شنبه 9 آذر 1398 / 11:16|کد خبر : 4929|گروه : سیاسی

در گفتگو با دکتر دهقانی مطرح شد؛

پاسخ به ابهامات حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی از موضوع افزایش قیمت بنزین

پاسخ به ابهامات حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی از موضوع افزایش قیمت بنزین

رییس واحد دانشگاه آزاد اسلامی قروه به تشریح سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص افزایش قیمت بنزین و فرافکنی مسئولین در این رابطه پرداخت.

به گزارش خبرنگار سراب خبر، دکتر سمیرا دهقانی رییس واحد دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان قروه امروز و در گفتگوی ویژه سراب خبر، در ارتباط با حمایت رهبر معظم انقلاب اسلامی از موضوع افزایش قیمت بنزین گفت: تاریخ الزاما آن چیزی نیست که در گذشته بوده و تکرار نشود، بلکه تاریخ میتواند تکرار شود و به همین خاطر خداوند نیز در توجه به سرگذشت اقوام،تاکید کرده است. اگر به دوران حکومت حضرت علی(ع) توجه شود و یک مطالعه سطحی انجام شود خواهیم دید اتفاقاتی عینا در حال حاضر از آن زمان تکرار می شود و رهبری نیز با الگوگیری از امام خود، در مقابل فتنه ها ایستاده است. 
 
وی افزود: زمانی که میزان رای ملت باشد، وظیفه رهبری حفاظت از آن است و بعد از چهل سال از پیروزی انقلاب دیگر باید همگان دریابند که سرنوشت آنان به کیفیت انتخاب بستگی دارد. تا زمانی که پای صندوق رای، اصلح شناس نباشیم قرار نخواهد بود معجزه وار مشکلات حل شود و رهبری نیز نخواهد توانست آن چیزی که محصول انتخاب ماست تغییر دهند، چرا که نه قانون چنین اختیاراتی برای ایشان لحاظ کرده و نه دشمن زخم خورده که تمام برنامه ریزهایش در حمایت نکردن رهبری از ارکان نظام محقق می شود، ساکت خواهد نشست. 
 
دهقانی به تشریح سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی پرداخت و خاطر نشان کرد: در تصمیم به افزایش قیمت بنزین سخنان رهبری دو محور داشت که اولین محور آن ارجاع این تصمیم به کارشناسان و محور دوم حراست از ارکان نظام بود. زمانی که مردم،ابوموسی اشعری را بر حضرت علی(ع) تحمیل کردند و نتیجه آن چیزی نبود که فکر میکردند، آنگاه همان هایی که ادعا کردند اگر به خواسته آنان امام علی(ع) برای انتخاب ابوموسی اشعری تمکین نکند،حکومت دیکتاتوری است و خروج خواهند کرد! همان افراد بعد از نافرجام بودن نتیجه آن چه که بر امام خود تحمیل کرده بودند، آنگاه از حضرت علی(ع) خواستند که توبه کند چرا که به آنان اجازه این اشتباه را داده است!
 
وی ادامه داد: لازمه بلوغ معرفتی ملت ها در حکومت اسلامی، اختیار است و به همین خاطر میزان رای ملت است و طبیعی است نتیجه انتخاب ناصحیح خسارت بار خواهد بود. اعتراض به افزایش قیمت بنزین در حالیکه تلاشی برای رفع مشکلات اسفناک ملت نشده و فقط در حد شعار مانده است، حق ملت است ولی رویه حذف ریشه ای مشکلات، اغتشاشات خیابانی در شرایطی که دشمن هر ده سال یکبار برنامه ریزی کلانی برای براندازی دارد نیست و تنها راه، عبرت گیری و انتخاب اصلح است. لازم به ذکر است اعتراضات مسالمت آمیز، امری حیات دهنده در روند توسعه ای حکومت هاست و تلنگری به مسئولین برای شنیدن مطالبات ملت و میزان مشروعیت آنان است و نباید به آن ایراد گرفت، ولی باید راه موج سواری دشمن از این اعتراضات بسته شود که آن هم با فاصله گیری معترضین از اغتشاشاگران خواهد بود. 
 
رییس واحد دانشگاه آزاد اسلامی قروه با تاکید بر اینکه رهبری، افزایش قیمت بنزین را به کارشناسان سه قوا ارجاع داده بودند، گفت: این لازمه بقای یک حکومت است و اگر در این تصمیم شتاب زده عمل شده است این سران قوا هستند که باید به ملت جواب دهند نه اینکه حمایت رهبری از دموکراسی زیر سئوال رود.
 
به گفته وی در مواردی رهبری موضوعی را تایید نکرده، همچون مذاکرات دوباره با آمریکا و طبیعی بوده که از روند تصمیم گیری در مملکت خارج شده است ولی اگر قرار باشد رهبری در تمامی موضوعات ورود کنند، پس اساسا موجودیت قوای سه گانه منطقی نیست.
 
دکتر دهقانی ادامه داد: در موضوع نهی مذاکرات با آمریکا، زمانی رهبری ورود کردند که ملت به عینه یکبار خسارات عظیم این مذاکرات را دیده بودند و شرایط جامعه و افکارعمومی، آمادگی لازم را برای پذیرش نهی مذاکرات داشت ولی این به آن معنا نیست رهبری در همه موضوعات مستقیما ورود کنند و طبیعی است سران قوا در هر تصمیمی که به آنان ارجاع داده شده است باید مسئولیت آن را قبول کنند و با فرافکنی مسئولیت را از خود دور نکنند. 
 
رییس دانشگاه آزاد قروه بیان داشت: در موضوع افزایش قیمت بنزین برای جبران بخشی از هزینه های دولت به نظر می رسد، این تعریف به بیراهه رفته است و همگان دیدند با یک هفته اغتشاش و تعطیلی مملکت، خسارات های پنهان و آشکار چنان زیاد شد که این افزایش نه تنها درآمدی حاصل نکرد، بلکه خسارات مالی مضاعف بر دوش دولت خواهد گذاشت. 
 
وی گفت: واقعیت آن است درآمد دولت ها از توانمندسازی ظرفیت های داخل یک کشور در بخش تولید و خدمات و ایجاد ساختار منظم و منصفانه نظام مالیاتی حاصل خواهد شد که متاسفانه اراده ها برای آن هیچ گاه بسیج نشده و فرصت سوزی های پی در پی نیز ته مانده این ظرفیت ها را نیز دارد نابود می کند.
 
دهقانی با اشاره به عوارض گرانی بنزین ادامه داد: برخلاف آنچه که گفته شده است گران شدن بنزین به گرانی اجناس تبدیل خواهد شد، مگر آن که دولت با جبر، تولیدکنندگان را مجبور به ثابت نگه داشتن قیمت ها نماید که این کار نیز به نابودی تولیدکنندگان منجر خواهد شد. پس تعاریف سطحی از درآمدزایی دولت ها میتواند منجر به بحران های پیچیده تر در جوامع تبدیل شود، پس انتظار است بیشتر از این با تصمیمات شتاب زده، بحران های جدید ایجاد نشود.
 
وی در پایان خاطر نشان کرد: در موضوع بنزین، رهبری باز هم برای حفظ ساختارهای رسمی کشور، از اعتبار خود هزینه کردند و برخلاف مسئولین دیگر که با فرافکنی این مسئولیت را قبول نکردند به حفظ ساختارهای رسمی کشور و جلوگیری از فتنه ها دیگر به میدان آمدند تا نارضایتی های مردم در ساختارهای رسمی هدایت شود و مردم با بصیرت مندی در چارچوب های رسمی همچون انتخابات سرنوشت خود را به سمت دلخواه خود تغییر دهند.برچسب ها :

رییس دانشگاه آزاد قروهدکتر دهقانیبنزینحمایت رهبر معظم انقلاب اسلامیدولتمسئولینافزایش قیمت

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
فینال جام جهانی کشتی نروژ؛ حسن یزدانی - دیوید تیلور
حضور مردم شهرستان قروه در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن ۹۹
اجرای طرح شهید سلیمانی و ویزیت رایگان گروه جهادی چشم پزشکی در قروه
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
فینال جام جهانی کشتی نروژ؛ حسن یزدانی - دیوید تیلور
حضور مردم شهرستان قروه در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن ۹۹
اجرای طرح شهید سلیمانی و ویزیت رایگان گروه جهادی چشم پزشکی در قروه
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website