دوشنبه 20 بهمن 1399 / 12:28|کد خبر : 5564|گروه : سیاسی

معاون اشتغالزایی و عضو هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور:

دستیابی به تحول اقتصادی در کشور نیازمند توسعه زیر ساخت‌های تولید

دستیابی به تحول اقتصادی در کشور نیازمند توسعه زیر ساخت‌های تولید

معاون اشتغالزایی و عضو هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور گفت: دستیابی به تحول اقتصادی در کشور نیازمند توسعه زیر ساخت‌های تولید در مناطق مختلف کشور است.

به گزارش خبرنگار سراب خبر ، پیش از ظهر امروز و با حضور معاون اشتغالزایی و عضو هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور مراسم گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر در مسجد جامع سریش آباد برگزار شد.
 

در این مراسم ابتدا حجت الاسلام علی فدایی امام جمعه شهر سریش آباد اظهار داشت: امام خمینی(ره) و انقلاب مردم در تمام مناطق کشور اهداف اسلام که همان پیروزی حق بر باطل است را به وجود آورد.

 
 
وی تصریح کرد: مردم انقلابی ایران در چندین دهه اخیر نشان دادند با توکل به خدا می‌توان فتنه‌ها را ناکام گذاشت و نمونه آنرا در رشادت‌های مردم شهر سریش‌آباد در مقابل با ظلم و ستم رژیم پهلوی دید.
 
وی اذعان داشت: شهر سریش‌آباد ۱۳۳ شهید تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است که این نشان از خلوص نیت مردم این منطقه برای نظام بوده است.
 
 
حجت‌الاسلام فدایی افزود: انقلاب اسلامی ثمره خون شهدای این سرزمین است و مردم ولایتمدار شهر سریش‌آباد خود را جزو انقلاب می‌دانند و حضور آنها در جشن ۴۲ سالگی انقلاب اسلامی بیان کننده این ویژگی شاخص است.
 
ایجاد انقلاب صنعتی نیازمند حمایت از تولید است
 
در این مراسم حجت الله عبدالملکی معاون اشتغالزایی و عضو هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور با بیان اینکه انقلاب سال ۵۷ یک جریان مردمی و اسلامی در کشور بود که موجب تحولات سیاسی و همه جانبه در ایران شد اظهار داشت: رشد این انقلاب در سال‌های اخیر در زمینه‌های اقتصادی،اجتماعی و...برای همه جهان آشکار شده است.
 
وی افزود: از ۱۷۰ سال پیش کشور ایران دستخوش تحول و دگرگونی‌های مختلفی مانند بدهی‌های مختلفی بود که شاهان ایران برای مردم به ارمغان آوردند و نتیجه‌ای جزء فقر و گرسنگی، تنگ‌دستی برای مردم نداشت و فساد خاندان سلطنتی تا دل جامعه ورود پیدا کرده بود.
 
سرنوشت ایران قبل از انقلاب را بیگانگان رقم می‌زدند
 
عبدالملکی ادامه داد: در دوران حکومت سلطنتی در کشور هیچ نوع پیشرفت اقتصادی و تجاری وجود نداشت و مدیران کشورهای همسایه سرنوشت ایران را در دشت داشتند به نحوی که کمترین تصمیم‌گیری در ایران را بیگانگان انجام می‌دادند و شاهان ایران ابزاری در دست آنها بودند.
 
معاون اشتغالزایی و عضو هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور گفت:کارگزار دولت حق دریافت هدیه ندارد، چرا که چنین شرایطی زمینه فساد را شکل می دهد و جمع کردن فساد در تاریخ نشان داده است که پیشرفت هر مملکتی دوری از فساد،رشوه و...است.
 
عبدالملکی در ادامه افزود: امیر کبیر ۳۹ ماه در کشور فعالیت داشت به نوعی انقلاب اقتصادی را در کشور ایجاد کرد که دولت آن زمان علاوه بر کاهش وابستگی به مرز خودکفایی و مازاد بودجه دست پیدا کرد، این شرایط خوشایند دشمنان نبود و در حمام فین کاشان وی را به قتل رساندند.
 
وی با اشاره به فعالیت بیگانگان در کشور گفت:سال‌ها ایران چراگاه کشورهای بیگانه مانند روسیه،انگلیس، آمریکا و...بود و ایران در آن زمان مستعمره این کشورها محسوب می‌شد همین مسئله زمینه فساد،سرقت وغیره را در کشور ما فراهم کرده بود.
 
وی ادامه داد: رضا شاه سرباز آمریکا بود و مهم‌ترین هدفش اسلام‌زدایی در ایران بود و در زمینه مختلف کشور را فدای خواسته‌های آمریکا کرد.
 
وی اضافه کرد: نمونه این تاراج در صادرات نفت،گاز، محصولات کشاورزی و ...بود که شاه مجانی به مردم کشور آمریکا اهدا کرد.
 
معاون اشتغالزایی و عضو هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور گفت: عدم فروش نفت خام به کشورهای اروپایی و آمریکا موجب فلج شدن نظام اقتصادی آنها می‌شود و کشور ایران ۱۱ درصد منابع نفتی جهان را دارد و این ظرفیت‌ها موجب شده بیگانگان اقدام به خرید خام فروشی مواد مورد نیاز خود از ایران را داشته باشند.
 
 
حجت‌‌الله عبدالملکی در ادامه اذعان داشت:کاهش خام فروشی، افزایش تولید و ورود محصولات ایرانی به بازارهای جهانی زمینه توسعه و پیشرفت ایران در ۴ دهه اخیر را فراهم ساخته است و در منطقه بعنوان قطب تولید شناخته شده است.
 
تولیدات محصولات متنوع در ایران از سال ۵۷ پنج برابر شده است
 
وی با بیان اینکه تولیدات محصولات متنوع در ایران از سال ۵۷ تا کنون ۵ برابر شده است، گفت: دستیابی به تحول اقتصادی در کشور نیازمند توسعه زیر ساخت های تولید در مناطق مختلف کشور است.
 
معاون اشتغالزایی و عضو هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور  عنوان کرد: پیروزی انقلاب اسلامی شکاف طبقاتی را از ۲۶ درصد به ۱۴درصد کاهش داده است و امید به زندگی در کشور افزایش یافته است.
 
وی اذعان داشت: میانگین افزایش عمر هر ایرانی از سال ۵۶ تا کنون ۲۳ سال افزایش داشته است که نشان از پیشرفت‌های علمی،پزشکی،سواد اجتماعی و ...بوده است.
 
معاون اشتغالزایی و عضو هیئت امنای کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور گفت:ضرورت دارد ایران به یک کارخانه تولیدی شود و تحقق آن نیازمند بهره‌گیری از توان نیروهای‌های کارآمد داخلی است و طبق برآورد های صورت گرفته ۷۰ میلیون نفر نیروی کار در کشور وجود دارد که نیازمند شناسایی و اشتغال هستند.
 
حجت‌الله عبدالملکی در ادامه اذعان داشت: ایجاد انقلاب صنعتی در کشور نیازمند حمایت بانک‌ها از تولیدکنندگان، اعطای مجوزهای مناسب از دستگاه‌های اجرایی،کاهش واردات، ایجاد زمینه صادرات محصولات داخلی و ده ها نمونه دیگر است.
 
وی با اشاره به ایجاد کارآفرینی در شهر سریش‌آباد گفت: ایجاد اشتغال نیازمند منابع مالی و نیروی کار است و کمیته امداد توانسته با این شرایط یک سوم اشتغال کشور را فراهم کند.
 
وی اضافه کرد: سال آینده ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار کارآفرینی برای ایجاد ۲ هزار شغل در شهر سریش‌آباد توسط کمیته امداد کشور اهدا خواهد شد.
 
عبدالملکی در ادامه اظهار داشت: هدف کمیته امداد کشور کارآفرینی محور گونه با استفاده از تجربه و توان خبرگان حوزه اشتغال است و از سال آینده از تمام کارآفرینان منطقه قروه و سریش‌آباد برای ایجاد بنگاه‌های اقتصادی دعوت خواهیم کرد و نتیجه آن جهش تولید و اشتغال در کشور را به همراه خواهد داشت.برچسب ها :

کمیته امدادمعاون اشتغالدکتر حجت الله عبدالملکیحجت الله عبدالملکیاقتصاداقتصاد کشور

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
حضور مردم شهرستان قروه در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن ۹۹
اجرای طرح شهید سلیمانی و ویزیت رایگان گروه جهادی چشم پزشکی در قروه
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
حضور مردم شهرستان قروه در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن ۹۹
اجرای طرح شهید سلیمانی و ویزیت رایگان گروه جهادی چشم پزشکی در قروه
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

پیشخوان روزنامه ها

ADS In Website