یکشنبه 30 شهریور 1399 / 11:02|کد خبر : 5448|گروه : سیاسی

یادداشتی به قلم دکتر سمیرا دهقانی؛

تحلیلی بر سخنان اخیر سردار سلامی / انتقام سردار سلیمانی جز با آزادی قدس گرفته نمی‌شود

تحلیلی بر سخنان اخیر سردار سلامی / انتقام سردار سلیمانی جز با آزادی قدس گرفته نمی‌شود

انتقام سردار بزرگ اسلام حاج‌قاسم سلیمانی جز با آزادی قدس گرفته نخواهد شد؛ اما باید آگاه بود که این انتقام یک‌مرحله‌ای و یک‌شبه نیست و در زمان و مکان‌های متفاوت به سمت هدف محور مقاومت هدایت می‌شود.

به گزارش سراب خبر ، پس از شهادت سردار بزرگ اسلام حاج‌قاسم سلیمانی، سردار سلامی از باب انتقام حرف زد و پایگاه آمریکایی مورد هجوم موشک‌های ویرانگر ایرانی قرار گرفت. سردار سلامی پس از ماه‌ها دوباره ترامپ را تهدید و خاطرنشان کرد که انتقام ما جوانمردانه است، همچنان که در عین‌الاسد، هدف، سربازان شما نبود.

سردار سلامی خاطرنشان می‌کند، انتقام سردار سلیمانی بسیار بزرگ‌تر از آن است که سفیر زن آمریکایی در آفریقای جنوبی باشد؛ بلکه کسانی هستند که مستقیم یا غیرمستقیم در شهادت سردار بزرگ اسلام دست داشته‌اند! آیا از تریبون رسمی سپاه پاسداران می‌شود سردار سلامی حرفی بزند و آن را به آینده دور موکول کند؟ انتقام سردار شهید بزرگ اسلام جز با آزادی قدس گرفته نخواهد شد، اما باید آگاه بود که این انتقام یک‌مرحله‌ای و یک‌شبه نیست و در زمان و مکان‌های متفاوت به سمت هدف محور مقاومت هدایت می‌شود.

اما سخنان سردار سلامی یک هشدار جدی است که می‌تواند وقوع یک افتخار غرورآمیز دیگر را محتمل کند. سؤال اینجاست که چه اتفاقی قرار است بیفتد؟ آیا این اتفاق قبل از انتخابات آمریکاست؟ آیا اساساً هدف خود ترامپ است؟ آیا پایگاه‌های آمریکایی مورد تهاجم قرار خواهند گرفت؟ آیا رژیم صهیونیستی مورد هدف است؟ آیا هشدار اخیر ترامپ به ایران به‌‌دلیل اطلاع از تحرکاتی احتمالی است که ترامپ را بی‌قرار کرده است؟  چرا باید ترامپ هشدار دهد و سردار سلامی با این صراحت جواب او را بدهد؟ جواب این سؤالات را زمان حل خواهد کرد؛ اما آنچه که بدیهی است، ترامپ توفانی را حس کرده و به همین دلیل بی‌قرار شده است.

وقت آن رسیده است که تن فربه‌شده آمریکا در منطقه تازیانه‌ای جدید را تجربه کند

قطعاً در مقابل شهادت مجاهد بزرگ شهید سلیمانی فقط حمله به عین‌الاسد کفایت نکرده و همچنان برای ایرانیان و محور مقاومت ضربات مهلک‌تر در دستور کار است. شاید وقت آن رسیده است که تن فربه‌شده آمریکا در منطقه تازیانه‌ای جدید را تجربه کند که تاریخ با افتخار به نام ایرانیان ثبت کند. جدا از غیرت ملی که رخ داد، ضربات مهلک‌تر بر آمریکا را انتظار می‌کشد.

در مباحث تحلیلی و معادلات منطقه نیز نباید انتخابات آمریکا جولانگاه دوباره قمارباز جنایتکاری مانند ترامپ باشد و استکبار باید بداند جسارت آنان با تودهنی بزرگ ختم می‌شود و دست انتقام ایرانیان را هیچگاه سست نخواهند دید. یک ضربه مهلک می‌تواند سرنوشت انتخابات آمریکا را به سمت کسانی هدایت کند که در مقابل ایران دست به عصا رفتار کنند و بدانند هر نوع جسارتی با توفانی ویرانگر همراه خواهد شد.

بنابراین شهادت سردار بزرگ اسلام و عادی‌سازی روابط چند کشور شیخ‌نشین کوچک مانند امارات و بحرین با رژیم صهیونیستی نباید برای ترامپ یک برگ برنده قلمداد شود، بلکه شومی آن را آمریکایی‌ها برای خود باید قبل از انتخابات حس کنند. اگر قرار است مشت انتقام ایرانیان بار دیگر فرود آید، شایسته است در مکان و زمان مناسب باشد که شاید بهترین زمان آن قبل از انتخابات آمریکا باشد.

سردار سلامی می‌گوید در حمله به عین‌الاسد ما منتظر پاسخ آمریکایی‌ها بودیم و به همین دلیل صدها موشک را به سمت اهداف مورد نظر نشانه رفته بودیم! انتخاب این نوع گفتمان توسط سردار سلامی به معنی آن است که ایران از یک جنگ تمام‌عیار با آمریکا واهمه ندارد و این خطرناک‌ترین آژیر هشدار برای آمریکایی‌هاست؛ چراکه این قدرت «هل من مبارز» ایرانیان، ابرقدرتی آمریکایی را با چالش بزرگ قرن روبه‌رو کرده است و به این معناست که این ایرانیان هستند که زمان و مکان تهاجم را مشخص می‌کنند.

باید منتظر ماند و دید آیا حوادثی در حال وقوع است و فرماندهان ایرانی که همواره در میدان عمل با دشمن گفتمان داشته‌اند، آیا این بار فقط به تهدید کلامی مقابل یاوه‌گویی ترامپ بسنده می‌کنند یا مقابل چشم جهانیان دوباره می‌خواهند هیبت آمریکا را به سخره بگیرند.

سمیرا دهقانی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قروهبرچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
حضور مردم شهرستان قروه در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن ۹۹
اجرای طرح شهید سلیمانی و ویزیت رایگان گروه جهادی چشم پزشکی در قروه
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
حضور مردم شهرستان قروه در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن ۹۹
اجرای طرح شهید سلیمانی و ویزیت رایگان گروه جهادی چشم پزشکی در قروه
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

پیشخوان روزنامه ها

ADS In Website