یکشنبه 24 فروردین 1399 / 16:55|کد خبر : 5202|گروه : فرهنگی

به همت دفتر امام جمعه قروه:

اقلام بهداشتی توسط نیروهای جهادی در قروه توزیع شد

اقلام بهداشتی توسط نیروهای جهادی در قروه توزیع شد

جهادگران قروه ای توسط دفتر امام جمعه شهرستان در این شرایط کرونا پای کار آمده اند و با تهیه اقلام بهداشتی گوشه ای از نیاز مردم را تأمین می کنند.

این روزها به همت دفتر امام جمعه شهرستان قروه همیاریهایی شکل گرفته است. کسانی جهادی پای کار آمده اند و در این شرایط کرونا به مردم کمک می کنند. یکی با دوخت ماسک و لباس، یکی با تهیه و توزیع محلول ضد عفونی کننده، دیگری با کمک به نیازمندان و ...

راه اندازی 4 مرکز دوخت ماسک

روزانه 300 ماسک تهیه و بین مردم توزیع می کنند. جهادی پای کار آمده اند و حتی تعدادی هم چرخ های خانگی خود را برای دوختن ماسک ها آورده اند. بانوانی از طلبه ها و غیرطلبه ها در حوزه علمیه خواهران قروه سطح 2 و 3... کسانی که این روزها وقت خود را صرف خدمت به مردم کرده و گوشه ای از نیاز بهداشتی مردم را تأمین می کنند.

مدیر حوزه علیمه خواهران قروه در این زمینه از توزیع دو هزار ماسک رایگان در نیمه شعبان خبر داد و به اهدای بسته هایی برای کارکنان بخش کرونا در بیمارستان اشاره کرد.

به گفته «مهری رحمتی» بسته های اهدایی به کادر درمان شامل سنگ شرف الشمس، کتاب سه دقیقه در قیامت که ویژه بحران است و لوح تقدیر و روان نویس بوده که به پرسنل بخش کرونا اهدا در روز نیمه شعبان اهدا شد.

دیگر مرکز تولید ماسک در مسجد جامع قرار دارد. مرکزی که در دو شیفت صبح ویژه بانوان و عصر ویژه آقایان لباس و ماسک تهیه می کنند.

همچنین دو مرکز دیگر در این زمینه واقع در شهرک دانش و امامزادگان وجود دارند که روزانه بیش از دو هزار ماسک را تهیه و بین مردم توزیع می کنند.

 

تهیه و توزیع محلول ضدعفونی

داخل مسجد جامعه قروه بطری ها به ردیف قرار گرفته اند؛ بطری های خالی یک طرف و بطری های پر شده طرف دیگر. عده ای جوان در حال کار هستند و با تهیه محلول ضدعفونی کننده قصد دارند راه کمک را پیش بگیرند.

جبهه انقلابی ها اینجا پای کارند. کسانی که هزار محلول در نیمه شعبان بین مردم شهرستان توزیع کردند.

برای تهیه این محلول ها خیرین نقش داشته اند و بطری ها را هم رایگان به این جبهه انقلابی ها داده اند.

 

هدف کمک است در هر شرایطی

این فعالیت های جهادی در واقع کارهایی است که توسط دفتر امام جمعه شهرستان قروه صورت گرفته و در حال انجام است.

در همین راستا امام جمعه شهرستان قروه در جریان بازدید از فعالیت های این کارگاه  ها در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت که مجموعه اقداماتی به کمک حوزه علمیه و بسیج در راستای کمک به سلامت و بهداشت جامعه انجام شده است.

به گفته «حجت الاسلام عابدین رستمی» مهمترین اقداماتی که صورت گرفته شامل راه اندازی چهار مرکز تولید ماسک در مسجد جامع، حوزه علمیه خواهران، در شهرک دانش و یکی هم به کمک اوقاف در امامزادگان است.

 

او ظرفیت تولید این مراکز را در طول روز به میزان دو هزار ماسک دانست و گفت که این ظرفیت بالاتر هم می رود و مهمتر اینکه تمامی این منابع از خود مجموعه و کمک خیرین بوده و از جایی کمک گرفته نشده است.

«رستمی» با بیان اینکه تمامی این بسته های بهداشتی در سطح شهر و روستا توزیع می شود، افزود: تهیه محلول یکی دیگر از کارهایی است که در دست انجام است، محلولی که لیتری یک میلیون تومان بوده و از آن هزار لیتر تهیه می شود و برای آن ها هم از طریق خیرین بطری تهیه می گردد.  

او در ادامه از اجرای عملیات گندزدایی و برپا کردن ایستگاه صلواتی و تحویل بسته های بهداشتی بین مردم ورصد و غربالگری بهداشتی خبر داد و تصریح کرد که برای میهمانان ورودی به قروه هم از طریق ارتباطات تلفنی موارد بهداشتی بررسی می شود.

«رستمی» همچنین به سرکشی از خانواده های بیماران و تهیه بسته ها و تقدیرنامه برای کادر درمانی و بهداشتی اشاره کرد.

او هدف از تمامی این اقدامات را کمک به مردم در هر شرایطی عنوان کرد و یادآور شد که باید هر کسی که توانایی کمک کردن دارد احساس مسئولیت کرده و یاری رسان باشد.

 

دیدار با مدافعان سلامت در بیمارستان شهید بهشتی 

گفتنی است در پایان حجت الاسلام عابدین رستمی با حضور در بیمارستان شهید بهشتی قروه با پرسنل بیمارستان و کادر درمانی بخش کرونا دیدار نمود و از نزدیک در جریان اقدامات کادر درمانی قرار گرفت .
برچسب ها :

اقلام بهداشتیامام جمعه قروهدلجوییکروناسرکشیبیمارستانپرسنل

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
اظهارات امام جمعه قروه در مورد روز جهانی قدس
بخشی از اقدامات جهادی سپاه کردستان در مقابله با کرونا
حریق کارخانه تصفیه روغن در شهرک آونگان قروه
یه خر رو چطوری توی یخچال جا میکنن؟
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
اظهارات امام جمعه قروه در مورد روز جهانی قدس
بخشی از اقدامات جهادی سپاه کردستان در مقابله با کرونا
حریق کارخانه تصفیه روغن در شهرک آونگان قروه
یه خر رو چطوری توی یخچال جا میکنن؟
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

پیشخوان روزنامه ها

ADS In Website