شنبه 4 آذر 1396 / 07:50|کد خبر : 3624|گروه : سیاسی

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قروه :

نابودی داعش نقشه های شوم استکبار جهانی را با شکست مواجه کرد/امروز تفکر بسیج مرزهای جغرافیایی را پشت سر گذاشته/اجرای بیش از 70 پروژه سازندگی با اعتباری بالغ بر 24 میلیارد ریال در قروه

نابودی داعش نقشه های شوم استکبار جهانی را با شکست مواجه کرد/امروز تفکر بسیج مرزهای جغرافیایی را پشت سر گذاشته/اجرای بیش از 70 پروژه سازندگی با اعتباری بالغ بر 24 میلیارد ریال در قروه

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه قروه با بیان اینکه نابودی داعش نقشه های شوم استکبار جهانی را با شکست مواجه کرد، گفت: این روحیه بسیجی است که توسط مدافعان حرم، رزمندگان تیپ فاطمیون، تیپ زینبیون ، مردمان بسیجی عراق و سوریه و رزمندگان سپاه پاسداران رقم می خورد و دشمنان اسلام را نابود می سازد.

به گزارش خبرنگار سراب خبر، سعید شعبانی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قروه با تبریک فرارسیدن هفته بسیج و حلول ماه مبارک ربیع الاول اظهار داشت: گرامیداشت هفته بسیج در سال جاری یک تفاوت بزرگ با دیگر سال ها دارد و آن هم پیروزی سپاه اسلام بر گروهک تکفیری تروریستی داعش و نابودی ان در سوریه است.

وی افزود: بسیاری چنین تصور می کردند که با پایان یافتن جنگ تحمیلی دیگر زمینه رشادت ها و فداکاری ها نیز وجود نخواهد داشت در حالی که با نابودی داعش رزمندگان اسلام یکبار دیگر صحنه هایی زیبا از رشادت و فداکاری را به تصویر کشیدند.

فرمانده سپاه قروه خاطر نشان کرد: بدون شک نخستین عامل نابودی داعش اطاعت محض از ولایت فقیه و اطاعت از رهبر معظم انقلاب اسلامی بود که تفکر بسیجی و روحیه بسیجی خود را نشان داد.

شعبانی ادامه داد: این روحیه بسیجی است که توسط مدافعان حرم، رزمندگان تیپ فاطمیون، تیپ زینبیون ، مردمان بسیجی عراق و سوریه و رزمندگان سپاه پاسداران رقم می خورد و دشمنان اسلام را نابود می سازد.

به گفته وی روحیه بسیجی رزمندگان اسلام باعث شد تا پیروزی های شکوهمند مدافعان حرم رقم بخورد و شاهد موفقیت در عرصه سیاسی و نظامی در عراق و سوریه باشیم.

شعبانی به تحلیل سیاسیون جهان در خصوص پایان عمر داعش اشاره نمود و گفت: داعش که موفق به تصرف نقاط وسیعی از سوریه و عراق شده بود در خوشبینانه ترین تحلیل های سیاسیون جهان سال ها حکومت برای انان در نظر گرفته می شد که به وحشی گری و قتل و غارت خود ادامه می دهند اما به فضل الهی و با تلاش های رزمندگان سپاه اسلام و مدافعان حرم امروز شاهد خبر موفقیت سپاه اسلام و نابودی داعش در سوریه و عراق هستیم .

وی ادامه داد: قطعا این فضل الهی و روحیه جهادی و اقدام و عمل انقلابی بود که این پیروزی ها را رقم زد.

فرمانده سپاه قروه با تاکید بر لزوم بررسی لایه های مختلف بسیج افزود: عده ای چنین می اندیشیدند که با پایان جنگ تحمیلی باید بسیج و سپاه نیز برچیده شوند در حالی که با درایت و هوشمندی امام خمینی (ره) و با حمایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی این شجره طیبه توانست موفقیت های کلان علمی، آموزشی، فرهنگی، سیاسی و نظامی را کسب نماید و به دیگر نقاط جهان نیز نفوذ کند.

وی گفت: امروز تفکر بسیج مرزهای جغرافیایی را پشت سر گذاشته است و در دیگر کشورها با الگو برداری از این تفکر در برابر ظلم و ستم ایستادگی می کنند.

شعبانی ادامه داد: امام خمینی (ره) دارای نگاهی زرف اندیش بودند که با دستور تشکیل بسیج زمینه ایستادگی در برابر استکبار را ایجاد نمودند.

وی با تاکید بر اینکه امروز باید مسئولین نیز با تفکر بسیجی و با اقدام و عمل انقلابی قدم بردارند گفت: این روحیه بسیجی و تفکر بسیجی است که امروز جامعه به آن نیازمند است و باید مسئولین با این تفکر قدم بردارند.

شعبانی در ادامه سخنان خود به اهداف تشکیل داعش از سوی استکبار جهانی اشاره نمود و گفت: استکبار جهانی و در راس انان آمریکای جنایتکار به دنبال این بودند تا با تشکیل داعش ذهن منطقه و محور مقاومت را از موضوع اسراییل و جنایات رژیم صهیونیستی دور کنندو کمربند امنیتی را برای صهیونیست ها در منطقه ایجاد نمایند.

وی ادامه داد: دشمن در واقع به دنبال این بود تا اثرگذاری ایران اسلامی در منطقه را کاهش دهد و فرهنگ ایثار و مقاومت را از بین ببرند و مرزهای جغرافیایی ایران اسلامی را مورد هجوم قرار دهند که شهدای مدافع حرم در برابر انان ایستادند و اهداف شوم استکبار جهانی را با شکست مواجه ساختند.

شعبانی با انتقاد از مسئولین شهرستان قروه در بی تفاوتی نسبت به خبر پیروزی سپاه اسلام بر داعش گفت: ما شاهد هستیم که در عرصه بین المللی و در عرصه منطقه ای چنین فداکاری ها و ایثارگری هایی اتفاق می افتد و در راس آن فرمانده سپاه قدس سردار سلیمانی عزیز نقش آفرینی ویژه ای در این خصوص دارد اما متاسفانه در شهرستان قروه تنها جامعه روحانیت شهرستان بودند که این مطلب مهم را انعکاس دادند و شاهد اقدام موثر فرهنگی در این خصوص نبودیم و مسئولین شهرستان، ادارات و نهادها، بخشداران و دهیاران هیچ اقدامی در خصوص اعلام این خبر نداشتند در حالی که شایسته بود تا تصویر سردار سلیمانی در ورودی تمامی روستاها نصب شود.

اجرای بیش از 70 پروژه سازندگی با اعتباری بالغ بر 24 میلیارد ریال

فرمانده سپاه قروه در ادامه سخنان خود به بیان عملکرد سپاه پاسداران شهرستان قروه پرداخت و اظهار داشت: تشکیل بسیج مستضعفین از برکات و الطاف الهی برای انقلاب اسلامی ایران بود زیرا بسیج از ابتدای شکل گیری در همه عرصه ها حضور پیدا کرده و با ایفای نقش اول در صحنه های سخت، از انقلاب اسلامی مراقبت کرده است.

وی افزود: سپاه پاسداران در مقابله با این تهاجم نرم نقش و وظیفه خطیری برعهده دارد و بر اساس فرمایشات امام راحل سپاه از بطن مردم و جامعه بوده و در تمام عرصه ها حضوری موفق دارد.

شعبانی گفت: از سال 93 تا 96 به همت سپاه پاسداران بیش از 70 طرح سازندگی با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 408 میلیون و 800 هزار تومان در شهرستان قروه به اجرا رسیده است که سهم سپاه پاسداران این شهرستان یک میلیارد و 204 میلیون و 400 هزار تومان بوده است.

وی به طرح های اجرایی سپاه پاسداران در این خصوص اشاره نمود و افزود: در این راستا کمک به احداث مساجد 14 پروزه، احداث خانه عالم 12 پروژه، احداث سرویس بهداشتی مساجد 14 پروژه، مرمت و بازسازی مدارس 9 پروژه، کمک به احداث راه روستایی 3 پروژه، آبرسانی به روستاها 6 پروژه، احداث و مرمت خانه محروم 5 پروژه، احداث غسالخانه 6 پروژه، مرمت حوزه علمیه امام صادق (ع) و یک مورد احداث پل ارتباطی از ان جمله می باشد.

فرمانده سپاه قروه به خدمات رسانی های سپاه در حوزه مردمیاری اشاره نمود و گفت: در این حوزه یک میلیارد و 120 میلیون ریال از سوی سپاه پاسداران هزینه شده است.

وی به بخش های هزینه ای این اعتبارات اشاره نمود و گفت: خرید 850 بسته لوازم التحریر برای دانش آموزان بی بضاعت با اعتباری بالغ بر 800 میلیون ریال ، کمک به 100 نفر از ایتام با اعتبار 120 میلیون ریال، کمک به 23 خانواده بی سرپرست با اعتبار 115 میلیون ریال و کمک به 17 بیمار صعب العلاج با اعتبار 85 میلیون ریال از جمله خدمات سپاه در این راستا می باشد.

به گفته شعبانی در طرح احسان نیز 120 میلیون ریال نیز به افراد نیازمند اهدا شده است.

شعبانی به خدمات سپاه در حوزه اشتغال و کارآفرینی اشاره نمود و گفت: با پرداخت تسهیلات اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی نیز برای 350 نفر در قالب 70 طرح با اعتباری بالغ بر 14 میلیارد ریال در سال های 95 و 96 اشتغال زایی شده است.

اعزام بیش از 40 اکیپ بهداشتی درمانی به مناطق محروم

سرهنگ سعید شعبانی در ادامه سخنان خود به اعزام بیش از 40 اکیپ بهداشتی و درمانی به مناطق محروم در طول یکسال گذشته اشاره نمود و گفت: این تیم های پزشکی و درمانی در روستاهای اوچ بلاغ، ولی آباد، تقی آباد، مالوجه ، کنگره، باباگرگر، بالوانه، باغلوجه، اسلام آباد، نیاز بلاغ ، شوراب هزاره ، شجاع آباد و دیگر نقاط دوردست شهرستان قروه به خدمت رسانی با ویزیت رایگان و ارائه داروهای رایگان پرداخته اند.

به گفته شعبانی برگزاری بیش از 10 ایستگاه سلامت در مناسبت های مختلف در سطح شهرستان، اعزام دانش اموزان در قالب کاروان های راهیان نور به جبهه های غرب، جنوب غرب و شمال غرب کشور در طول سال به صورت مرتب و ماهیانه از دیگر اقدامات سپاه پاسداران شهرستان قروه در طول سال گذشته بوده است.

روزانه 3 کامیون کمک های مردمی به مناطق زلزله زده ارسال شده است

فرمانده سپاه قروه در بخش پایانی سخنان خود از تلاش سپاه پاسداران این شهرستان در ارسال کمک های مردمی به مناطق زلزله زده خبرداد و بیان داشت: برای کمک به زلزله زدگان تمامی حوزه های مقاومت و پایگاه های بسیج مساجد و محلات فعالیت خود را از همان شب وقوع زلزله در شهرستان قروه آغاز کردند .

وی افزود: روزانه توسط  3 دستگاه کامیون کمک های مردمی در 5 مرحله به مناطق زلزله زده از سوی سپاه پاسداران شهرستان قروه اعزام شد که در مجموع 15 کامیون کمک های مردمی را ارسال نمودند.
برچسب ها :

بسیجهفته بسیجبرنامه های هفته بسیجقروهشهرستان قروهسپاهبسیجیان

نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
فیلم/ خوشحالی مردم شهرستان قروه از صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی 2018 روسیه
مستند جنجالی چرخ/ قسمت پنجم
شکستن شاخه درخت در روز سیزده بدر در قروه
اختصاصی/ نگاهی متفاوت به دربی 84 و غم و شادی های بعد از بازی
اشتباهی تکراری برای استقلال
فیلم/ خوشحالی مردم شهرستان قروه از صعود تیم ملی فوتبال به جام جهانی 2018 روسیه
مستند جنجالی چرخ/ قسمت پنجم
شکستن شاخه درخت در روز سیزده بدر در قروه
اختصاصی/ نگاهی متفاوت به دربی 84 و غم و شادی های بعد از بازی
اشتباهی تکراری برای استقلال
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

پیشخوان روزنامه ها

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

سراب خبر، قروه،باران،خیریه