پنجشنبه 29 فروردین 1398 / 07:50|کد خبر : 4490|گروه : سیاسی

بحث و جدل در جلسه کارگروه مدیریت پسماند قروه / وقتی معاون فرماندار از پس مدیریت یک جلسه بر نمی آید

بحث و جدل در جلسه کارگروه مدیریت پسماند قروه / وقتی معاون فرماندار از پس مدیریت یک جلسه بر نمی آید

جلسه کارگروه پسماند شهرستان قروه به جلسه بحث و جدل تبدیل شد.

به گزارش سراب خبر، در جلسه کارگروه پسماند شهرستان قروه ابتدا شهردار قروه با بیان اینکه تدابیری برای خروج کامل زباله از شهرستان قروه اندیشیده شده است، اظهار داشت: طبق قراردادی که با یک شرکت خارج از شهرستان به ثبت رسیده زباله های شهرستان قروه از تاریخ بیست و دوم اردیبهشت ماه از سطح شهرستان خارج می شوند و در محدوده شهر قرار نخواهد گرفت

حسین پروندی با بیان اینکه مجموعه شهرداری در تلاش بوده تا مانع از آسیب بهداشتی به سطح شهر باشد، افزود: در راستای اجرای مصوبات کارگروه تمام تلاش شهرداری برای خروج زباله از محدوده روستای شیخ جعفر و محدوده پل جنیان بوده است و هم اکنون در این قرارداد جدید طی هر 24 ساعت 65 تن زباله از شهرستان خارج می شود.

وی ادامه داد: هیچ عقل سالمی راضی به وجود زباله در سطح شهرستان نیست و ما هم اکنون به قرارداد جدید خود بسیار خوشبین هستیم و تلاش داریم تا زباله های جمع شده در شیخ جعفر و پل جنیان نیز از سطح شهر خارج شود.

 

کارگروه پسماند زباله شهرستان قروه یا کارگروه مخالفت با شهردار!! / وقتی خارج کردن زباله هم از شهرستان به مذاق عده ای خوش نمی آید!! 

 

در این میان اما اعتراضاتی از سوی برخی اعضای جلسه مطرح شد که به بررسی آن می پردازیم.

محمد عربیان عضو شورای شهر سریش آباد با بیان اینکه باید شهردار قروه را بخاطر پسماند زباله عزل می نمودند، گفت: مدیریت شما در این مورد ضعیف بوده و من اگر عضو شورای قروه بودم شما را عزل می کردم!

شهردار قروه نیز با بیان اینکه شما در چنین جایگاهی نیستید، افزود: شما بهتر است به بررسی وضعیت شهر خود بپردازید.

مهدی ملکی عضو شورای شهر قروه در این جلسه با انتقاد از قرارداد جدید شهرداری گفت: این قرارداد تاکنون به دست شورا نرسیده و چطور می شود که شورا از این مصوبه بی اطلاع باشد؟

شهردار قروه نیز با بالاگرفتن برگه قرارداد، گفت: این قرارداد توسط شورای شهر بررسی شده و در متن قرارداد نیز به این موضوع اشاره شده است اما متاسفانه عده ای به دنبال بیان مطالبی متناقض و مغرضانه هستند.

در ادامه جلسه محمد عربیان خواستار درج مصوبه ای مبنی بر عدم دپو زباله در محدوده روستای شیخ جعفر و پل جنیان از تاریخ بیست و دوم اردیبهشت ماه شد و گفت: باید این موضوع در داخل مصوبات قرار داده شود.

حسین پروندی شهردار قروه نیز گفت: ما با این مصوبه هیچ مشکلی نداریم و ثبت این موضوع مشکلی از نظر ما ندارد.

انوشیروان انور عضو سازمان مردم نهاد سراب سبز نیز با بیان اینکه باید فرهنگ سازی شود تا زباله تفکیک گردد، گفت : باید زمینه‌ای ایجاد شود تا با تفکیک زباله ها، بازیافت درست زباله را ایجاد کنیم و این روش با خرید زباله خشک از خانه ها می تواند صورت پذیرد.

حسین پروندی شهردار قروه نیز در پاسخ به این مسئله با بیان اینکه هم اکنون اولویت اصلی بر خروج زباله از شهر قرار دارد، گفت: اصلی ترین معضل ما هم اکنون وجود زباله در قروه است اما ما هم معتقدیم که باید فرهنگ سازی شود تا زباله ها توسط مردم تفکیک شود که در این رابطه ما امکانات لازم را در اختیار سازمان های مردم نهاد قرار می دهیم تا با همکاری شما زمینه این فرهنگ سازی ایجاد شود.

ضعف معاون فرماندار در مدیریت جلسه باعث شد، شهردار قروه در این میان چند بار اعلام کرد که دیگر نمی خواهد در جلسه صحبت کند تا زمانی که فرماندار شخصا در جلسه حضور یابد 

گفتنی است در حالی از شهرداری قروه در این رابطه انتقاد می شود که بیش از 400 میلیون تومان از سوی شهرداری برای فنس کشی در محوطه جایگاه جدید پسماند زباله هزینه شده است

رئیس مرکز بهداشت قروه نیز در این جلسه با اشاره به برخی انتقادات در جلسه گفت: ما روزانه در حدود 70 تن زباله در شهرستان قروه داریم که نمی توانیم این زباله ها را محو نماییم و باید جایگاهی برای آن تشخیص داده شود.

وی افزود: هم اکنون جایگاه مشخص در نظر گرفته شده است و هر کدام از مسئولین بر اساس شرح عملکرد خود فعالیت نموده اند.

معتمدی افزود: همه به فکر این هستیم که شهری سالم برای مردم داشته باشیم و جبهه گیری علیه یکدیگر به هیچ وجه نمی تواند به ما کمکی داشته باشد.

در ادامه جلسه مرادی کارشناس اداره آب و فاضلاب نیز با بیان اینکه آب شرب در سطح شهرستان هر ماه مورد آزمایش قرار می گیرد و به هیچ وجه آلوده نیست گفت: ما هر ماه آب را چه در روستاها و چه در شهر مورد نمونه برداری و آزمایش قرار می دهیم و باید گفت که آب شرب شهرستان هیچ نوع آلودگی ای ندارد و شایعات ورود شیرآبه زباله به آب شرب صحت ندارد.

 برچسب ها :


نظرات کاربران :

ح _ ت [جمعه 30 فروردین 1398 | 01:02] پاسخ

انتقاد وپیشنهاد در جلسات امری عادی وانکار ناپذیر است اما بالحن تند حرف زدن در میان جمع و کسی را مورد حمله قراردان به نظر بنده دور از شان مقامات محترم است باید مسولین منتخب در فکر آسایش وآبادانی شهر ما باشند باشند نه در فکر مچ گیری البته حتما هم چنین است واین جلسات فقط به این دلیل برگزار میشونداما از مصوبات و نتیجه ابن جلسه چیزی متوجه نشدیم حداقل گوشه ای از نتیجه نهای را بهتر بود اعلام میکردن فقط نظر عزیزان اعلام شده نتیجه چی شد؟

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
کلیپ شهدای مظلوم روستای دگن
اختتامیه اولین رویداد تخصصی فضای مجازی بسیج / معرفی چهره سال فضای مجازی
فیلم/ خوشحالی مردم شهرستان قروه از صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی 2018 روسیه
مستند جنجالی چرخ/ قسمت پنجم
شکستن شاخه درخت در روز سیزده بدر در قروه
کلیپ شهدای مظلوم روستای دگن
اختتامیه اولین رویداد تخصصی فضای مجازی بسیج / معرفی چهره سال فضای مجازی
فیلم/ خوشحالی مردم شهرستان قروه از صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی 2018 روسیه
مستند جنجالی چرخ/ قسمت پنجم
شکستن شاخه درخت در روز سیزده بدر در قروه
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

پیشخوان روزنامه ها