دوشنبه 30 اردیبهشت 1398 / 09:16|کد خبر : 4563|گروه : اجتماعی

جوابیه جمعیت هلال احمراستان کردستان در مورد وقوع حادثه در کوه پنجه علی قروه

جوابیه جمعیت هلال احمراستان کردستان  در مورد وقوع حادثه در کوه پنجه علی قروه

جمعیت هلال احمر استان کردستان در تشریح حادثه روز جمعه در کوه پkجه علی قروه که منجر به مرگ یک جوان 25 ساله شد جوابیه ای را صادر نمود.

به گزارش خبرنگار سراب خبر، در متن این جوابیه آمده است:

با عنایت به اینکه در صفحه رسمی سایت خبری سراب خبر ، خبرگزاری کردتودی، خبرگزاری بسیج,خبرگزاری ایرناو...  در روز شنبه مورخه 28/2/98 خبری مبنی بر سقوط یک جوان 25 ساله از ارتفاعات کوه پنجه علی شهرستان قروه و قصور هلال احمر شهرستان قروه در امدادرسانی مذکور درج گردید ، لذا ضمن تاکید و توصیه به امانتدار بودن و اعمال دقت رسانه ها در درج اخبار در راستای جلوگیری از تشویش اذهان عمومی ،  ذکر نکاتی روشنگرانه دراین خصوص بشرح ذیل ایفاد می گردد :

نکته اول:  وقوع حادثه مبنی بر سقوط یک جوان 25 ساله در روز جمعه مورخ ۹۸/۲/۲۷ , در ارتفاعات کوه پنجه علی در نوار مرزی بین شهرستانهای قروه استان کردستان  و سنقراستان کرمانشاه  بوده است و   اولین تماس برقرارشده همراهان حادثه دیده با سامانه ندای امداد ۱۱۲هلال احمر در ساعت 14:00 همانروز ، توسط مرکز کنترل هماهنگی و عملیات استان کرمانشاه پاسخ داده شده و مرکز کنترل هماهنگی و عملیات استان کرمانشاه نیز بلافاصله نسبت به اعزام تیم امداد و نجات شهرستان سنقر به محل حادثه اقدام نموده است .

نکته دوم : تماس دوم برقرار شده توسط همراهان حادثه دیده با سامانه ندای امداد 112 در ساعت 14:48 دقیقه توسط مرکز کنترل هماهنگی و عملیات استان کردستان پاسخ داده شده که مرکز کنترل هماهنگی و عملیات استان کردستان نیز بلافاصله مراتب را به جمعیت هلال احمر شهرستان قروه اطلاع داده و جمعیت هلال احمر قروه نیز در اسرع وقت نسبت به اعزام تیم امداد و نجات کوهستان به همراه تجهیزات تخصصی به محل حادثه اعزام نموده است .

نکته سوم : حضور عوامل امداد و نجات جمعیت هلال احمر شهرستان سنقر استان کرمانشاه قبل از نیروهای جمعیت هلال احمر شهرستان قروه در محل حادث کاملا طبیعی است ، به این دلیل که نیروهای جمعیت هلال احمر کرمانشاه 50 دقیقه قبل از عوامل امداد و نجات استان کردستان از مراتب وقوع حادثه مطلع گردیده اند .

نکته چهارم : برقراری ارتباطات رادیویی و مخابراتی  در نقاط مرزی و نوارهای مرزی بین دو منطقه و یا دوشهر و یا دو استان  عمدتا دارای تداخل بوده و می باشد . با این توضیح که دو تماس برقرار شده در محل حادثه توسط همراهان حادثه دیده، در یک مکان جغرافیایی مشخص ،  با فاصله زمانی 50 دقیقه ، با یک سامانه شماره 112 جمعیت هلال احمر ، به گونه ای بوده که اولین تماس با جمعیت هلال احمراستان کرمانشاه برقرار گردیده و دومین تماس با جمعیت هلال احمراستان کردستان . و این تداخل ارتباطی ، از خصوصیات جغرافیای مخابراتی در نقاط مرزی است .

نکته پنجم : ملاک و معیار حضور عوامل امداد و نجات جمعیت هلال احمرکردستان  در حوادث و انجام عملیاتهای لازم ، اطلاع از حوادث می باشد وبرهمین اساس در حادثه مذکور ، جمعیت هلال احمراستان کردستان به محض اطلاع از حادثه که از طریق سامانه 112 بوده ، سریعا تیم امداد و نجات کوهستان را به محل حادثه اعزام نموده است .


نکته ششم : جمعیت هلال احمراستان کردستان به تاسی از اصول انسانی جمعیت هلال احمر بدور از هرگونه مرزبندیهای سیاسی ، نژادی و تقسیمات استانی همواره با تعهد کامل نسبت رسالت انسانی  خود که همانا رسیدگی به حال نیازمندان و دردمندان است  ، اقدام نموده است . عملیتهای متعدد امدادرسانی هلال احمراستان کردستان در استانهای کرمانشاه ، لرستان ، خوزستان ، سیستان و بلوچستان و ....گواه این مدعی است .


نکته هفتم : جمعیت هلال احمر در حادثه مذکور بدون هیچگونه قصور و کوتاهی ، باستناد موارد فوق الاشاره همراه با عوامل محلی و درکنار سایر عوامل امدادی هلال احمر استان کرمانشاه  نسبت به انجام عملیات امداد و نجات مرتبط و  انتقال فرد حادثه دیده اقدامات امدادی لازم را انجام داده است .


روابط عمومی وارتباطات مردمی جمعیت هلال احمراستان کردستانبرچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
اظهارات امام جمعه قروه در مورد روز جهانی قدس
بخشی از اقدامات جهادی سپاه کردستان در مقابله با کرونا
حریق کارخانه تصفیه روغن در شهرک آونگان قروه
یه خر رو چطوری توی یخچال جا میکنن؟
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
اظهارات امام جمعه قروه در مورد روز جهانی قدس
بخشی از اقدامات جهادی سپاه کردستان در مقابله با کرونا
حریق کارخانه تصفیه روغن در شهرک آونگان قروه
یه خر رو چطوری توی یخچال جا میکنن؟
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

پیشخوان روزنامه ها

ADS In Website