پنجشنبه 7 دی 1396 / 09:57|کد خبر : 3696|گروه : سیاسی

گزارش

مراسم گرامیداشت حماسه یوم الله نهم دی ماه در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

مراسم گرامیداشت حماسه یوم الله نهم دی ماه در دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد

به مناسبت فرارسیدن سالروز حماسه پرشکوه نهم دی ماه مراسم گرامیداشتی در دانشگاه آزاد اسلامی قروه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سراب خبر، به مناسبت فرارسیدن سالروز حماسه پرشکوه نهم دی ماه روز بصیرت و میثاق دوباره امت با ولایت مراسم گرامیداشت این روز در دانشگاه آزاد اسلامی قروه برگزار شد.

در این مراسم ابتدا مظفر یکتایار سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قروه طی سخنانی به اهمیت حماسه نهم دی ماه پرداخت و اظهار داشت: در شرایطی که غبار فتنه  فضایی مه آلود را در جامعه ایجاد نموده بود ، مردم با بصیرت ایران اسلامی با خلق حماسه یوم الله 9 دی در برابر بدخواهان و معاندان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستادند و آتش فتنه را خاموش کردند.

وی با بیان اینکه سالروز حماسه نهم دی ماه باید گرامی داشته شود افزود: این حماسه باید برای نسل جوان و نوجوان بارها تکرار شود و بیان گردد تا در اذهان عمومی باقی بماند و جوانان از حماسه آفرینی های ملت رشید ایران اسلامی مطلع باشند.

یکتایار با تاکید بر اینکه باید مراسمات گرامیداشت یوم الله نهم دی ماه با شکوه برگزار شود خاطر نشان کرد: حضور مردم در اینگونه برنامه ها پاسخی کوبنده و دندان شکن به یاوه گویی های دشمنانی است که نمی توانند پیشرفت و ترقی نظام مقدس جمهوری اسلامی را شاهد باشند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی قروه افزود :  در فتنه 88 افرادی با شعارهای فریبنده وارد عمل شدند و حتی بسیاری از افراد که از نخبگان بودند نیز با این قشر همراه شدند و در سپاه دشمنان قرار گرفتند .

به گفته وی  فتنه به گونه ای برنامه ریزی شده بود که سران فتنه که شاید در برهه ای از زمان از خواص جامعه بودند اصولی را چون تمکین به قانون و تمکین به رای مردم را نادیده گرفتند و شرایطی را به وجود آوردند که اوضاع کشور ملتهب شد

 

تنها راه ما در مقابله با فتنه ولایت مداری است / بصیرت نسخه شفابخش عبور از تهدید

در ادامه این مراسم نیز فرمانده سپاه قروه با اشاره به فتنه 88 گفت:  دشمن از ابتدای آغاز انقلاب اسلامی با نقشه های بسیاری و با ایجاد ترورهای پی در پی ، غائله بنی صدر و تحمیل هشت سال دفاع مقدس به دنبال براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی بود 

سعید شعبانی افزود: در سال 88 اتفاقاتی رخ داد و فضا فضایی مه آلود و غبار آلود شد و بسیاری از افراد و حتی خواص جامعه نتوانستند مسیر واقعی را تشخیص دهند و راه خود را پیدا کنند.

وی با تقدیر از مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی قروه در برگزاری برنامه گرامیداشت یوم الله نهم دی ماه گفت: متاسفانه عده ای از افراد حاضر به مصاحبه و گفتگو در خصوص حماسه یوم الله نهم دی ماه نیستند و بسیاری دیگر نیز حتی هم اکنون اعتقادی به فتنه ندارند.

شعبانی ادامه داد: جامعه ما هم اکنون نیازمند مدیرانی ارزشی و توانمند است که با اقدام و عمل انقلابی و با روحیه جهادی و تفکر بسیجی بتوانند در راستای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی وارد عمل شوند.

به گفته وی یکی از نقشه های جبهه معاند در سال 88 فعال سازی رسانه های ضد انقلاب بود که به صورت 24 ساعته برنامه های خود را برای براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار داده بودند.

فرمانده سپاه قروه با بیان اینکه دشمن به دنبال این بود تا از ظرفیت های قومی و مذهبی کشور در این راستا استفاده کند، افزود: جذب و شبکه سازی نخبگان در دستور کار دشمن قرار گرفته بود و افرادی در این خصوص وارد عمل شده بودند که خواص ، نخبگان و تصمیم گیران را جذب می نمودند که اسناد آن در اعترافات افراد دستگیر شده وجود دارد.

وی با اشاره به ورود دشمن پیش از آغاز انتخابات به عرصه فضای تبلیغاتی گفت:قبل از انتخابات فضا، فضای تبلیغاتی کاندیداها بود که در این مرحله نیز دشمنان ما وارد شدند و با ارائه تحلیل های جهت دار که هدایت جریان های خاص را به دنبال داشت به مردم القا کرده بودند که فرد خاصی برنده انتخابات خواهد بود و آن فرد نیز با توجه به توهمات خود قبل از پایان انتخابات خود را برنده انتخابات نامید و معرفی نمود.

وی ادامه داد: بین المللی نمودن انتخابات از دیگر اهداف دشمنان بود و خواستار حضور ناظران بین المللی بودند که مورد اعتراض شدید مقام معظم رهبری نیز قرار گرفت.

وی به القای نیاز به ایجاد تغییرات دموکراتیک در کشور توسط دشمنان اشاره نمود و گفت: دشمنان ما چنین عنوان می کردند که وضعیت سیاسی کشور وضعیت قابل تحملی نیست و باید تغییر کند و همچنین به دنبال خلع سلاح سپاه پاسداران و بسیج بودند

شعبانی ادامه داد: دشمنان ما به دنبال خلع سلاح سپاه و بسیج بودند، سپاه و بسیجی که به عنوان نیرویی کارآمد نقش ویژه ای در 4 دهه انقلاب اسلامی داشته است

به گفته شعبانی درخواست ایجاد شبکه های شورش از مردم و سران فتنه، بسط نشینی در حرم مطهر امام (ره) ، ایجاد شخصیت های جعلی در شبکه های اجتماعی از دیگر نقشه های دشمنان در فتنه 88 بود.

وی به مدیریت فشارها و تحریم ها اشاره نمود و با اشاره به نقش فرانسه و انگلستان ادامه داد: تبدیل سفارت انگلستان و فرانسه به یک سنگر از دیگر اقدامات دشمنان انقلاب اسلامی در فتنه 88 بود که دربهای سفارت های انگلستان و فرانسه به روی معترضان باز بود و کمک های درمانی و امدادی برای معترضین درنظر گرفته شده بود.

شعبانی گفت: با این وجود برخی معتقدند که فتنه ای رخ نداده است.

وی به برگزاری جلسات مختلف در سراسر کشور با افراد و نخبگان و چهره های سیاسی مسئله دار در سال 88 اشاره نمود و با بیان اینکه ایران اسلامی از نعمت بزرگی به نام نعمت ولایت برخوردار است، گفت: در جریان فتنه سال 88 قبل از آغاز انتخابات مقام معظم رهبری به عنوان یک دیده بان تیز بین انقلاب، این تهدیدها و چالش ها را لمس فرمودند و بصیرت افزایی در این خصوص را آغاز کردند 

وی افزود: زمانی که فتنه آغاز شد برخورد قاطع و انقلابی رهبر انقلاب با عاملان فتنه را مشاهده کردید

شعبانی ادامه داد: درایت ایشان در کنترل سران فتنه و مدیریت صحنه داخلی و خارجی فتنه و هوشمندی در مقابله با آن توسط رهبر انقلاب صورت گرفت.

وی با بیان اینکه باید از این فتنه ها و چالش ها درس عبرت بگیریم، گفت: اگر از فتنه 88 درس عبرت نگیریم باز هم دچار آن خواهیم شد.

به گفته شعبانی فتنه 88 درس ها و حماسه هایی برای مسئولین و جریان های سیاسی دارد 

وی افزود: همه ما در هر شغل و مسئولیتی هستیم موظف به دفاع از انقلاب اسلامی و راه شهدا و دستاوردهای انقلاب هستیم و مسئولین نظام باید این را آویزه گوش خود قرار دهند 

وی با اشاره به قدرت بسیج گری اجتماعی توسط جریان برانداز افزود: دشمن با استفاده از شبکه های مجازی و ماهواره ها در مدت زمان کوتاهی نظام را با چالش مواجه نمود.

وی ادامه داد: بسیاری از افراد در فتنه 88 نتوانستند مسیر درست را تشخیص دهند و پشت سر دشمن قرار گرفتند 

وی با بیان اینکه واقعه عاشورا یک نقطه قوت و پتانسیل است که ما را از بسیاری چالش ها به سلامت عبور خواهد داد، گفت: نقش بی بدیل رهبری در کنترل چالش ها و فتنه ها را همگان مشاهده کردیم و تنها راه ما در مقابله با فتنه ولایت مداری است و بصیرت باید به عنوان مهمترین اولویت در نظر گرفته شود 

شعبانی ادامه داد: امروز دشمن وارد جنگ نرم و شبیخون فرهنگی شده است و بهترین نسخه شفابخش برای عبور از این تهدید بصیرت است و باید بصیرت در میان نخبگان و خواص نهادینه شود .

وی در پایان گفت:اقدام به هنگام و به موقع باید مورد توجه باشد و یک بسیجی و جوان و نوجوان ایرانی در تراز انقلاب اسلامی باید به موقع تشخیص دهد و به موقع وارد عمل شود.
برچسب ها :

نهم دی ماهحماسه نهم دیفرمانده سپاه قروهفتنهشهرستان قروهحضور در مراسم نهم دی ماهقروه

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
اختتامیه اولین رویداد تخصصی فضای مجازی بسیج / معرفی چهره سال فضای مجازی
فیلم/ خوشحالی مردم شهرستان قروه از صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی 2018 روسیه
مستند جنجالی چرخ/ قسمت پنجم
شکستن شاخه درخت در روز سیزده بدر در قروه
اختصاصی/ نگاهی متفاوت به دربی 84 و غم و شادی های بعد از بازی
اختتامیه اولین رویداد تخصصی فضای مجازی بسیج / معرفی چهره سال فضای مجازی
فیلم/ خوشحالی مردم شهرستان قروه از صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی 2018 روسیه
مستند جنجالی چرخ/ قسمت پنجم
شکستن شاخه درخت در روز سیزده بدر در قروه
اختصاصی/ نگاهی متفاوت به دربی 84 و غم و شادی های بعد از بازی
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر