یکشنبه 13 مرداد 1398 / 10:20|کد خبر : 4690|گروه : سیاسی

کوتوله های سیاسی چه کسانی هستند و چگونه رشد می کنند؟

کوتوله های سیاسی چه کسانی هستند و چگونه رشد می کنند؟

هستند افرادی که دیگران را نردبانی در جهت نیل به آرزوهای خود می خواهند و به مانند زالو بر تن عریان دیگران می پیچند تا رشد کنند.

به گزارش سراب خبر، در عالم سیاست وقتی از برخی واژه ها سخن به میان می آید هر کسی سعی در تعریف آن، هم جهت با اهداف و خواسته های جریان سیاسی خود دارد تا بتواند به نحوی شیرینی ان را برای خود و تلخی اش را به سمت میدان رقیب قرار دهد اما در این میان هستند واژه هایی که شاید خود توسط مخاطبانشان از زبان کنده شده و دیگر نیازی بر لزوم بیان ان برای یک جریان یا شخص خاص نباشد که می توان گفت کوتوله های سیاسی نیز از ان جمله هستند .

 

افرادی سرخورده و رویاپرداز که برای رسیدن به اهداف شخصی ، جامعه و منافع عمومی اش را در مسلخ خواسته ها و امیال فردی و هوس بازیهای قدرت طلبانه خویش قربانی می نمایند.

 

اینگونه افراد نه تنها هدفی در زندگی ندارند بلکه در آرزوی رشد یک شبه عمر را به سر می برند و در تلاش هستند تا روزی شاهد خم و راست شدن دیگران در برابر خود باشند .

 

کوتوله های سیاسی در رسیدن به خواسته های خود از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد و با دادن وعده های توخالی و دروغ سعی در جلب حمایت مردم دارند و با بر زبان جاری ساختن حرف هایی که خود نیز در تعاریف و مصادیق ان وامانده اند سعی در بزرگ جلوه دادن خود دارند حال انکه هیچ چیزی از سخنان خود را هم متوجه نمی شوند.

 

این قبیل افراد را باید مترسک سر جالیز نامید که شاید یک مدت کوتاه به چشم بیایند اما پس از گذشت اندک زمانی چهره واقعی و پوشالی آنان مشخص خواهد شد و دیگر کمتر کسی است که توجهی به آنان داشته باشد ؛  جر معدود کلاغ هایی که شاید گهگاه نوکی بر سر و صورتشان بزنند تا شاید چیزی عایدشان شود، غافل از انکه آنچه به دست می آورند کاه و پر است .

 

به طور معمول باید گفت چنین افرادی دارای کمترین قدرت تجزیه و تحلیلی نیستند و نمی توانند شرایط روز جامعه را درک کنند و از دنیا تنها خواب و خور را فهمیده اند که به دنبال یک زندگی رویایی با حس قدرت طلبی هستند که متاسفانه این روزها در هر شهر و دیاری نمونه انان را می توان یافت که شاید در شهر ما نیز همینطور باشد .

 

هر چند که شاید کوتوله های سیاسی با سوار شدن بر موج های اجتماعی به جایی رسیده باشند اما هر موجی روزی به صخره خواهد خورد و آن زمان است که باید چهره پس مانده های آن را دید که دیگر رویی برای ظاهر شدن نخواهند داشت .

 

در تعریف چنین وازه هایی باید گفت اگر چه بسیار تلاش دارند که شاید روزی بتوانند بیش از انچه که هستند باشند اما نتیجه ای جز سرشکستگی و سکوت برای انان باقی نخواهد ماند و چیزی جز تحقیر نصیبشان نخواهد شد .

 

کسانی که یک لحظه به عقبه خود نگاه نکرده اند و سطح سواد سیاسی و اجتماعی خود را نسنجیده اند و خود را عقل کل جامعه می دانند بدون آنکه معنای واقعی ان را فهمیده باشند .

 

اینان همان عوام فریبانی هستند که اگر چه شاید به نان و آبی رسیده باشند اما برای سیر شدن بر سفره پیش تر از هر چیز شرافتشان را فروخته اند.

 
برچسب ها :

کوتوله های سیاسیکوتولهسیاستواژهرشدزالو صفتقدرتهوساهدافعواممترسک سر جالیز

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
اظهارات امام جمعه قروه در مورد روز جهانی قدس
بخشی از اقدامات جهادی سپاه کردستان در مقابله با کرونا
حریق کارخانه تصفیه روغن در شهرک آونگان قروه
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
اظهارات امام جمعه قروه در مورد روز جهانی قدس
بخشی از اقدامات جهادی سپاه کردستان در مقابله با کرونا
حریق کارخانه تصفیه روغن در شهرک آونگان قروه
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

پیشخوان روزنامه ها

ADS In Website