پنجشنبه 29 اسفند 1398 / 07:08|کد خبر : 5171|گروه : اجتماعی

فرمانده انتظامی قروه در گفتگو با سراب خبر تشریح کرد:

اقدامات نیروی انتظامی قروه در طول سال 98 / از افزایش کشفیات کالای قاچاق تا ارائه توصیه های انتظامی

اقدامات نیروی انتظامی قروه در طول سال 98 / از افزایش کشفیات کالای قاچاق تا ارائه توصیه های انتظامی

فرمانده انتظامی قروه با اشاره به اقدامات پلیس شهرستان قروه در طول سال 98 به ارائه گزارش عملکرد نیروی انتظامی شهرستان پرداخت

به گزارش خبرنگار سراب خبر ، سرهنگ میثم گوهری آرانی در گفتگو با خبرنگار ما با اشاره به اقدامات پلیس شهرستان قروه در طول سال 98 به ارائه گزارش عملکرد نیروی انتظامی شهرستان در زمینه های انتظامی،خدماتی،ترافیکی و... در دوازده ماهه سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، پرداخت و بیان داشت: در مرکز فوریت های پلیسی 48 هزار و 668 فقره کل تماس های انجام گرفته شهروندان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 23% افزایش تماس داشته ایم و طبق نظر سنجی صورت گرفته، این نشان از افزایش اعتماد شهروندان به پلیس می باشد.

وی افزود: در اجرای طرح مبارزه با احتکار اقلام بهداشتی، 3 نفر محتکر دستگیر و در بازرسی از واحد های صنفی آنها، 23 هزار عدد ماسک بهداشتی، 3 هزار و 50 عدد انواع دستكش يك بار مصرف، 26 عدد اسپري ،تعدادی محلول ضدعفوني تقلبي و بطري يك ليتري الكل 95 درصدي ساده کشف شد.

وی با بیان اینکه تعداد کل پرونده های تشکیلی در شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15%کاهش و 42 % افزایش اقدامات مشاوره ای انجام شده است افزود: از جرائم صورت گرفته در سطح شهرستان 181% افزایش کشف به نسبت مشابه سال قبل داشته ایم.

به گفته "گوهری آرانی"با تعاملی که با آموزش و پرورش و سایر ادارات در راستای پیشگیری از جرائم داشته ایم کارشناسان انتظامی و ترافیکی با حضور در مساجد ،مدارس اقدام به آموزش به میزان حدود هزار ساعت در راستای بالا بردن سطح آگاهی اقشار مختلف مردم و دانش آموزان جهت جلوگیری از آسیب های اجتماعی مانند فضای مجازی،مواد مخدر و ... نموده اند.

وی ادامه داد: فرماندهی انتظامی شهرستان قروه ضمن اقدامات ایجابی همچون آموزش های همگانی با اجرای طرح های امنیت محله محور در سطح محلات شهرستان به دنبال ایجاد امنیت و احساس امنیت برای شهروندان عزیز می باشد و با افرادی که با اقدامات مجرمانه خود باعث اخلال در نظم و امنیت شهرستان می شوند به شدت برابر قانون برخورد می نماید.

فرمانده انتظامی قروه با بیان اینکه در مبارزه با کالای قاچاق نسبت به مدت مشابه سال قبل 2% افزایش کشفیات که شامل سیگار، سوخت ، تلفن همراه ،لوازم صوتی و تصویری و سایر اقلام ممنوعه بوده و ارزش ریالی کالاهای کشف شده نسبت به مدت مشابه سال گذشته هم20% افزایش داشته افزود: در خصوص مبارزه با مواد مخدر و دستگیری معتادین متجاهر 48% افزایش، دستگیری توزیع کنندگان 171% افزایش و در کل جمع افراد دستگیر شونده نسبت به مدت مشابه سال قبل با 2% افزایش روبرو بوده است.

سرهنگ گوهری آرانی ادامه داد: سرکشی از صنوف نسبت به مدت مشابه سال قبل 19% افزایش داشته و در خصوص بر خورد قانونی صورت گرفته که شامل صنف بازار، تالار ها و سایر اتحادیه ها می شود نسبت به مدت مشابه سال قبل 6% افزایش داشته ایم.

وی در ادامه با بیان اینکه با توجه به ایمن سازی نقاط حادثه خیز ،آموزش کارشناسان تصادفات، آموزش مدارس ، مساجد و ادارات و با برنامه ریزی صورت گرفته و تعامل خوب سایر دستگاه ها آمار مصدومان که بر اثر تصادف مجروح شده اند نسبت به مدت مشابه سال قبل معادل 28% کاهش یافته است.

وی به فعالیت پلیس فتا اشاره نمود و گفت: این پلیس توانسته ماموریت رصد فضای مجازی را به صورت مستمر و شبانه روزی و به خوبی انجام دهد و در این راستا تعداد پرونده های تشکیلی 42% افزایش داشته است که البته هشداری به همه شهروندان می باشد تا مراقب سایت های مختلف در زمینه اغفال،کلاهبرداری و... باشند.

به گفته وی در خصوص کنترل و نظارت شهروندان بر عملکرد پلیس تعداد 429 مورد تماس و مراجعه حضوری به بازرسی صورت گرفته که از این تعداد 90 % تقدیر و تشکر 3% پیشنهادات که نشان از کیفیت نظارت شهروندان بر عملکرد پلیس و 7 % انتقاد که ضمن تشکر از افرادی که انتقادهای سازنده را مطرح نموده اند جهت رفع آن تذکرات لازم داده شد.

وی افزود: در رابطه با امنیت مراسمات ملی و مذهبی در این شهرستان با افزایش 14% نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو بوده ایم که شاخص ترین آنها عید نوروز، مراسمات ماه مبارک رمضان، عید سعید فطر، تامین امنیت کنکور ، ماه محرم الحرام،راهپیمایی های مختلف ملی ، انتخابات مجلس شورای اسلامی و...بوده که این ماموریت ها با بکارگیری کارکنان و با همکاری شهروندان فهیم و سایر ادارات اعم از نظامی ،امنیتی، قضایی در امنیت کامل برگزار شده و الحمدا... شاهد هیچ گونه ناامنی نبوده ایم.

سرهنگ "گوهری آرانی"در ادامه اظهار داشت: به لطف و عنایت خداوند سبحان ،چنانچه توفیقی فرزندان شما در نیروی انتظامی داشتند ناشی از همکاری و همراهی مسئولین و مردم عزیز شهرستان بوده است و بر خود می بالیم که فرمانده معظم کل قوا در مراسم دانشگاه علوم انتظامی فرمودند که اقدامات به موقع نیروی انتظامی موجب آبرو و افتخار نظام اسلامی است که رهنمودهای معظم له نشان از رضایت خاطر ایشان از فعالیت ها و حرکت در مسیر درست ناجا است.

وی در ادامه با بیان اینکه،از همه ظرفیت های بهداشتی و ایمنی سلامت (ضدعفونی و گندزدایی روزانه همه مراکز انتظامی و...) برای صیانت از سلامت نیروهای پلیس و خانواده هایشان بهره می گیریم، ادامه داد: در چنین شرایطی با احصاء اقدامات پیشگیرانه بهداشتی و رعایت نکات ایمنی سالم، نه تنها مدافعان امنیت با اجرای ماموریت های ذاتی و قانونی دنبال می کنند بلکه در کنار مدافعان سلامت و آحاد مردم نیز هستیم.

فرمانده انتظامی شهرستان قروه در پایان با بیان اینکه شعار پلیس در نوروز 99" سلامت خانواده، امنیت جامعه" می باشد از شهروندان خواست بدلیل شیوع ویروس کرونا و حفظ سلامت خانواده از سفر بپرهیزید (در خانه بمانیم) و ضمن رعایت هشدارهای انتظامی ،پلیس را در تامین امنیت یاری نمایند.

 

توصیه های انتظامی :

1-عمدتاً وقوع سرقت ها و از جمله سرقت خودرو نشات گرفته از بی توجهی به هشدارهای پلیسی است که با رعایت کردن آن می توان در کاهش سرقت ها از جمله سرقت خودرو پیشگیری کرد.

2-روشن گذاشتن و رها کردن خودرو برای لحظاتی اندک زمینه را برای وسوسه سارقان فراهم کرده پس حتی در ثانیه هم نبایستی خودرو را رها کرد.

3-یکی دیگر از وقوع سرقت ها، پائین بودن شیشه های خودرو در هنگام رها کردن آن است که بایستی رانندگان و سرنشینان همواره به این مهم توجه کنند، در معابرعمومی حتی با داشتن پارکینگ ایمن برای پارک خودرو نباستی از خودرو خود غافل شوند و بایستی گاهاً کنترل شود.

4-رانندگان عزیز بایستی همواره از قفل شدن درب خودروی خود اطمینان حاصل کرده و سعی کنند خودرو خود را در مناطق خلوت، پرت، فاقد نور و روشنایی کافی پارک و یا رها نکنند.

5-عدم استفاده از وسایل بازدارنده و تاخیری در افزایش وقوع سرقت ها از قبیل "قفل پدال و قفل فرمان" قطعاً تاثیرگذار است، حتی رها کردن کیف و وسایل قیمتی در داخل خودرو نیز می تواند زمینه سرقت را برای سارقان فراهم کند

6-راكبان موتورسيكلت از پارکوسیله نقلیه خود در اماكن عمومي، حاشيه خيابان‌ها خودداري كرده و در شرايط اضطراري آن را به افراد مطمئن بسپارند.و آن را در محيط‌هاي خلوت و تاريك كه زمينه را براي ارتكاب عمل مجرمانه از طريق بازكردن قفل‌ها، بريدن زنجير و خنثي كردن ساير تجهيزات ايمني فراهم مي‌كند، پارك نکنید.

7- ضمن استفاده از نگهبان، پس از اتمام ساعت کار از رها کردن وسایل و تجهیزات ساختمانی در محل اجتناب کرده و وسایل مذکور را در جای امن و قابل اطمینان نگهداری کنند .

8-استفاده از دوربین های مداربسته با امکان انتقال آنلاین داده ها به گوشی همراه شما این شرایط را فراهم می آورد که از هر نقطه ای در داخل یا خارج کشور به صورت آنلاین وضعیت منزل خود را تحت نظر و بررسی داشته باشید و در صورت مشاهده سارقان سریعا مراتب را به مرکز فوریت های پلیسی 110اطلاع دهید.

9- منزل شما، محل سکونت شماست نه گاوصندوق اشیا ذی قیمت، لذا توصیه می شود از نگهداری اموال با ارزش ریالی بالا در منزل خودداری و از صندوق امانات استفاده کنیدبرچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
حضور مردم شهرستان قروه در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن ۹۹
اجرای طرح شهید سلیمانی و ویزیت رایگان گروه جهادی چشم پزشکی در قروه
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
حضور مردم شهرستان قروه در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن ۹۹
اجرای طرح شهید سلیمانی و ویزیت رایگان گروه جهادی چشم پزشکی در قروه
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

پیشخوان روزنامه ها

ADS In Website