سه شنبه 17 دی 1398 / 09:22|کد خبر : 5010|گروه : سیاسی

یادداشتی به قلم دکتر سمیرا دهقانی؛

چرا در برابر شهادت سردار سلیمانی باید اقدام متقابل سخت انجام شود؟

چرا در برابر شهادت سردار سلیمانی باید اقدام متقابل سخت انجام شود؟

آمریکا وارد گردابی شده است که یا مجبور است در آن بماند و زوال سریع خود را در آن مشاهده نماید یا مجبور است بیرون برود و از منافع استعماری خود بگذرد که هر دو محور برای او تبعات بسیار بالایی دارد.

به گزارش خبرنگار سراب خبر، دکتر سمیرا دهقانی رییس واحد دانشگاه آزاد اسلامی قروه در یادداشت جدید خود با تحلیل چرایی لزوم انتقام سخت از آمریکا در به شهادت رساندن سردارحاج قاسم سلیمانی بر ممانعت از هر گونه مذاکره در این خصوص تاکید کرد.
 
متن این یادداشت به شرح زیر است:
 
حفظ تمامیت ارضی و دفاع از آبرو و حیثیت یک کشور، همواره برای کشورهایی که خواستار استقلال هستند خطوط قرمز محسوب می شود.
 
در جمهوری اسلامی ایران با توجه به پیشینه غنی ایران همواره حفظ و حراست از این خطوط قرمز با حساسیت بالاتری دنبال شده است. در سلسله تحلیل های قبلی همواره به این اشاره شده است که آمریکا به دلیل مشکلات بزرگ داخلی از جمله بدهی خارجی کلان ۲۲  تریلیون دلاری خود، بالاجبار به سمت قانونگریزی در عرصه بین الملل اهداف خود را دنبال می کند تا بتواند منافع استکباری خود را توسعه دهد.
 
اینکه ترامپ قبلا خواستار خروج نظامی های آمریکا از منطقه به دلیل هزینه های تحمیلی به آنان بود، یک ادعای مضحک است چرا که فرد تعیین کننده سیاست های کلی آمریکا نیست و پشت پرده سیاست های آمریکا نفوذ قوی صهیونیست هایی وجود دارد که برای بقای خود از جیب ملت آمریکا، هزینه جنگ افروزی و تنش های جدید را پرداخت می کنند.
 
ترامپ برای فرافکنی و جلوگیری از استیضاح خود باید در عرصه بین المللی یک شوک ایجاد می کرد و بهترین شوک، یک شوک امنیتی است و بهترین کشور، ایران اسلامی بود. ترامپ با به شهادت رساندن سردار سلیمانی، یک قماربزرگ را آغاز کرد که دیگر پایان دهنده آن نیست.
 
آمریکا وارد گردابی شده است که یا مجبور است در آن بماند و زوال سریع خود را در آن مشاهده نماید یا مجبور است بیرون برود و از منافع استعماری خود بگذرد که هر دو محور برای او تبعات بسیار بالایی دارد.
 
آمریکا سعی خواهد کرد عقب نشینی نکند چرا که با این عقب نشینی حتی میتواند تجزیه داخلی خود را شاهد باشد و با از دست دادن منافع خود در برابر اقتصاد چین اکثر ظرفیت های خود را از دست بدهد.
 
بنابراین از طریق مجامع بین الملل سعی خواهد کرد گذر زمان برای به تاخیر انداختن انتقام محور مقاومت حاصل کند تا با دلسردی و از دست رفتن خروش فعلی از شعله های انتقام در امان بماند.
 
اگر از همین حالا کشورهای اروپایی خواستار عدم تنش زایی در منطقه هستند مرحله اول این نقشه است و قطعا بدانید عوامل پنهان استکبار در ایران و کشورهای منطقه از مناصب خود در دولت ها و مجالس سوء استفاده خواهند کرد که انتقام را غیرمنطقی تلقی کنند و سعی خواهند کرد با ایجاد رعب و وحشت از آینده یک جنگ با آمریکا در تصمیمات محور مقاومت تزلزل ایجاد نمایند.
 
اگر امروز می بینیم در داخل ایران کسانی که عامل ضعف ساختاری ایران در عرصه های مختلف هستند که همین امر باعث جسارت های پی در پی دشمن شده است، اعتراض خود را به این ترور نشان می دهند تعجب نکنید چرا که این اعتراضات جهت انحراف افکارعمومی است و بعدا همین افراد در برابر انتقام سخت نظامی، موضع گیرهای خلاف جریان محور مقاومت خواهند گرفت.
 
آمریکا قطعا بدون مقابله سخت نظامی و ناامنی پایگاه های خود عقب نشینی نخواهد کرد، چرا که با عقب نشینی خود، کشتی طوفان زده اش دوام نخواهد آورد، بنابراین دیگر راهی غیر از مقابله سخت نظامی وجود ندارد.
 
اگر در برابر این تجاوز آشکار به حقوق ملت، نیروهای نظامی به دلایل مختلف جواب کوبنده و مستمر تا اخراج اشغالگران از منطقه، ارائه ندهند، قطعا ترور سازمان یافته به بهانه های مختلف در انتظار شخصیت های دیگر خواهد بود و در بعد داخلی ایران، مردمی که همواره به قدرت بازدارندگی خود می بالیدند اگر تعاریف قوی از این قدرت در برابر این تجاوز آشکار نبینند، انسجام داخلی به طرز خطرناکی از بین خواهد رفت.
 
بنابراین هم ایران اسلامی و هم محور مقاومت برای حفظ اعتبار بین المللی و انسجام داخلی خود بالاجبار به این ترور جواب کوبنده و مستمر باید بدهند و هم آمریکا و حامیان آنان باید بدانند هرگونه تجاوز به خطوط قرمز ایران اسلامی پاسخ ویرانگر خواهد داشت.
 
سئوال: آیا با شروع جنگ، اقتصاد و معیشت مردم ویران تر نمی شود؟
 

اساسا شرایطی که امروز تا قبل از هر جنگی بر معیشت مردم تحمیل شده است قابل قیاس با یک جنگ بر علیه استکباری که با تحریم و استفاده از عوامل داخلی این مشکلات را پیچیده تر کرده نیست، و تبعات آن بسیار کمتر است.

نگرانی برای کاهش بیشتر ارزش پول ملی ایران که به نفت متکی است با شروع هر جنگی به دلیل بالا رفتن قیمت نفت و باز شدن منطقه برای فروش نفت اگر توان بازدارندگی نظامی برای حراست از پالایشگاه ها و آبراه ها وجود داشته باشد، منطقی نیست. نباید فراموش کرد اگر امروز ایران اسلامی جنگی را آغاز کند محورهای مقاومت که روی شاهراهای نفتی خاورمیانه هستند با او همراه هستند و شوک نفتی به اقتصاد دنیا که هنوز نتوانسته است وابستگی خود را به نفت پایین بیاورد آنچنان زیاد خواهدشد که آمریکا در انزوای کامل و فوری قرار می گیرد.

بنابراین هرگونه ترس از آینده مبهم در صورت شروع مقابله سخت با اشغالگران بر اساس ساختارهای فعلی جهان غیرمنطقی است و در صورت هر خسارتی به کشور به دلیل بکارگیری بالاترین ظرفیت ها از بعد منابع انسانی و منابع مالی، به سرعت قابل رفع خواهد بود.

اگر به اشغالگران با ساده اندیشی مجال داده شوند، قطعا جسارت های بعدی شدیدتر خواهد بود.
 
امروز ایران اسلامی نخبه ای در بعد امنیتی از دست داده است که شاید باید سالیان درازی بگذرد تا مثل او دوباره تربیت شود و نباید این خسارت عظما را نادیده گرفت.
 
شهادت سردار سلیمانی خسارت کمی نیست که جمهوری اسلامی ایران بخواهد برای استیفای حقوق خود امید به مجامع بین المللی ببندد و باید چنان پاسخ ویرانگری به استکبار داده شود که هیچگاه استکبار جرات حتی نزدیک شدن به خطوط قرمز هم نداشته باشد.
 
بنابراین امروز برخی که در فضای احساسی هستند شاید متقاعد به پاسخ کوبنده باشند ولی فردا با شروع پاسخ کوبنده شاید بترسند یا بترسانند و نباید فراموش کرد اگر پاسخ شایسته به این جنایت داده نشود آنوقت اینده مبهم فرارو قابل وحشت است.برچسب ها :

یادداشتسمیرا دهقانیانتقام سختچرایی انتقام سختقروه

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
فینال جام جهانی کشتی نروژ؛ حسن یزدانی - دیوید تیلور
حضور مردم شهرستان قروه در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن ۹۹
اجرای طرح شهید سلیمانی و ویزیت رایگان گروه جهادی چشم پزشکی در قروه
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
فینال جام جهانی کشتی نروژ؛ حسن یزدانی - دیوید تیلور
حضور مردم شهرستان قروه در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن ۹۹
اجرای طرح شهید سلیمانی و ویزیت رایگان گروه جهادی چشم پزشکی در قروه
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website