شنبه 18 بهمن 1399 / 06:20|کد خبر : 5558|گروه : سیاسی

امان از این تبلیغات های انتخاباتی؛

سفر فرمایشی نوبخت و سخره افکار عمومی کردستانی ها!

سفر فرمایشی نوبخت و سخره افکار عمومی کردستانی ها!

دولتمردان تدبیر و امید با نزدیک شدن به پایان روزهای سردمداری خود در کشور سعی دارند با سفرهای فرمایشی و تبلیغاتی بر مردم به خاطر فعالیت های روتین تعریف شده منت بگذارند و خود را سوپرمن های دست نیافتنی معرفی کنند.

به گزارش سراب خبر ، محمد باقر نوبخت معاون حسن روحانی و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری برای ششمین بار به صورت رسمی به سنندج مسافرت کرد اما سفر ششم وی با دیگر سفرهایش به کردستان تفاوت هایی داشت.

 

علی رغم دیگر سفرها از چند روز قبل با تبلیغات گسترده رسانه ای از سوی مدیران دولت تدبیر و امید در استان شاهد بزرگ جلوه دادن این سفر و برنامه های سفر دو روزه نوبخت به کردستان بودیم اما در عمل چیز دیگری برای کردستانی ها به اثبات رسید.

 

محمد باقر نوبخت به محض ورود به فرودگاه سنندج در ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران رسانه ها حاضر شد و برنامه فرمایشی تدوین شده را برای آنان تشریح کرد.

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور پس از صرف نهار در جوار استاندار کردستان و دیگر اعضای ستاد روحانی در استان به روستاهای قلیان و خلیچیان در جوار سد قشلاق سنندج مراجعت کرد تا خانه های مسکونی مددجویان کمیته امداد را که چندین ماه است مورد استفاده مردم قرار گرفته اند به صورت نمایشی افتتاح کند.

 

البته آمارسازی مدیران دولت تدبیر و امید در کردستان در خصوص این واحد‌های مسکونی حتی موجب سردرگمی مدیران کمیته امداد امام خمینی (ره) هم شده و آنان را نیز در خصوص تعداد این واحدها به شک انداخته بود.

 

مدیران دولت تدبیر و امید در اخبار و اطلاعیه های خود از افتتاح ۳هزار و ۴۰۰ واحد مسکونی محرومین و سیل زدگان خبر داده بودند در حالی که در جریان سفر نوبخت به استان به ناگاه در اخبار این تعداد به ۲ هزار و ۲۰۰ واحد تقلیل پیدا کرد و تنها ۴۴۴ واحد آن مربوط به مددجویان کمیته امداد بود.

 

پس از این افتتاح های نمایشی مسکن محرومان این بار نوبت به کلنگ زنی نمایشی خط انتقال آب سد آزاد به تصفیه خانه فرسوده آب شرب سنندج رسید که با تبلیغات گسترده محیطی و تبلیغات گسترده در فضای مجازی همراه شد انگار که وضعیت ناگوار کیفیت آب شرب سنندج با این دو کلنگ زدن نمایشی حل شده است.

 

این پروژه که با توجه به شرایط اقتصادی جامعه و موقعیت جغرافیایی منطقه چندین سال طول خواهد کشید اول راه بوده و آقای معاون رئیس جمهور و هیات همراه وی نامی از تصفیه خانه فرسوده آب شرب سنندج و دورنمای این امر نبردند و با زیر سبیلی از کنار آن گذاشتند.

 

روشن و خاموش کردن یک دستگاه ازن زنی در تصفیه خانه سنندج که چندین هفته از فعالیت آن می گذرد و تأثیری در وضعیت آب شرب این شهر نداشته است دیگر حرکت نمایشی در این صحنه تئاتر سیاسیون تدبیر و امید در عصر چهارشنبه بود که با نیشخند اهالی همجوار این تصفیه خانه و مردم سنندج همراه شد.

 

حضور در پارک کوچک ره ش و پاره کردن روبان نمادین افتتاح صوری این طرح پس از سه ماه از بهره برداری و استفاده مردمی از آن از دیگر برنامه های نمایشی روز اول حضور نوبخت در سنندج بود که بیشتر به مجمع عمومی اعضای ستاد روحانی در کردستان همراه بود تا افتتاح یک طرح اجتماعی و خدماتی.

 

آقای معاون رئیس جمهور پایان برنامه روز اول حضورش در کردستان را در شامی تجملاتی در کنار هم قطارانش در کردستان و افراد کردستانی راه یافته به مجلس شورای اسلامی گذراند و پس از صرف شام مفصل در ادامه سفر تبلیغاتیش این بار در شبکه استانی حاضر شده و شو تبلیغاتیش را در استان تکمیل تر کرد.

 

روز دوم سفر نوبخت پس از صرف صبحانه وی و همراهانش از جلوی درب شهرداری مرکزی آغاز شد و تابلو سنندج به عنوان شهر خلاق موسیقی که دو سال از معرفی آن می گذرد توسط نوبخت نصب شد که این اقدام با تمسخر عابران پیاده و رانندگان ماشین های عبوری از خیابان جنب شهرداری همراه شد اما آقای معاون رئیس جمهور و مدیران استانی و شهری انگار که با نصب این تابلو فتح الفتوح کرده اند و تمام دغدغه های مردم سنندج را رفع کرده اند.

 

پس از نصب بیهوده این تابلو فلزی بی فایده، در گام دوم این بار آقای نوبخت به همراه ده ها نفر از مدیران اجرایی دولت روحانی در کردستان به پیاده راه فردوسی سنندج مراجعت کرده و در گوشه ای بیتوته کردند تا این بار روبان نمایشی این طرح را پس از دو ماه بهره برداری رسمی از این طرح،پاره کند.

 

حضور نوبخت و مدیران اجرایی در پیاده راه فردوسی آنقدر حیرت آور و تعجب برانگیز بود که بسیاری از شهروندان سنندجی که هر بار در گذشته مدیر یا مسئولی را در خیابان ها مشاهده می کردند و برای مطالبه گری امور به وی مراجعت می کردند این بار از این حرکت نوبخت و همراهانش مایوس شده و کسی به آنان مراجعت نکرد.

 

انگار مردم دغدغه مند سنندج که همیشه ثابت کرده اند چند گام جلوتر از مسئولان هستند می دانستند که هیچ آبی از این آقایان گرم نمی شود.

 

سومین گام سفر نمایشی محمد باقر نوبخت در دومین روز اقامت در سنندج به خرابه های ساختمان غله در خیابان اکباتان ختم شد و آقای معاون به همراه مدیران استانی در این خرابه ها پای طرح رؤیایی هفت باغ نشستند که رؤیاپردازی های شخص ارائه کننده این طرح داد آقای معاون را هم در آورده و نوبخت به ناچار برای ماست مالی این حرف ها اعلام کرد که در صورت ارائه طرحی با ضمانت اجرایی شاهد حمایت های مادی خواهید شد.

 

نوبخت به همراه ده ها نفر مدیر اجرایی کردستان پس از گشت و گذار در خرابه های اولین طرح صنعتی کردستان در جلسه شورای برنامه ریزی استان حاضر شد و دوباره وعده های نمایشی و اعتبارات ملی برای طرح های ملی در کردستان با آب و تاب بسیار در اختیار رسانه ها قرار گرفت.

 

پس از این جلسه نمایشی آقای معاون و سیاسیون تدبیر و امید در کردستان برای دومین روز متوالی نهار مفصلی صرف کرده و سپس برای تکمیل کردن سفر نمایشیشان واقعا در صحنه اصلی نمایش حضور پیدا کردند و به دیدن پشت صحنه سریال سنجرخان در جوار میدان تره بار این شهر رفتند.

 

حضور در پشت صحنه این سریال هم جزوی از پازل تبلیغاتی این سفر نمایشی بود و برای تکمیل کردن آرزوهای همراهان آقای نوبخت این بار چرخ بال هلال احمر را آماده پرواز کردند که سفر نمایشی آقایان به کردستان تنها به زمین ختم نشده و تفریحی هم در آسمان کردستان داشته باشند.

 

آقای معاون از آسمان چرخی هم در منطقه لیلاخ داشته و روند احداث ریل راه آهن را نظاره کرد اما احدی از مدیران و کارکنان این پروژه به نوبخت و تبلیغاتچی های همراه وی اعلام نکرد که مدتی است که روند ریل گذاری از سمت همدان متوقف شده است و به احتمال زیاد آرزوی آقای نوبخت و سیاسیون تدبیر و امید برای راه اندازی راه آهن سنندج در زمان مدیریت شان محقق نخواهد شد.

 

پس از گردش هوایی نوبخت و همراهانش شاهد حضور وی در استانداری بودیم که پس از اعطای سوغاتی های درنظر گرفته شده آقای معاون و همراهان به خوشی و سلامتی روانه تهران شدند.

 

بدون شک تدارک اینچنین برنامه هایی در زمانی مهم همچون ایام پیروزی انقلاب اسلامی نه تنها مثبت نیست بلکه مردم را نسبت به عملکرد مدیران در نظام اسلامی ناامید تر خواهد کرد چرا که با گسترش فضای مجازی و رسانه ها دیگر نمی توان افکار عمومی را فریب داد و با رونمایی های نمادین از پروژه های که ماه ها از بهره برداری آن ها گذشته است عملکرد ضعیف و برآیند منفی مدیریتی در استان را مخفی کرد.برچسب ها :


نظرات کاربران :

مخمد [یکشنبه 19 بهمن 1399 | 10:45] پاسخ

با سلام از زنجیره فولاد چه خبر؟؟؟

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
حضور مردم شهرستان قروه در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن ۹۹
اجرای طرح شهید سلیمانی و ویزیت رایگان گروه جهادی چشم پزشکی در قروه
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
حضور مردم شهرستان قروه در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن ۹۹
اجرای طرح شهید سلیمانی و ویزیت رایگان گروه جهادی چشم پزشکی در قروه
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

پیشخوان روزنامه ها

ADS In Website