پنجشنبه 22 خرداد 1399 / 08:46|کد خبر : 5318|گروه : سیاسی

در گفتگو با عضو هیئت علمی دانشگاه مطرح شد؛

آیا آمریڪا به فروپاشی و تجزیه نزدیڪ شده است؟

آیا آمریڪا به فروپاشی و تجزیه نزدیڪ شده است؟

آمریڪا با بیش از ۲۲ تریلیون دلار بدهی خارجی، امروز نه تنها توانی برای ڪاهش این بدهی ندارد، بلڪه یڪ جانبه گری آمریڪا در خاورمیانه و همچنین جنگ تجاری با چین بسیاری از بسترهای درآمدی این ڪشور را با تهدیدات راهبردی مواجه نموده است

به گزارش خبرنگار سراب خبر ، دکتر سمیرا دهقانی رییس واحد دانشگاه آزاد اسلامی قروه صبح امروز و در گفتگو با خبرنگار ما با بیان اینکه بسیاری از ڪارشناسان تظاهرات گسترده مردمی در آمریڪا را یڪی از نشانه های افول آمریڪا می دانند، به طرح این سوال پرداخت که آیا  مرگ یڪ سیاه پوست توسط پلیس، می تواند ڪشوری ڪه رفاه نسبی داشته باشد را به سمت آشوب هدایت نماید؟ و اظهار داشت: قطعا تفسیرهای مختلفی از این وقایع می شود ولی آنچه ڪه باید به آن اشاره نمود این است ڪه آمریڪا با حضور ترامپ وارد فاز خودزنی شده است. 
 
وی ادامه داد: همچنان ڪه در تحلیل های گذشته وجود تیم مدیریتی تحت فرماندهی ترامپ را ایجاد تقابل ڪشورها با آمریڪا برشمردیم، امروز همگان به عینه می بینند ڪه یڪ جانبه گری آمریڪا و قلدری های این ڪشور در منطقه، سرعت فروپاشی آن را افزایش داده است. 
 
عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی خاطر نشان کرد: در ڪشوری ڪه بنابر آمار رسمی خودشان، سرانه بهداشتی بیش از دو برابری نسبت به دیگر ڪشورها دارا است، امروز مشاهده می شود ڪه برای تامین ماسڪ، شهروندان آمریڪایی و حتی ڪادر درمانی دچار مشڪلات عدیده هستند و ترامپ در یڪ راهزنی آشڪار بسیاری از اقلام بهداشتی وارداتی را به نفع تعدادی از شرڪت ها مصادره می ڪند تا در بازار سیاه در داخل آمریڪا به فروش برسانند.
 
به گفته دهقانی این تعارضات داخلی و عدم توجه به شهروندان آمریڪایی و گزینش رفتارهای نژادپرستانه، ملت آمریڪا را به خیابان ها ڪشانده است.
 
وی با بیان اینکه حمله به پایگاه عین الاسد توسط جمهوری اسلامی ایران و اعزام پنج نفتڪش به ونزوئلا قدرت خیالی آمریڪا را در مقابل دید جهانیان نشان داد افزود: آمریڪا در مدیریت بحران های داخلی و خارجی ناڪام مانده است.
 
رییس واحد دانشگاه آزاد قروه ادامه داد: تحریم دلاری بعضی از ڪشورها از جمله ایران باعث شد ڪه بسیاری از ڪشورها از جمله چین و روسیه از ترس رفتارهای مشابه با آنان به سمت مبادلات غیر دلاری تشویق شوند و بنابراین یڪی از عمده ترین درآمدهای آمریڪا ڪه از طریق تزریق دلار به بازارهای خارجی بود با چالش های جدیدی روبرو شده است.
 
وی با بیان اینکه آمریڪا با بیش از ۲۲ تریلیون دلار بدهی خارجی، امروز نه تنها توانی برای ڪاهش این بدهی ندارد، بلڪه یڪ جانبه گری آمریڪا در خاورمیانه و همچنین جنگ تجاری با چین بسیاری از بسترهای درآمدی این ڪشور را با تهدیدات راهبردی مواجه نموده است؛ گفت:  به نظر می رسد، ترامپ با قلدری در عرصه بین المللی، فروپاشی آمریڪا را سال ها جلوتر انداخته است و تظاهرات داخلی آمریڪا می تواند به سمت جنگ های خیابانی نیز ڪشانده شود، چرا ڪه اڪثریت مردم آمریڪا مسلح هستند و جرقه ای ڪافیست تا شڪاف های عظیم امنیتی در این ڪشور ایجاد شود. 
 
به گفته دهقانی آنچه احساس می شود این است که چین ابرقدرت آتی جهانی در آینده نزدیڪ خواهد بود ولی نباید فراموش ڪرد ڪه چینی ها هم همانند آمریڪایی ها خطرناڪ هستند و ایران اسلامی برای در امان ماندن باید تنها به قوی شدن خود بیندیشد.
 
وی ادامه داد: جایگاه ابرقدرتی چه در دستان آمریڪا باشد یا چه به چین برسد، همواره ڪشورهای همچون ایران به دلیل دارا بودن منابع عظیم خدادادی مورد تهدید دائم ابرقدرتهاست و لذا اینڪه در تحولات جهانی بپنداریم با فروپاشی آمریڪا، خطرات راهبردی علیه ایران به پایان خواهد رسید این ساده اندیشی خسارات جبران ناپذیری ایجاد خواهد ڪرد.
 
دهقانی یادآور شد: ایران اسلامی باید درصدد احیای تمدن اسلامی باشد و لذا با هوشمندی از تحولات بین المللی به نفع خود باید استفاده نماید. 
 
وی افزود: ترامپ زمانیڪه شهروندان آمریڪایی را با خطرناڪترین تجهیزات تهدید می نماید، نشانه عمق فاجعه ای است ڪه درصدد ڪنترل آن است و باید دید این گرداب برخواسته شده تا چه میزان بر آمریڪا تاثیرات ویرانگر خواهد گذاشت.
 
به گفته دهقانی شاید بتوان گفت جنس اعتراضات اخیر در آمریڪا، بسیار خطرناڪ است و عوامل مختلف از جمله شڪاف طبقاتی و نژادپرستی و همچنین تقابل جدبد برخی از ڪشورها با آمریڪا، این ڪشور را به سمت افول هدایت خواهد ڪرد. 
 
وی در پایان بیان داشت: قمار ترامپ با تجزیه آمریڪا به پایان خواهد رسید و بنابراین باید منتظر تحولات جدی در عرصه بین الملل بود.برچسب ها :

دکتر سمیرا دهقانیگفتگوافول آمریکانابودی آمریکاتحلیل

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
فینال جام جهانی کشتی نروژ؛ حسن یزدانی - دیوید تیلور
حضور مردم شهرستان قروه در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن ۹۹
اجرای طرح شهید سلیمانی و ویزیت رایگان گروه جهادی چشم پزشکی در قروه
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
فینال جام جهانی کشتی نروژ؛ حسن یزدانی - دیوید تیلور
حضور مردم شهرستان قروه در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن ۹۹
اجرای طرح شهید سلیمانی و ویزیت رایگان گروه جهادی چشم پزشکی در قروه
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website