سه شنبه 15 مرداد 1398 / 11:16|کد خبر : 4694|گروه : اجتماعی

فرمانده انتظامی قروه در نشست خبری مطرح کرد:

پلیس و رسانه متعهد 2 رکن اصلی تامین امنیت عینی و ذهنی جامعه هستند / افزایش کشفیات مواد مخدر و جرائم سایبری نسبت به سال گذشته

پلیس و رسانه متعهد 2 رکن اصلی تامین امنیت عینی و ذهنی جامعه هستند / افزایش کشفیات مواد مخدر و جرائم سایبری نسبت به سال گذشته

فرمانده انتظامی شهرستان قروه در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان از افزایش کشفیات مواد مخدر و جرائم سایبری در 4 ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار سراب خبر، سرهنگ میثم گوهری آرانی در نشست خبری با اصحاب رسانه شهرستان قروه با تبریک فرارسیدن روز خبرنگار با بیان اینکه پلیس و رسانه های متعهد و وظیفه شناس در کنار یکدیگر به عنوان 2 رکن اصلی تأمین امنیت عینی و ذهنی جامعه می توانند نقش کلیدی در ایجاد انسجام و انضباط اجتماعی همچنین حفظ و توسعه امنیت و روحیه قانونمداری ایفا کنند، اظهار داشت: امروزه به دلیل گستردگی واهمیت کار رسانه ها ،قدرت در دست کسانی است که توان وظرفیت رسانه ای بالایی دارند.

وی با بیان اینکه نیروی انتظامی از جمله سازمان هایی است که به دلیل اینکه در شاهراهی به نام مردم،رسانه و مسئولین قرار دارد تناسب کاری بیشتری در ارتباط با رسانه ها دارد، افزود: هدف مشترک پلیس ورسانه ارتقاء امنیت واحساس امنیت در جامعه است ورسانه هادر کاهش جرایم وآسیب های اجتماعی نقش بسزایی دارند.

فرمانده انتظامی قروه با تاکید بر اینکه پیشگیری اجتماعی مقدم بر اقدامات انتظامی است، خاطر نشان کرد: از طریق رسانه ها وشبکه های اجتماعی می توان بسیاری از اهداف وبرنامه های نیروی انتظامی را به مردم انتقال داد و در واقع پیشگیری اجتماعی که چشم انداز پلیس جامعه محور است جز با همکاری ومشارکت  مردم و رسانه امکان پذیر نیست.

وی با بیان اینکه یکی از دلایل مقبولیت وارتقاء منزلت وجایگاه  پلیس در جامعه در تعامل هدفمند با رسانه می باشد، گفت: نقش پیشگیری در کاهش وقوع جرم اساسی است و پیشگیری را می توان یکی از روش های اساسی در حوزه کنترل اجتماعی برشمرد که دربردارنده مجموعه راهکارهای مستقیم و غیرمستقیم با هدف ایجاد امکانات و موقعیت های بازدارنده از وقوع جرایم و کجروی ها تدوین می شود.

گوهری آرانی با ارائه گزارش عملکرد نیروی انتظامی شهرستان قروه در 4 ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، بیان داشت: در مرکز فوریت های پلیسی هفت هزار و 907 فقره کل تماس های انجام گرفته شهروندان بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل  135 درصد افزایش تماس داشته ایم و طبق نظر سنجی صورت گرفته اعتماد و رضایت مندی شهروندان به پلیس  هم 3 درصد افزایش داشته است .

وی با بیان اینکه تعداد کل پرونده های تشکیلی در شهرستان نسبت به مدت مشابه سال گذشته 44 درصد افزایش داشته است افزود: از جرائم صورت گرفته در سطح شهرستان 162 درصد افزایش کشف به نسبت مشابه سال قبل داشته ایم.

به گفته گوهری با تعاملی که با آموزش و پرورش و سایر ادارات در راستای پیشگیری از جرائم داشته ایم کارشناسان انتظامی و ترافیکی با حضور در مساجد ،مدارس اقدام به آموزش در راستای بالا بردن سطح آگاهی اقشار مختلف مردم و دانش آموزان جهت جلوگیری از آسیب های اجتماعی مانند فضای مجازی،مواد مخدر و ... نموده اند.

وی ادامه داد: فرماندهی انتظامی شهرستان قروه ضمن اقدامات ایجابی  همچون آموزش های همگانی با اجرای طرح های امنیت محله محور در سطح محلات شهرستان به دنبال ایجاد امنیت و احساس امنیت برای شهروندان عزیز می باشد و با افرادی که با اقدامات مجرمانه خود باعث اخلال در نظم و امنیت شهروندان می شوند به شدت برخورد قانونی خواهد نمود.

فرمانده انتظامی قروه با بیان اینکه در مبارزه با کالای قاچاق نسبت به مدت مشابه سال قبل 47 درصد افزایش کشفیات داشته ایم که شامل سیگار، سوخت ، تلفن همراه ،لوازم صوتی و تصویری و سایر اقلام ممنوعه بوده افزود: در خصوص مبارزه با مواد مخدر و دستگیری معتادین متجاهر 52 درصد افزایش، دستگیری افراد نگهدارنده 52 درصد افزایش و در کل جمع افراد دستگیر شونده نسبت به مدت مشابه سال قبل با 24 درصد افزایش روبرو بوده 

به گفته وی در حوزه کشفیات مواد مخدر نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته 6 درصد افزایش کشف داشته ایم.

گوهری آرانی ادامه داد: در خصوص ارتقا امنیت اجتماعی سرکشی از صنوف نسبت به مدت مشابه سال قبل 20 درصد افزایش داشته و در خصوص بر خورد قانونی صورت گرفته که شامل صنف بازار، تالار ها و سایر اتحادیه ها می شود نسبت به مدت مشابه سال قبل 15درصد افزایش داشته ایم.

فرمانده انتظامی قروه در ادامه با بیان اینکه با توجه به ایمن سازی نقاط  حادثه خیز  ،آموزش کارشناسان تصادفات، آموزش  مدارس ،  مساجد و ادارات و  با برنامه ریزی صورت گرفته و تعامل خوب سایر دستگاه ها  آمار مصدومان که  بر اثر تصادف مجروح شده اند نسبت به مدت مشابه سال قبل معادل 4 درصد کاهش یافته است اظهار داشت: در رابطه با ارائه خدمت به شهروندان نیز آزمون گواهینامه در سطح آموزشگاه ها صورت گرفته 2 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است.

وی به فعالیت پلیس فتا اشاره نمود و گفت: در بحت پلیس فتا این پلیس توانسته ماموریت رصد فضای مجازی را به صورت مستمر و شبانه روزی و به خوبی انجام دهد و در این راستا تعداد پرونده های تشکیلی 45 درصد افزایش داشته است.

گوهری ادامه داد: در بحث کشف نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل 5 درصد افزایش داشته ایم و پس از پیگیری نسبت به شناسایی کلاهبرداران اقدام و مبالغ زیادی از این پرونده ها به صاحبان آنان عودت داده شده است.

به گفته وی در خصوص کنترل و نظارت شهروندان بر عملکرد پلیس تماس و مراجعه حضوری به بازرسی 25 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل صورت گرفته که تقدیر از ماموران 62 درصد رشد داشته است که نشان از کیفیت نظارت شهروندان بر عملکرد پلیس است.

وی افزود: در رابطه با امنیت مراسمات ملی و مذهبی در این شهرستان با افزایش2 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو بوده ایم که شاخص ترین آنها عید نوروز، مراسمات ماه مبارک رمضان، عید سعید فطر، تامین امنیت کنکور ،و.... بوده که این ماموریت ها با بکارگیری کارکنان و با همکاری شهروندان فهیم و سایر ادارات اعم از نظامی ،امنیتی، قضایی در امنیت کامل برگزار شده و الحمدا... شاهد  هیچ گونه ناامنی نبوده ایم.

سرهنگ گوهری بیان داشت: به لطف و عنایت خداوند سبحان حاصل اعلام می کنم که اگر توفیقی فرزندان شما در نیروی انتظامی داشتند ناشی از همکاری و همراهی شما مسئولین و مردم عزیز شهرستان  بوده است و بر خود می بالیم و  که فرمانده معظم کل قوا در مراسم دانشگاه علوم انتظامی فرمودند که اقدامات به موقع نیروی انتظامی موجب آبرو و افتخار نظام اسلامی است که رهنمود ها نشان از رضایت خاطر ایشان از فعالیت ها و حرکت در مسیر درست ناجا است.
برچسب ها :

فرمانده انتظامی قروهنشست خبریاصحاب رسانهخبرنگارانافزایش کشفیاتجرائم سایبریمواد مخدرقروه

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
اظهارات امام جمعه قروه در مورد روز جهانی قدس
بخشی از اقدامات جهادی سپاه کردستان در مقابله با کرونا
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
اظهارات امام جمعه قروه در مورد روز جهانی قدس
بخشی از اقدامات جهادی سپاه کردستان در مقابله با کرونا
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

پیشخوان روزنامه ها

ADS In Website