چهارشنبه 21 فروردین 1398 / 09:55|کد خبر : 4476|گروه : سیاسی

یادداشتی به قلم دکتر سمیرا دهقانی؛

شرحی براقدام آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

شرحی براقدام آمریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

در تحلیل قبلی(علت برون‌رفت آمریکا از برجام) ایدئولوژی این‌گونه اقدامات شرح داده شد و شاید اقدامات ترامپ کودکانه و نابخردانه به نظر برسد اما واقعیت چیزی دیگری است و آمریکا گزینه‌های مختلف روی میز ندارد و بنابراین باید بالاجبار به‌سوی این‌گونه اقدامات سیاست‌های خود را هدایت نماید.

به گزارش خبرنگار سراب خبر، سمیرا دهقانی رییس واحد دانشگاه آزاد قروه در یادداشت جدید خود به تحلیل اقدام امریکا در تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پرداخت که دعوت می شود خواننده این مطلب باشید:

در تحلیل قبلی(علت برون‌رفت آمریکا از برجام) ایدئولوژی این‌گونه اقدامات شرح داده شد و شاید اقدامات ترامپ کودکانه و نابخردانه به نظر برسد اما واقعیت چیزی دیگری است و آمریکا گزینه‌های مختلف روی میز ندارد و بنابراین باید بالاجبار به‌سوی این‌گونه اقدامات سیاست‌های خود را هدایت نماید. 

آمریکا به علت بدهی سنگین خود و همچنین در محاصره قرار گرفتن اسرائیل مجبور است در خاورمیانه سیاست‌های خصمانه را برگزیند تا شاید از این مهلکه خود را برهاند. تجهیز و رهبری داعش و جنگ عربستان علیه یمن تنها برای حفاظت از اسرائیل و منافع آمریکا صورت گرفت که امروز نتیجه چیزی نیست که آمریکایی‌ها را آسوده‌خاطر نمایند، نه داعش توانست حلقه محاصره اسرائیل را بشکند و نه عربستان علیه یمن پیروزی‌های میدانی به دست آورده که حیات خلوت موردنظر خود را ایجاد نمایند. بنابراین به نظر می‌رسد ترامپ وارد قمار جدیدی شده است و می‌خواهد خاکریز اصلی که همان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هست در مرزهای ایران محصور نماید تا شاید  فرصتی برای حیات دوباره در جبهه خود ایجاد نماید. 

اقدام اخیر آمریکا در ظاهر اگرچه ناخوشایند است اما در ذات خود فرصت ایده ال و شاید تکرار نشدنی برای محور مقاومت است.  جمهوری اسلامی ایران در ذات سیاست‌های خود هیچ‌گاه آغازکننده حمله به کشوری نبوده است مگر آنکه دشمن آغازگر آن باشد. به نظر می‌رسد آمریکا جنگ خود با جمهوری اسلامی ایران با این اقدام رسماً آغاز نموده است و چگونگی پاسخ به این اقدام تعیین‌کننده آینده منطقه است. 

واقعیت آن است آمریکا هیچ شانسی در این بازی نخواهد داشت چراکه نیروهای آمریکایی گروگان‌های محور مقاومت در منطقه هستند و آسیب‌پذیری آنان بسیار بالاست. انزوای آمریکا در منطقه با پشتیبانان شکست‌خورده خود، دست جمهوری اسلامی ایران و محور مقاومت برای هدایت این بازی کاملاً باز گذاشته است. 

کدخدا پرستان و مدعیان روشنفکری روزگاری اف ای تی اف را نشانه بلوغ فکری خود می‌دانستند و به قول خود دلواپسان را نهیب می‌زدند که با تصویب اف ای تی اف تنها گروهای تروریستی از منابع مالی محروم خواهند شد و امروز با قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه‌های تروریستی کوه توهمات آنان فرو ریخته است و دیگر جایی برای فرافکنی آنان در افکار عمومی نیست. انسجام داخلی با آشکار شدن نیت کدخدا و کدخداپرستان داخلی با این اقدام به نحو چشمگیری افزایش‌یافته است و این اولین پیروزی جمهوری اسلامی در برابر این اقدام خصمانه آمریکاست. 

در برابر فریب‌خوردگان داخلی می‌گوییم آمریکا مجبور به تلاطم تاریخی خود شده است و همانند طوفان اگر از تلاطم ایستد نابود خواهد شد، بنابراین آمریکا نه پای مذاکره منطقی و قانونی خواهد آمد نه اراده‌ای برای احترام به منافع طرف مقابل در اوست و تنها چشم به ثروت خاورمیانه دوخته است. آمریکا حتی از دوستان خود نیز نخواهد گذشت و درآینده نزدیک اروپائیان و کشورهای عربی خودفروخته نیش این افعی بین‌الملل را در کالبد خود احساس خواهند کرد!

اگر محور مقاومت دنبال فرصتی بود که یک‌بار برای همیشه دست اجنبی استعمارگر را از سرزمین‌های خود قطع کنند امروز واکنش آنان در مقابل این اقدام خصمانه همان فرصت تاریخی آن‌هاست و بنابراین مترسک‌های نظامی آمریکا از امروز به بعد نباید روی آرامش به خود ببینند تا با ذلت از منطقه بیرون انداخته شوند.

جنگ با داعش همان آمادگی اولیه برای محور مقاومت بود که با انسجام و تجهیز خود امروز دست برتر این بازی باشند و بنابراین اگر به آمریکا و سگ نگهبان او فرصت دوباره داده شود، هیچ‌گاه معادلات منطقه در آینده به نفع محور مقاومت دیگر رقم نخواهد خورد.  
جهان امروز با خاصیت چندقطبی خود و اقدامات خصمانه آمریکا در مورد کشورهای مختلف، آمریکایی‌ها را در دام  بی‌تدبیری خود قرار داده است و بنابراین جمهوری اسلامی ایران به‌عنوان بازی گر اصلی این میدان باید نقشی سرنوشت‌ساز ایفا نماید، چراکه آمریکا به دلیل فشارهای مالی و سیاسی داخلی خود عقب‌گرد نخواهد کرد. 

برترین استراتژِی در مقابله با اقدام خصمانه آمریکا، تروریستی خواندن نیروهای نظامی آمریکاست و نه در شعار بلکه در عمل،  دیگر نباید نیروهای آمریکایی در منطقه روی آرامش به خود ببینند. همه باید بدانیم جزبا مقاومت و ضربات کوبنده، خیمه استعماری آمریکا برچیده نخواهد شد و مذاکره و توهمات سیاسی بازیچه‌های کودکانه است که روز به روز آمریکا را جسورتر خواهد نمود. آمریکا با مذاکره عقب‌نشینی نخواهد کرد و تجربه تلخ برجام گواه این موضوع است. آمریکا آمده است که غارت کند و اگر ملتی به هشدارهای رهبر خود بیدار نشوند، اجباراً با چکمه‌های دشمن بیدار خواهد شد. بنابراین ایجاد انسجام داخلی و تقویت اراده‌ها برای برخورد قاطع با استکبار یک وظیفه همگانی است. 

تجربه نشان داده است که سازمان ملل و تمامی سازمان‌های بین‌المللی تحت سلطه استکبار قرار دارند و اگر با مذاکره و سازش حقوق یک ملت مشروع شمارده می‌شد، امروز فلسطین در چنگال صهیونیست گرفتار نبود. امروز دیگر نه ضربات ایمیلی جواب خواهد داد نه سیاست التماسی و تنها این انقلاب با دست قدرتمند حزب‌الله از محاصره نهایی رها خواهد شد و تعالی خود برای پیوستن به انقلاب مهدوی را تضمین خواهد کرد. 

سیلاب اخیر کشور، نمادی از رویاروی با یک جنگ بود و ملت عقبه عقیدتی که به یاری آنان می‌شتابد به عینه مشاهده نمودند، کسانی که سپاه پاسداران و ارتش جمهوری اسلامی ایران را به ماهیگیری سیاسی در جریان سیلاب متهم کردند، خود آنان که پرورش‌یافته این سیاست هستند چرا حضور پیدا نمی‌کردند؟ اگر خدمت‌رسانی به ملت ماهیگیری سیاسی است پس کدامین مسیر، مسیر درست و صواب است؟ 

چه بخواهید و چه نخواهید با هر روش سیاسی، جنگی در منطقه آغاز خواهد شد چراکه این سگ هار برای تکه‌تکه کردن آمده است و بازنده این جنگ همان کسانی هستند که امروز در سیلاب فرار را به قرار ترجیح می‌دهند، پس ملت بدانند که سازش همان فرصت گردن زدن خواهد بود که با دست جماعتی روشنفکرنما و هراسان در طول تاریخ به ملت‌ها تحمیل‌شده است و امروز نیز ما از این قاعده مستثنی نخواهیم بود اگر به عقیده‌ای جز مقاومت تمسک جوییم.

مشکلاتی که امروز مملکت را فراگرفته است از آثار چند جنگ نیز مخرب‌تر است و این نتیجه همان القاء ترس از جنگ است که همواره انقلاب‌ها را از درون کرم‌خورده کرده و خواهد کرد. سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امروز حریت را در منطقه بنا نهاده است و تکیه‌گاه کشورهای مظلوم منطقه است پس دشمن به‌خوبی می‌داند کجا را باید هدف قرار دهد و این گستاخی آنان نباید بدون پاسخ بماند.  
 

پدافند غیرعامل بصیر/ دکتر دهقانی
برچسب ها :

یادداشتسمیرا دهقانیسپاه پاسدارانقروهتروریستآمریکا

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
حضور مردم شهرستان قروه در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن ۹۹
اجرای طرح شهید سلیمانی و ویزیت رایگان گروه جهادی چشم پزشکی در قروه
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
حضور مردم شهرستان قروه در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن ۹۹
اجرای طرح شهید سلیمانی و ویزیت رایگان گروه جهادی چشم پزشکی در قروه
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

پیشخوان روزنامه ها

ADS In Website