سه شنبه 19 تیر 1397 / 14:35|کد خبر : 4062|گروه : سیاسی

وقتی توپ به زمین دیگران انداختن شگرد دولتمردان می شود

وقتی توپ به زمین دیگران انداختن شگرد دولتمردان می شود

هم اکنون که بیش از 5 سال از عمر دولت تدبیر و امید می گذرد دولتمردان هنوز هم درصدد هستند تا دیگران را مقصر کم کاری های خود جلوه دهند و تفاوتی ندارد که این مسئول رییس جمهور باشد یا استاندار یا معاون استاندار و انگار چنین رویکردی در این دولت موروثی شده است و از بالا به پایین انتقال می یابد.

به گزارش خبرنگار سراب خبر، طی هفته جاری نشست کارگروه اشتغال در شهرستان های قروه و دهگلان و با حضور حسین فیروزی معاون استاندار کردستان برگزار شده است که در این جلسات معاون استاندار با انتقاد از شرایط بد اشتغال در شهرهای قروه و دهگلان تاکید کرده است که مسئولان باید با تمام توان نسبت به ایجاد اشتغال در شهرستان ها تلاش کنند.

 

وی با بیان اینکه باید اعتبارات ۲۲ میلیارد تومانی اشتغال تا پایان تیرماه جذب شوند از مدیرانی که نمی توانند شرایط مناسب اشتغال را فراهم کنند خواسته است که خود استعفا دهند.

 

فیروزی با طرح سوالاتی همچون اینکه  آیا اصلاً دغدغه ای به نام اشتغال و رونق تولید را دارید؟ یا چنین مسئله ای اصلاً مهم محسوب می شود؟ مسئولان و مدیران را از درنظر گرفتن بخشنامه هایی که توسط خود دولت تدوین شده اند منع کرده و خواستار ایجاد شرایط مناسب اشتغال شده است که بررسی این سخنان طرح چند سوال اساسی را در نظر ها آشکار می کند.

 

1)آقای فیروزی آیا باید منتظر ماند تا مدیری که توانایی ندارد خودش استعفا بدهد یا اینکه باید دولتمردان خود تدبیری در خصوص چنین مدیرانی بیاندیشند؟

 

2)چرا با اینکه از شرایط نامناسب اشتغال در شهرستان قروه و دهگلان مطلع هستید اما نسبت به ایجاد واحد تولید فولاد که می تواند تعداد زیادی از جوانان بیکار در این دو شهرستان را شاغل نماید اقدام نمی کنید؟

 

3)چرا در پرداخت تسهیلات به متقاضیان از ابتدای اجرای طرح برنامه ای مدون برای بانک ها تنظیم نشده است که بروکراسی های اداری و سخت گیری های بانکی مانع از پرداخت تسهیلات نشود؟

 

4)مسئول اجرای بایدها و نبایدهایی که دولتمردان از آنها سخن می گویند چه کسانی هستند؟

 

چرا دولتمردان توپ را به زمین دیگران می اندازند؟

 

متاسفانه طی سال های گذشته آنچه از دولت تدبیر و امید برآمده است تنها مقصر جلوه دادن دیگران بوده است و لاغیر

 

در 4 ساله نخست هرکجا دولتمردان کم می آوردند سریع با بیان اینکه دولت قبلی چنین بود و چنان سعی در بی گناه و مظلوم جلوه دادن خود داشتند و با مقصر نشان دادن دیگران خود را از کم کاری ها مبرا می دیدند ، هم اکنون نیز که بیش از 5 سال از عمر دولت تدبیر و امید می گذرد مسئولین درصدد هستند تا دیگران را مقصر کم کاری های خود جلوه دهند و تفاوتی ندارد که این مسئول رییس جمهور باشد یا استاندار یا معاون استاندار و انگار چنین رویکردی در این دولت موروثی شده است و از بالا به پایین انتقال می یابد.

 

آقای فیروزی در جلساتی که طی هفته جاری در قروه و دهگلان برگزار نمود با مظلوم نمایی درصدد بود تا دیگر مسئولان و مدیران بانک ها را مقصر در بی توجهی های دولت به اقتصاد و اشتغال کردستان جلوه دهد حال انکه اگر می دانند که مدیری کوتاهی می کند پس چرا در کنار گذاشتن وی تعلل دارند؟


اگر آقای معاون و آقای استاندار برای بیکاری جوانان کردستان نگران هستند پس چرا در ایجاد کارخانجاتی که به گفته نماینده قروه و دهگلان تمامی اقدامات ان انجام شده است تعلل دارند؟

 

آیا نباید خود دولتمردان برای بایدها و نبایدهایی که برای دیگران می سازند اقدامی داشته باشند؟ و چه کسی قرار است که این بایدها و نبایدها را اجرایی کند؟

 برچسب ها :


نظرات کاربران :

علی اشرف عبدی [پنجشنبه 21 تیر 1397 | 12:47] پاسخ

درشهرقروه زیرساختهای خددادی خوبی مثل کشاورزی ومعادن و...وجوددارد
امادریغ ازبرنامه وطرح وحمایت اشتغال.
دریغادریغا
فقط یک مسئول خدوم وجودداشت کافی بود

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
اظهارات امام جمعه قروه در مورد روز جهانی قدس
بخشی از اقدامات جهادی سپاه کردستان در مقابله با کرونا
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
اظهارات امام جمعه قروه در مورد روز جهانی قدس
بخشی از اقدامات جهادی سپاه کردستان در مقابله با کرونا
آخرین اخبار

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

پیشخوان روزنامه ها

ADS In Website