چهارشنبه 21 خرداد 1399 / 20:10|کد خبر : 5316|گروه : فرهنگی

سخنی کوتاه با شهردار جدید قروه

آقای سنتی شهر قروه منتظر عزم جدی شماست / لزوم تغییر رویه در رویکرد شورا و شهرداری

آقای سنتی شهر قروه منتظر عزم جدی شماست / لزوم تغییر رویه در رویکرد شورا و شهرداری

روز گذشته شهردار جدید قروه معرفی شد تا یکبار دیگر مطالبات مردم در حوزه شهری با جدیت بیان و مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار سراب خبر، روز گذشته شهردار جدید شهر قروه در جلسه شورای اداری این شهرستان معرفی شد و عباس سنتی به عنوان منتخب اعضای شورای شهر سکان شهرداری را در اختیار گرفت اما چیزی که حائز اهمیت است در لزوم تغییر رویه شهرداری و شورای شهر به سمت جلب رضایت مردم و خروج از سکوت و انفعال در برابر انتظارات مردمی است.

اگر نگاهی به گذشته مجموعه شورای شهر و شهرداری بیاندازیم می بینیم که در طول قریب به 3 سال از فعالیت اعضای شورای شهر وعده های بسیاری از خدمات مجموعه شهرداری بر زمین مانده که توجه جدی به آنها در طول عمر یکساله شورای شهر قروه در هم افزایی با شهرداری ضروری است.

پل شهرک دانش:

یکی از مهمترین پروژه هایی که انتظار می رود با عزم جدی شهردار جدید پیگیری شود تکمیل و افتتاح رسمی پروژه پل شهرک دانش است که ماه ها از احداث پل می گذرد و مورد تردد خودرو های بسیاری قرار گرفته است اما هنوز مرحله آسفالت بلوار منتهی به آن (بلوار رستگاران) تکمیل نشده و مراسم افتتاحیه این پروژه برگزار نشده است

این در حالی است که پروژه مذکور از سال 95 رسما کلید خورده است و مدت هاست که مردم در شهرک دانش چشم به راه افتتاح رسمی این پروژه هستند.

 

جمع آوری زباله ها از سطح شهر

یکی دیگر از مواردی که در شهرستان قروه بسیار مورد توجه می باشد و متاسفانه در ماه های اخیر بی تفاوتی زیادی نسبت به ان احساس شده است موضوع جمع آوری زباله و تصمیم گیری در خصوص محل مناسب دپو آن می باشد که نمای بسیار نامناسبی در سطح شهر ایجاد می نماید و فضای دورن شهری را آغشته با آلودگی ها می کند

این موضوع یکی از مواردی است که می توان گفت در طول 3 سال گذشته مورد توجه قرار نگرفته است و متاسفانه بهانه های واهی از جمله انکه مردم زباله ها را جداسازی نمی کنند مانع از فرهنگ سازی مناسب در این زمینه شده است که انتظار می رود گام جدی و اساسی در این خصوص برداشته شود تا نسل های آینده نیز آن را به یادگار از والدین خود داشته باشند.

هر چند این موضوع زمان بر و نیازمند به کار ویژه ای است اما می توان با تعبیه سطل های زباله مخصوص در سطح شهر به این مهم دست یافت.

 

پارک شهدای گمنام

سامان دهی مجموعه پارک شهدای گمنام دیگر مطالبه جدی مردم از شهردار جدید و مجموعه شورای شهر است که متاسفانه به جایگاهی برای دفن نخاله های ساختمانی تبدیل شده است

نبود نظارت بر تخلیه نخاله های ساختمانی در محدوده پارک شهدای گمنام متاسفانه در طی یک سال گذشته حجم بالایی از نخاله های ساختمانی را در اطراف مزار شهدای گمنام شهرستان ایجاد نموده است و چهره نامناسبی را به این محدوده بخشیده که نیازمند توجه جدی از سوی مجموعه شهرداری است

 

سامان بخشی به وضعیت تاکسی های شهری و کرایه تاکسی ها

دیگر مسئله ای که این روزها مردم را بسیار آزرده می کند و باید حتما توسط شهردار جدید و اعضای شورای شهر مورد توجه قرار گیرد سامان دهی تاکسی های سطح شهر است

هم اکنون بسیاری از مسیرهای تردد مردم دارای خط تاکسی مناسب نیستند و رانندگان مشخصی برای خط های سطح شهری تعیین نشده اند .

در حال حاضر باید گفت سوا از 4 مسیر اصلی سطح شهر که منتهی به میدان شهید سلیمانی می شوند دیگر مسیرها از تردد مناسب تاکسی برخوردار نمی باشند که از جمله آن می توان به شهرک فرهنگیان، شهرک دانش ، خیابان آیت الله خامنه ای شمالی ، خیابان حسینیه ، خیابان شهید مدرس، خیابان شهید منوچهر سعیدی ، بلوار معلم و حتی مسیر زندان شهر قروه اشاره نمود که در رابطه با زندان شهر باید گفت خانواده های زندانیان با مشقت بسیار برای دیدار با بستگان خود از این مسیر تردد می کنند.

از طرفی یکی دیگر از دغدغه های مردمی که حتما باید مورد توجه باشد وضعیت دریافت کرایه تاکسی از مردم است که نرخ مشخص شورای شهر (1200 تومان) با بهانه نبود پول 300 تومانی با همان 1500 تومان محاسبه می شود و مردم باید برای یک مسیر 300 تومان اضافه بپردازند.

این موضوع نیز باید با جدیت از طرف شهردار قروه مورد توجه باشد و با تعبیه دستگاه های مخصوص رانندگان تاکسی در داخل تاکسی ها و یا دستگاه های کارت خوان برطرف شود که کاری غیرممکن و نشدنی نیست.

 

تامین سرانه فضای سبز شهری در مجموعه بلوارها و خیابان های بدون استفاده

در حال حاضر می توان با قاطعیت گفت در شهرستان قروه جایی جز پارک رضوان و محدوده تفریحی سراب کوثر و در بخش اندکی نیز پارک شهید بهشتی وجود ندارد تا مردم بتوانند از آن به عنوان فضای سبز و فضای تفریحی یاد کنند .

اگر چه در طول یکسال گذشته اقداماتی در این خصوص صورت گرفته است و کارهایی زیربنایی در محدوده سراب کوثر رخ داده اما اینکه تمام فضای سبز شهرستان به یک نقطه خاص معطوف شود قابل قبول نیست و باید تمام ظرفیت شهرستان برای این امر مهم مورد توجه قرار گیرد.

 

توجه جدی به شهرک امام خمینی (ره) و محدوده میدان امیرکبیر

دیگر مسئله مهمی که نباید از دید شهردار جدید شهر قروه دور بماند توجه جدی به شهرک امام خمینی (ره) و محدوده میدان امیرکبیر است که باید این قسمت از شهر که سال ها به نام "پایین جاده" شناخته شده است با تفکیک اصولی کوچه و نقشه همراه شود تا مردم نیز از بن بست به وجود آمده برای آنها و نیز امکانات اندک رهایی یابند.

متاسفانه این موضوع در اطراف میدان امیر کبیر نمود بیشتری دارد و چهره ای کاملا روستایی به بخشی از شهر بخشیده است که از کمترین امکانات برخوردار نیستند

 

اصلاح آسفالت فرسوده و تخریب شده خیابان ها

وجود چاله های حاصل از تخریب آسفالت ها در خیابان های فرعی و اصلی شهر قروه که متاسفانه تنها در معدود خیابان های اصلی منتهی به میدان شهید سلیمانی تا حدودی از بین رفته اند؛ دیگر دغدغه ای است که مردم با آن مواجه هستند.

در این رابطه از شهردار جدید شهر درخواست می کنیم که حتما از خیابان هایی همچون خیابان پروین اعتصامی، خیابان حوزه علمیه، خیابان علامه طباطبایی، خیابان خیبر، بلوار معلم و  بلوار غدیر خم عبور کنند و وضعیت آن را مورد بررسی قرار دهند که سال های مدیدی است مورد بی مهری قرار گرفته اند.

 

پشتیبانی از برنامه های فرهنگی شهرستان:

به عنوان آخرین مطالبه ای که بیش از این نیز در این نوشتار نمی گنجد می توان از لزوم پشتیبانی از اجرای برنامه های فرهنگی که به جد نبود آن در سطح شهر احساس می شود نیز یاد کرد ، هر چند که در این رابطه نمی توان از نقش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی چشم پوشی کرد که خود نیازمند یک گفتار دیگری است اما لازم و ضروری است که شهرداری به عنوان یکی از متولیان فرهنگی در این زمینه وارد شود.

با آرزوی موفقیت برای آقای عباس سنتی شهردار جدید قروه

 

یادداشت از : مجید حسن بیگی 
برچسب ها :

عباس سنتیشهردار قروهسخنی با شهردارشورای شهرتوجه به شهر قروهنیاز های ضروری شهر قروه

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
اظهارات امام جمعه قروه در مورد روز جهانی قدس
بخشی از اقدامات جهادی سپاه کردستان در مقابله با کرونا
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
اظهارات امام جمعه قروه در مورد روز جهانی قدس
بخشی از اقدامات جهادی سپاه کردستان در مقابله با کرونا
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

پیشخوان روزنامه ها

ADS In Website