پنجشنبه 3 خرداد 1397 / 08:39|کد خبر : 3971|گروه : ورزشی

یادداشت سردبیر/

وظیفه یک نماینده مجلس چیست؟ / آیا نمایندگان استان کردستان دغدغه ای جز فوتبال ندارند

وظیفه یک نماینده مجلس چیست؟ / آیا نمایندگان استان کردستان دغدغه ای جز فوتبال ندارند

گویا این روزها تمامی مشکلات مردم استان کردستان برطرف شده است و نمایندگان این دیار دغدغه ای جز فوتبال برایشان باقی نمانده است که این بار می خواهند ترکیب تیم ملی را در جام جهانی بچینند.

به گزارش خبرنگار سراب خبر، در شرایطی که بیشتر جوانان کردستانی با وجود تحصیلات عالی دانشگاهی از مشکلی چون بیکاری آن هم به دلیل نبود کارخانجات مناسب در استان کردستان و نیز تعطیلی واحدهای صنعتی و تولیدی رنج می برند و با وجودی که بسیاری از خانواده ها این روزها به معضلاتی نظیر اعتیاد دچار شده اند و استان کردستان رتبه سوم طلاق در کشور را از ان خود کرده است نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی سرگرم نامه نگاری برای قرار دادن بازیکن فوتبال در ترکیب تیم ملی هستند، کاری که نه تنها حق دخالت در آن برای هیچکس مگر سرمربی تیم ملی متصور نیست بلکه لازمه نظر دادن در آن داشتن یک دیدگاه فوتبالی است.

در این مسئله که وریا غفوری به راستی شایستگی پوشیدن پیراهن تیم ملی آن هم در ترکیب اصلی را دارد هیچ شکی نیست اما باید دید سرمربی تیم فوتبال ایران چه رویکردی برای مقابله با تیم های قدرتمندی چون اسپانیا و پرتغال دارد و هر بازیکنی در چه جایگاهی می تواند از ظرفیت بازی در برابر چنین تیم هایی برخوردار باشد.

در این میان جالب آن است که هیچ کدام از نمایندگان استان کردستان هیچ سابقه قابل توجهی در فوتبال استان نیز نداشته اند که به دنبال چیدمان ترکیب تیم ملی آن هم در کارزار جام جهانی هستند

خوب است نمایندگان استان کردستان بدانند که بسیاری از برترین بازیکنان جهان باز هم به خاطر دیدگاه ها و ترکیب های مورد نظر سرمربی های تیم های خود از حضور در جام جهانی بازمانده اند از جمله ستارگان مطرحی چون آلوارو موراتای اسپانیایی که مهاجم آماده تیم فوتبال چلسی انگلیس است و در این میان هیچ یک از نمایندگان مجلس سنای اسپانیا نامه نگاری بخصوصی برای وزرای خود نداشته اند.

و حالا که دغدغه ای جز ترکیب تیم ملی فوتبال برای نمایدگان استان کردستان باقی نمانده است ، بهتر است نگاهی به عملکرد آنان در مجلس شورای اسلامی داشته باشیم؛ نمایندگانی که بیشتر وقت خود را در طول سال های گذشته صرف عزل و نصب های سلیقه ای خود کرده اند هم اکنون به سلیقه شخصی سرمربی تیم ملی خرده می گیرند.

متاسفانه در طول سال های گذشته نمایندگان استان کردستان بیش از هر چیزی در نقش تماشاچی بیننده تعطیلی کارخانجات و واحدهای تولیدی و نظاره گر خروج نیروی کار توانمند از استان و کوچ کردن جوانان به دلیل بیکاری به خارج از استان بوده اند و نه تنها در انتقال سرمایه و جذب سرمایه گذار موفقیت چشم گیری نداشته اند بلکه قادر به حفظ اندک سرمایه گذاران شهرهای خود نیز نبوده اند.

اعتیاد ، طلاق ،بیکاری، فقر و تنگدستی، نبود درآمد پایدار و خالی ماندن سفره های مردم و تلخ شدن وضعیت معیشتی کارگران و نیز افزایش فاصله های طبقاتی بیش از هر جای دیگر این روزها در استان کردستان نمود یافته است و جای تاسف دارد که در چنین شرایطی دغدغه نمایندگان این دیار فوتبال باشد و به راستی این نامه نگاری ها به خوبی نشان دادند که نمایندگان استان کردستان تنها نماینده اقشار مرفه بی درد هستند.

سخنی کوتاه با نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی؛

آقای مرادی نماینده محترم مردم شریف شهرستان های قروه و دهگلان، تلاش شما در طول سال های گذشته در بخش کشاورزی و بخصوص انتقال آب به شهرستان قروه برای همگان ملموس بوده است اما به راستی میزان موفقیت در این مسیر چند درصد می باشد؟

هم اکنون کارخانه نساجی شهرستان قروه در تعطیلی کامل به سر می برد و دیگر کارخانجات این شهرستان نیز حال و روز خوبی ندارند و کارگران این مجموعه ها آواره شهر و دیار دیگری شده اند و باید دید نقش شما در راه اندازی مجدد این واحدها چه خواهد بود؟

شما در سخنرانی خود در مسجد جامع شهرستان قروه از اینکه استاندار کردستان به شهرستان قروه نیامده است تا واحد تولید فولاد این شهرستان را افتتاح کند گلایه کردید و گفتید که تمامی اقدامات لازم انجام شده است و تنها مسئله ان است که استاندار برای افتتاح به قروه بیاید و سوال این است که چرا استاندار نمی آید ؛ حال سوال ما نیز از شما این است چرا استاندار به شهرستان قروه نمی آید تا واحد تولید فولاد را افتتاح کند؟ و شمایی که نتوانسته اید استاندار را از سنندج به قروه بیاورید چگونه می خواهید یک بازیکن فوتبال را به روسیه بفرستید؟

یادداشت از : مجید حسن بیگی
برچسب ها :

فوتبالنمایندگان کردستاناستانداروریا غفوریعلی محمد مرادیقروهسنندجروسیهجام جهانیوظیفه نمایندگان

نظرات کاربران :

شهروند [پنجشنبه 3 خرداد 1397 | 09:14] پاسخ

واقعا" درست میگید با وجود این همه معظل پیگیری بعضی امور واقعا" در شان یک نماینده نیست.
احسنت به مطلب سردبیر.

مراد [پنجشنبه 3 خرداد 1397 | 09:40] پاسخ

دس خوش، اینا خودشونم وظایفشون رو نمیدونن

محمد هادی [پنجشنبه 3 خرداد 1397 | 09:50] پاسخ

در شرایطی که من و خیلیای دیگه با مدرک کارشناسی ارشد خیابون ها رو متراژ می کنیم این آقایون دنبال این هستند که بازیکن بفرستن تیم ملی

کاظم باشماقی [پنجشنبه 3 خرداد 1397 | 10:26] پاسخ

مجید خوشم میاد توی همه کارها دخالت میکنی و همه تن حریفی.ولی آخرش ندونستم طرفدار کی هستی..

حسن [پنجشنبه 3 خرداد 1397 | 11:30] پاسخ

عالی بود دمت گرم
تقدیم به خبرنگار و رفیق صمیمی ممد عربیان و عمران دده جانی (منالگان ارشاد)

مهدی [پنجشنبه 3 خرداد 1397 | 13:16] پاسخ

آقا مجید دمت گرم با این حرفات یه ذره آرومم کردی ؟ بخدا وقتی این خبر رو شنیدم تاسف خوردم که نمایندگان دنبال چی هستن!

دوست [پنجشنبه 3 خرداد 1397 | 16:13] پاسخ

اگرآقای نماینده زیاد پیگیر مشکلات هستند بهتر است پیگیر تعطیلی ذوب آهن و شرکت سازینه ومشکلات بیکاری جوانان و تحصیل کرده های استان باشد.

رضا [شنبه 5 خرداد 1397 | 09:08] پاسخ

با تشکر از آقای حسن بیگی ،متاسفانه نماینده های قروه در طول این سالها فقط دنبال پی گیری حاشیه هابودند به مشکلات این شهر توجه ای ندارند، کار اصلی این آقایان تغییر مدیران شهرستان است.

ایرانی [یکشنبه 6 خرداد 1397 | 12:53] پاسخ

دوستانی که انتقاد نموده اید.
همین نمایندگان بالاترین رای را داشته اند که به عنوان نماینده منتخب شدند پس نماینده همه اقشار هستند .

همشهری [سه شنبه 8 خرداد 1397 | 08:29]

نماینده هستند که مشکلات اصلی را دنبال کنند نه اینکه دنبال چیز های الکی برند.

محمد [دوشنبه 7 خرداد 1397 | 11:18] پاسخ

بنده یکی از اساتید دانشگاه آزاداسلامی واحد قروه هستم. ای کاش آقای مرادی نماینده قروه به جای اینکه دنبال تغییرات دراین واحد دانشگاهی باشد دراین مدت 5 تا رشته کارشناسی ارشد رو پی گیری می کرد تا فرزندان این شهرستان بتوانند ادامه تحصیل دهند. اما متاسفانه به شهرهای دیگری با مشکلات زیاد می روند .

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
کلیپ شهدای مظلوم روستای دگن
اختتامیه اولین رویداد تخصصی فضای مجازی بسیج / معرفی چهره سال فضای مجازی
فیلم/ خوشحالی مردم شهرستان قروه از صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی 2018 روسیه
مستند جنجالی چرخ/ قسمت پنجم
شکستن شاخه درخت در روز سیزده بدر در قروه
کلیپ شهدای مظلوم روستای دگن
اختتامیه اولین رویداد تخصصی فضای مجازی بسیج / معرفی چهره سال فضای مجازی
فیلم/ خوشحالی مردم شهرستان قروه از صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی 2018 روسیه
مستند جنجالی چرخ/ قسمت پنجم
شکستن شاخه درخت در روز سیزده بدر در قروه
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

پیشخوان روزنامه ها