جمعه 24 خرداد 1398 / 14:19|کد خبر : 4614|گروه : سیاسی

امام جمعه قروه مطرح نمود؛

اقتدار رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران را سربلند کرد / آمریکا و اروپا غیر قابل اعتماد هستند

اقتدار رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران را سربلند کرد / آمریکا و اروپا غیر قابل اعتماد هستند

امام جمعه قروه گفت: آمریکا قابل اعتماد و قابل مذاکره نیست و دیدیم که مقام معظم رهبری با اقتدار آب پاکی را به دست نخست وزیر ژاپن ریخت

به گزارش سراب خبر، حجت‌الاسلام حسن باباییان امروز و در مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه با بیان اینکه در هفته گذشته دو سفر در صدر اخبار قرار گرفت که باید اهمیت این سفرها مورد بررسی قرار بگیرد اظهار داشت: از ابتدا این نظر بود که برجام نمی تواند تامین کننده حقوق مردم باشد و دلواپسانی بودند که بارها این موضوع را مطرح کردند و مورد بی مهری قرار گرفتند. 
 
وی افزود: قرار بود با برجام کشور گل و بلبل شود و تولید و رونق به وجود آید که دیدیم که چنین نشد و سریعا در دولت اوباما برجام نقض شد و کشور باز هم تحریم شد و کسی هم اعتراض نکرد. 
 
امام جمعه قروه خاطر نشان کرد : بعد از اوباما ترامپ آمد که یکطرفه از برجام خارج شد و آن را نقض نمود و ما نیز نتوانستیم بندی را ایجاد کنیم که اگر کسی از برجام خارج شد بتوانیم شکایتی از آنان داشته باشیم. 
 
به گفته باباییان آمریکا 40 سال است که با ما دشمنی دارد در حالی که ما در طی این 4 دهه برای آبادانی کشور خود تلاش کردیم و در برابر دشمنی های آنان ایستادیم. 
 
وی افزود: آمریکا بنا دارد عزت آقایی و عظمت ایران را از بین ببرد و ملت ایران را یک ملت برده ببیند نه ملتی که با عظمت ایستاده است. 
 
امام جمعه قروه ادامه داد: ما انقلاب کردیم تا عظمت کشور را به رخ جهانیان بکشانیم و توفیقات بسیاری در این زمینه داشتیم و طی 40 سال در مسیر مقاومت عزت و سربلندی نصیب ایران اسلامی شد اما آنانی که خود را وابسته به لشگر کفر نموده بودند یکی پس از دیگری خار و ذلیل شدند. 
 
وی با اشاره به حملات رژیم آل سعود به مردم یمن گفت: در سال پنجم حمله ناجوانمردانه رژیم آل سعود و امارات به مردم یمن قرار داریم اما مردم یمن آنچنان مقاومت کردند که ذلت و خاری آل سعود را نشان داده است که امروز طرح مقابله به مثل فرودگاه در برابر فرودگاه به وجود آمده و این حاصل صبر و مقاومت است.
 
وی با اشاره به توافق برجام افزود: برجام به لحاظ یک نگاه غیر واقع بینانه در داخل و فشار خارجی که ما می خواهیم سلاح هسته‌ای نداشته باشید و باید علم بومی شما راستی آزمایی شود ایجاد شد که قبل و بعد از برجام بیش از 15 مرتبه راستی آزمایی ایران تایید شده اما آیا یکبار هم اروپا و آمریکا به تعهد خود عمل کردند؟
 
به گفته وی ما آمریکا را آزمودیم و آزموده را آزمودن خطاست. 
 
باباییان ادامه داد : ضعف داخلی یک عده از سیاسیون واداده و بدبخت که از سایه خود نیز می ترسند و یک تیپ متمدنانه به خود می گیرند و در رسانه های زنجیره ای به دنبال خط ها و نشانه های غلط هستند تا مردم و مسئولین را وادار کنند را این روزها می بینیم. 
 
وی بیان داشت : آنها قیمت طلا و ارز را طی این مدت پایین آورده اند تا بگویند با مذاکره می توان قیمت ها را کنترل کرد اما مگر قرار نبود با برقراری برجام دلار به هزار تومان برسد؟ پس چرا نرسید؟ 
 
وی افزود: عده ای به لحاظ ترسو بودن اریکه را در دست گرفته اند اما جرات اقدام و عمل ندارند. 
 
باباییان با بیان اینکه اصلا نمی شود به آمریکا اعتماد کرد، به انتخاب ژاپن و آلمان برای گفتگو با ایران اشاره نمود و گفت : ژاپن یک کشور پیشرفته به لحاظ اقتصادی و یک کشور وابسته است به لحاظ سیاسی و در واقع ژاپن نمی تواند خود برای خود تصمیم گیری کند. 
 
وی افزود: دو شهر بزرگ و بسیار مهم ژاپن پس از پایان جنگ جهانی دوم و از آنجایی که آمریکا نیازمند آزمایش بمب های خود بود، بمباران هسته‌ای شدند. 
 
وی ادامه داد :آلمان هم همانند ژاپن است و دشمن این دو را هدف قرار داد تا به مردم ایران بگوید اگر شما هم مثل ژاپن و آلمان به آمریکا اعتماد کنید پیشرفت می کنید
 
وی تصریح کرد : آمریکا قابل اعتماد و قابل مذاکره نیست و دیدیم که مقام معظم رهبری با اقتدار آب پاکی را به دست نخست وزیر ژاپن ریخت
 
به گفته وی آمریکا راهبرد فشار و تاکتیک مذاکره را در پیش گرفته است و قطعا نمی تواند به مقصد خود برسد.
 
وی در ادامه با اشاره به سفر رئیس جمهور به کشورهای تاجیکستان و قزاقستان گفت: سفر رئیس جمهور به دو کشور تاجیکستان و قزاقستان برای شرکت در اجلاسیه شانگهای است که ایران از عضو ناظر به عضو رسمی برسد و این اجلاسیه بسیار مهم است و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
 
پیام امامان جمعه اهل تشییع و تسنن در خطبه های نماز جمعه این هفته:
 
کشورهای غربی به انحاء مختلف سعی در رواج فرهنگ منحط خود در اقصی نقاط جهان به ویژه کشورهای هدف را دارند و در این راه از هیچ اقدامی فروگذار نبوده و با استفاده از ابزارهای جنگ نرم در صدد دستیابی به مقاصد شوم خود ( که همان استیلای فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و نظامی می باشند ) هستند. در چند سال گذشته یکی از جنبه های جنگ نرم از بین بردن حجاب در بین زنان و دختران مسلمان معصوم ایرانی به روشی نرم و خزنده بوده که در این راستا طرح هائی مانند کمپین های " نه به حجاب اجباری ، دختران خیابان انقلاب ، چهارشنبه های سفید " را راه اندازی ، که به لطف خدای متعال مورد استقبال امت انقلابی قرار نگرفت و همواره عناصر و نهاد های متدین و انقلابی سد محکمی در مقابله با اقدام خبیثانه غرب بوده لیکن اخیرا" افراد هنجار شکن که در سطح جامعه زمینه را برای ترویج بی حجابی بر خود تنگ دیده پدیده زشت کشف حجاب در داخل خودرورا کلید زده و با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و انتشار آن قصد از بین بردن قبح این موضوع را دارند که نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بعنوان حافظ ارزشهای اخلاقی اسلامی در سطح جامعه بر اساس قوانین حاکم بر جرائم مشهود با این معضل  برخورد خواهد نمود و جهت برخورد با آن با الهام از آیات و احادیث و روایات و در اجرای مواد قانونی (ماده 638 قانون مجازات اسلامی ، مصوبه 427 شورای عالی انقلاب فرهنگی، ابلاغیه شماره 140/1397/27504/90000 تاریخ 11/10/1397 دادستانی کل کشور ، تبصره ماده 5 قانون امر به معروف ونهی از منکر ) طرح ناظر 1را پایه گذاری نموده و سعی دارد در این زمینه اقدامات شایانی را انجام داده تا در حد توان از رسوخ فرهنگ غربی جلوگیری نموده و برای ایجاد امنیت پایدار برای هموطنان ، با افراد مخل برخورد قانونی نماید.البته اهمیت حفظ حجاب به اندازه ای است که مقام معظم رهبری در فرازی از بیانات خویش در جمع فعالان حوزه عفاف وحجاب (در تاریخ 06/10/1397) فرمودند : در مسئله حجاب عقب نشینی وجود ندارد .اگر حجاب در کشور ما به  این شکل الزامی وقانونی وجود نداشته باشد ، مطمئن باشید وضع حجاب در این کشور به مراتب بدتر از ترکیه خواهد شد و من قبول نمی کنم بعضی در مورد حجاب دچار تردید شوند باید حجاب راترویج کرد .
 
فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قروه نیز در حاشیه خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه پلیس حافظ ارزش های اخلاقی است گفت: پلیس در مسیر برخورد با بدحجابی در جامعه به هیچ وجه کوتاه نخواهد آمد و کشف حجاب بر اساس قانون جرم محسوب می شود و پلیس طبق برنامه ریزی ها با اجرای طرح ناظر در این خصوص اقدامات لازم را انجام می دهد . 
 
 
سرهنگ میثم گوهری آرانی ادامه داد: در اجرای این طرح پیامک های امنیت اخلاقی در خصوص بدحجابی داخل خودروها کمترین نارضایتی را در پی داشته و برخورد با بدحجابی مطالبه مردمی و وظیفه نیروی انتظامی است و با جدیت تا کسب رضایت مردم ادامه خواهد یافت.


برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
اظهارات امام جمعه قروه در مورد روز جهانی قدس
بخشی از اقدامات جهادی سپاه کردستان در مقابله با کرونا
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
اظهارات امام جمعه قروه در مورد روز جهانی قدس
بخشی از اقدامات جهادی سپاه کردستان در مقابله با کرونا
آخرین اخبار

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

پیشخوان روزنامه ها

ADS In Website