دوشنبه 14 مرداد 1398 / 10:35|کد خبر : 4691|گروه : اجتماعی

یادداشت

روز خبرنگار یا روز از یاد رفته ها ؟

روز خبرنگار یا روز از یاد رفته ها ؟

روز خبرنگار را باید روز گرامیداشت قلم هایی نامید که اگر چه گاهی با بی مهری های بسیاری روبرو می شوند اما جوهر وجودشان خشک نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار سراب خبر ، نزدیک عید نوروز که می شود بازار حال و هوای دیگری دارد و همه مردم سرگرم خریدهای نوروزی خود هستند و در این بین ماهی قرمز از خریدار بسیاری برخوردار است اما پس از اینکه لحظه سال تحویل به پایان می رسد و با گذشت یکی دو روز از عید نوروز دیگر تمام خانواده برای مراسم تدفین ماهی قرمز لحظه شماری می کنند و منتظر هستند تا به بهانه ای آن را از سر خود وا کنند و هر یک به دنبال برکه ای برای رهاسازی او هستند چیزی که بی شباهت با حال و روز خبرنگارها نیست .

خبرنگارهایی که مدیران تنها انها را تا زمانی که گزارش عملکردهایشان و تصاویرشان را روی سایت های خبری بارگذاری نکرده اند دوست می دارند و پس از آن انگار سال تحویل شده باشد و ماهی قرمز دیگر کاربردی نداشته باشد به دنبال رهاسازی و به شکلی نجات یافتن از دست خبرنگار هستند.

این نمونه مثال ها بیشتر در آستانه روز خبرنگار خودنمایی می کند ، درست زمانی که دیگر جلسه ها ته می کشند و هیچ برنامه ای در هیچ کجای شهر برگزار نمی شود تا مبادا مدیری با خبرنگاری چشم در چشم شود و به یاد بیاورد که روز خبرنگار را تبریک بگوید .

البته این مورد تنها در شهرهای کوچک همچون شهر قروه نیست بلکه در مراکز استان ها و در استانداری ها هم دیده می شود که هر یک تنها به دنبال دور کردن خبرنگاران از خود، آن هم درست در همین تاریخ هستند.

بدون شک در اینکه خبرنگاران خود علاقه مند به کار و شغلشان هستند هیچ شکی نیست و هرگز هیچکدام منتظر تبریک هیچ مسئولی نبوده و نیستند اما اینکه مسئولین نسبت به چنین روزی بی تفاوت باشند نمی تواند در شان و منزلت آنان باشد .

جالب تر آنجاییست که همین مسئولین گاهی روز خبرنگار را نه به خبرنگاران رسمی بلکه به افرادی که هیچ نوع سابقه ای در کار خبری نداشته و ندارند و اما خود را خبرنگار می دانند! تبریک می گویند و نام ان را نیز تعامل سازنده با خبرنگاران می نامند.

تأسف آوتر از همه چیز این است که نمایندگان مجلس که اتفاقاً رسانه ها و خبرنگاران پل ارتقای آنان هستند در زمانی که لازم است دست نیاز به سوی خبرنگار دراز می کنند اما همین که جایگاهشان سفت شد خبرنگاران را فتنه گر می نامند... تنها برای اینکه انتقاد از آنان می شود و انتقادپذیر نیستند و از طرفی انتظار می رود نمایندگان مجلس  فکری به حال وضعیت معیشتی و شغلی خبرنگاران با اصلاح قانون مطبوعات و شرایط بیمه ای  داشته باشند این در حالی است که حتی یک قدم مثبت در این زمینه بر نمی دارند... و از همه بدتر حتی برای خبرنگاران رسمی پاسخی ندارند اما برای افراد مدعی سر و دست می شکنند

خبرنگار بر اساس رسالت کاری که دارد راه قانون خود را می رود اما در این میان انتظار می رود مسئولان هم کمی نسبت به حوزه وظایف خبرنگاران آشنایی داشته و تفاوت میان خبرنگار و غیرخبرنگار (افراد مدعی) را بدانند

اما در پایان باید گفت برای کسانی که پل ارتباطی مردم و مسئولین و به نوعی نماینده مردم در جمع مسئولین هستند، هر روز روز خبرنگار است و هر دقیقه را باید به احترام قلم هایشان پاس داشت
برچسب ها :

روز خبرنگارروز از یاد رفته هاخبرنگاران17 مردادمسئولینخبرنوروزماهی قرمز

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
حضور مردم شهرستان قروه در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن ۹۹
اجرای طرح شهید سلیمانی و ویزیت رایگان گروه جهادی چشم پزشکی در قروه
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
حضور مردم شهرستان قروه در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن ۹۹
اجرای طرح شهید سلیمانی و ویزیت رایگان گروه جهادی چشم پزشکی در قروه
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

پیشخوان روزنامه ها

ADS In Website