورت کامل برای پرستو شکری از طرف صندوق بیمه، دال بر حضور کامل در محل کار و پیرو آن، سکونت در تهران است یا خیر؟


4- بررسی صحت و سقم تغییر نظر اعضای شورا بعد از جلسات که به گفته شکری، در مواردی نظرات اعضای شورا تغییر کرده و گاهی بندهایی برخلاف آنچه که در جلسه بوده نیز مصوب شده است.برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
حضور مردم شهرستان قروه در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن ۹۹
اجرای طرح شهید سلیمانی و ویزیت رایگان گروه جهادی چشم پزشکی در قروه
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
حضور مردم شهرستان قروه در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن ۹۹
اجرای طرح شهید سلیمانی و ویزیت رایگان گروه جهادی چشم پزشکی در قروه
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

پیشخوان روزنامه ها

ADS In Website