چهارشنبه 10 اردیبهشت 1399 / 12:43|کد خبر : 5236|گروه : اجتماعی

گزارش تصویری-تشریحی؛

کرونا؛ عامل سکوت مطلق یک روستا در قروه

کرونا؛ عامل سکوت مطلق یک روستا در قروه

سکوت مطلقی دلهره آور در یک روستای قرنطینه شده که ناخواسته گرفتار کرونا گشته نشان از این دارد که نادیده گرفتن هشدارها تا چه میزان برای جامعه خطرناک است.

به گزارش سراب خبر به نقل از کردپرس، ساعت 9 و 30 دقیقه صبح روز دوشنبه دومین ماه بهاری. قرار است اکیپ پزشکی و بهداشتی به روستای قرنطینه شده «پلوسرکان» شهرستان قروه برای بررسی وضعیت بیماران مبتلا به کرونا برود.

همراه این اکیپ مسیر روستای غرق در سکوت را پیش می روی. روستایی واقع در بخش چاردولی شهرستان قروه با تعداد 335 نفر جمعیت براساس سرشماری سال 95 که این روزها به دلیل داشتن بالاترین آمار مبتلایان به کرونا در صدر روستاهای شهرستان قرار گرفته است.

مسیر خلوت است. رئیس مرکز بهداشت شهرستان قروه هماهنگی ها را انجام داده و قرار است تیم پزشکی و بهداشتی در خانه بهداشت روستا آماده باشند. تعدادی بسته های غذایی هم برای خانواده های گرفتار بیماری مهیا شده است.

خلوتی مسیر نشان از این دارد که مردم تا حدودی از وضعیت پرخطر روستا مطلع هستند و سعی می کنند رفت و آمد به روستا را کاهش دهند. هرچند تا حدودی این مهم رعایت می شود.

ساعت 10 و 45 دقیقه؛ خانه بهداشت روستای پلوسرکان از دور نمایان می شود. پزشک و بهورز روستا آماده بیرون ایستاده اند. برای حفاظت بهداشتی لباس های ویژه ای که تدارک دیده شده را باید بپوشی. «گان، شیلد و دستکش و ماسک فیلتردار» پوشیدن این ها  حس عجیبی را به درون ات منتقل می کند. ترس و دلهره تا حدودی گریبانت را می گیرد و با دیدن سکوت مطلق داخل روستا شدت می گیرد.