چهارشنبه 11 بهمن 1396 / 09:31|کد خبر : 3774|گروه : اجتماعی

گزارش سراب خبر از جلسه شورای اداری شهرستان قروه با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان

مسئولین باید پاسخگوی سوالات مردم باشند/گفتمان محوری جایگزین خشونت محوری و هماهنگی جایگزین ناهماهنگی ها شود

مسئولین باید پاسخگوی سوالات مردم باشند/گفتمان محوری جایگزین خشونت محوری و هماهنگی جایگزین ناهماهنگی ها شود

جلسه شورای اداری شهرستان قروه شامگاه روز گذشته در فرمانداری این شهرستان و با حضور معاون امنیتی و سیاسی استاندار کردستان برگزار شد .

به گزارش خبرنگار سراب خبر، جلسه شورای اداری شهرستان قروه شامگاه روز گذشته در فرمانداری این شهرستان و با حضور معاون امنیتی و سیاسی استاندار کردستان برگزار شد .

در این جلسه بیشترین تاکید ها بر لزوم ارتباط جدی مردم با مسئولین قرار داشت و فرماندار قروه نیز از روند اجرایی فاز دوم کارخانه طلای ساریگونی در سال آینده خبر داد.

پرویز کولانی در این جلسه با بیان اینکه شهرستان قروه به لحاظ موقعیت جعرافیایی به عنوان یک شهرستان ویژه شناخته می شود اظهار داشت: تنوع اقوام و مذاهب در این منطقه به عنوان یک نقطه قوت و وحدت بخش برای اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی در نظر گرفته می شود.

وی بر تقویت وحدت مردم در منطقه تاکید نمود و افزود: بدون شک تقویت وحدت بین مردم امنیت جامعه و منطقه را نیز بیش از گذشته افزایش خواهد داد و زمینه توسعه روز افزون را فراهم خواهد کرد.

فرماندار قروه با اشاره به ظرفیت های شهرستان در بخش کشاورزی ، از قروه به عنوان قطب کشاورزی منطقه نام برد و خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه پایه اقتصادی شهرستان قروه بر مبنای کشاورزی است هم اکنون معظل کم آبی مانع از نیل به اهداف این بخش می باشد.

وی خواستار تسریع انتقال آب از سدهای ژاوه و آزاد به شهرستان قروه شد و افزود: هم اکنون فرونشست آب های زیرزمینی و مصرف بی رویه عامل بحران آب در منطقه می باشد که در همین راستا انتظار می رود آب منطقه ابتدا برای شهرستان مورد استفاده قرار گیرد و پس از بهره برداری کافی به دیگر مناطق انتقال داده شود.

کولانی در بخش دیگری از سخنان خود از اجرای فاز دوم پروژه کارخانه طلای ساریگونی با اشتغالزایی ۲۰۰ نفر در بهار سال آینده خبر داد و با بیان اینکه شهرستان قروه از پتانسیل های لازم در بخش معادن برخوردار است گفت: باید برای سرمایه گذاری بهتر در شهرستان تسهیلات ارزان قیمت در اختیار کارآفرینان قرار گیرد که انگیزه کافی برای سرمایه گذاری در منطقه ایجاد شود.

فرماندار قروه به وجود ۴ شهرک صنعتی در شهرستان با فعال بودن تنها ۵۲ واحد تولیدی اشاره کرد و گفت: از این تعداد شهرک های صنعتی در حال حاضر سه شهرک فعال هستند و شهرک قروه ۳ هم در حال راه اندازی است.

وی همچنین به روند برگزاری انتخابات در شهرستان اشاره نمود و با بیان اینکه 75 درصد از مردم شهرستان قروه با حضور پرشور خود در انتخابات حماسه آفرینی کردند گفت: در قروه ۹ سمن فعال در حوزه های مختلف، ۸ حزب و تشکل سیاسی فعالیت دارند و در جریانات سیاسی و اجتماعی کار می کنند.

کولانی در پایان خواستار تسریع در احداث راه آهن همدان – سنندج شد.

دسترسی به روسا و مدیران استانی بسیار سخت است

امام جمعه قروه نیز در این جلسه با تسلیت فرارسیدن ایام فاطمیه، شخصیت حضرت فاطمه (س) را موجب اتحاد و به هم پیوستگی مردم دانست و گفت: شرط این اتحاد و به هم پیوستگی در شناخت صحیح آن حضرت گنجانده شده است.

حجت الاسلام حسن باباییان با بیان اینکه جایگاه زن امروز نسبت به گذشته دارای تفاوت های بسیاری است افزود: خداوند جایگاه زن را از فکر جاهلی به فکر تمدن عالی انسانی رسانید و این یک جایگاه بی نظیر است. 

وی در ادامه سخنان خود به سخت بودن دسترسی به مدیران و مسئولین استانی اشاره نمود و با انتقاد از عدم حضور و سفر مدیران کل استان به شهرستان قروه، بیان داشت: هم اکنون مراجعه به وزیران بسیار راحت شده است در حالی که دسترسی به مدیران استانی سخت و گاهی غیر ممکن است.

باباییان با تاکید بر اینکه ارتباط با مسئولان بسیاری از مشکلات را برطرف می نماید افزود: عدم حضور مدیران کل در داخل شهرستان ها باعث نگرانی و کدورت می شود در حالی که با ارتباط های مشخص می توان مشکلات را از پیش رو برداشت.

وی بر لزوم جلوگیری از سواستفاده از مدیریت تاکید نمود و بیان داشت: مسئولین و مردم باید قانونمند باشند و بر مدار قانون حرکت کنند.

در ادامه این جلسه نیز امام جمعه اهل سنت قروه طی سخنانی به اتحاد و همدلی مردم شهرستان قروه اشاره نمود و گفت: امروز باید بیکاری و گرانی که به عنوان دو موضوع مهم مورد توجه مردم هستند برطرف شوند.

ماموستا ملاهاشم نوری ادامه داد: این دو معضل هم اکنون به عنوان عاملی برای مانور های دشمنان در نظر گرفته می شوند و دشمنان ما قصد دارند تا با سواستفاده از آنها اتحاد مردم را خدشه دار سازند.

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی به عنوان امانتی نزد مسئولین قرار دارد گفت: باید این امانت به خوبی و درستی به نسل آینده منتقل شود.

نوری به برنامه ریزی های دشمنان در جهت مقابله با اعتقادات و ارزش های اسلامی اشاره نمود و گفت: بی توجهی و عدم احساس مسئولیت این فرصت را در اختیار دشمن قرار می دهد که اهداف خود را عملی سازد بنابراین باید با آگاهی و بصیرت در برابر دشمن قرار گرفت.

وظیفه مسئولین پاسخگویی به مردم است

در ادامه این جلسه معاون سیاسی و امنیتی استاندار کردستان با تاکید بر اینکه مردم حق سوال پرسیدن و مطالبه گری دارند و مسئولین نیز باید پاسخگوی مردم باشند گفت: در دنیای ارتباطات و اطلاعات امروزی مردم حق دارند که از مسئولین سوال کنند و در این میان مسئولین نیز وظیفه پاسخگویی به مردم را برعهده دارند.

حسین خوش اقبال با بیان اینکه مسئولین دارای وظیفه ای سنگین در قبال آگاه سازی مردم می باشند اظهار داشت: مسئولین ما باید بر اساس توصیه های امام خمینی (ره)، مقام معظم رهبری و رییس جمهور کشور دارای گوش شنوا برای شنیدن سخنان مردم باشند.

وی ادامه داد: کار انقلابی و عملی نیازمند پاسخگویی به مردم است و این مهم از طریق سکوت و بی اعتنایی عملی نخواهد شد .

خوش اقبال بر لزوم امید بخشی به مردم در جامعه تاکید نمود و بیان داشت: مسئولین باید پیش از انکه مردم مشکلات را مطرح کنند به مقابله با مشکلات برخیزند و مانع از گسترش آن شوند.

وی به لزوم پاسخگویی مسئولان در پیشگاه الهی اشاره نمود و با بیان اینکه مسئولان باید در دادگاه عدل الهی برای عملکرد خود پاسخگو باشند گفت: باید مسئولین ما به خوبی بدانند که تمامی اقدامات آنها برای رضای خدا و برای مردم صورت می گیرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار کردستان با تاکید بر اینکه با پشت میز نشینی نمی توان مشکلات مردم را برطرف کرد ادامه داد: باید مسئولین ما دارای گوش شنوا باشند و درد دل های مردم را گوش دهند و با گفتمان محوری به جای خشونت محوری و هماهنگی به جای ناهماهنگی در برابر مشکلات قرار گیرند.

وی در پایان بر لزوم فعالیت جریانات سیاسی در چارچوب نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید نمود و نقدپذیری را جزو راهکارهای بهتر برای رسیدن به توسعه دانست

 
برچسب ها :

شورای اداری قروهمعاون سیاسی امنیتی استاندارحسین خوش اقبالقروهفرمانداریامام جمعه قروهجلسهگرانیارتباط مسئولینلزوم ارتباط

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
اظهارات امام جمعه قروه در مورد روز جهانی قدس
بخشی از اقدامات جهادی سپاه کردستان در مقابله با کرونا
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
اظهارات امام جمعه قروه در مورد روز جهانی قدس
بخشی از اقدامات جهادی سپاه کردستان در مقابله با کرونا
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

پیشخوان روزنامه ها

ADS In Website