سه شنبه 10 شهریور 1394 / 08:16|کد خبر : 320|گروه : اجتماعی

نخستین سردخانه تعاون روستایی قروه به بهره برداری رسید

نخستین سردخانه تعاون روستایی قروه به بهره برداری رسید

نخستین سردخانه تعاون روستایی قروه روز شنبه به مناسبت گرامیداشت هفته دولت به بهره برداری رسید.

به گزارش سراب خبر، عبدالله عبدالملکی رییس اداره تعاون روستایی شهرستان قروه در آیین افتتاح این سردخانه، گفت: این سردخانه با ظرفیت 600 تن برای انبار کردن هر نوع محصول کشاورزی بویژه بذر سیب زمینی و محصولات سردرختی احداث شده است.
به گفته وی برای احداث این سردخانه سه میلیارد و 600 میلیون ریال هزینه شده که 600 میلیون ریال آن از اعتبارات اداره تعاون روستایی و سه میلیارد ریال دیگر از تسهیلات بانک توسعه می باشد.
عبدالملکی به برنامه های هفته دولت اشاره کرد و افزود: به مناسبت هفته دولت سایت بوجاری ثابت فرآوری بذر گندم در وینسار و گنجی از توابع شهرستان قروه افتتاح و به بهره برداری رسید.
وی اظهار کرد: اعتبار هزینه شده برای این دو طرح در مجموع چهار میلیارد و 550 میلیون ریال است که از این میزان یک میلیارد و 750 میلیون ریال آن آورده متقاضی و دو میلیارد و 700 میلیون ریال از محل تسهیلات بانک توسعه تعاون است.
عبدالملکی با بیان اینکه مقدار بذر مورد نیاز شهرستان بالای 20 هزار تن است، بیان کرد: در سال جاری تولید بذر تعاون روستایی منطقه هزار و 500 تن می باشد که انتظار می رود این تولید در سال آینده به پنج هزار تن افزایش یابد.
به گفته وی در حال حاضر چهار سایت بوجاری گندم در شهرستان قروه وجود دارد که دو سایت آن در گنجی و وینسار و دو سایت نیز در سریش آباد است.
** بهر برداری از پروژه تامین برق شهرک جهاد قروه
رییس اداره برق این شهرستان هم در آیین افتتاح تامین برق شهرک جهاد گفت: برای تامین برق این شهرک 200 کاوا یک دستگاه پست هوایی، 480 متر خط فشار متوسط هوایی، هزار و 100 متر فشار ضعیف هوایی و 90 متر خط فشار ضعیف زیرزمینی انجام شده است.
حاجیان به تامین برق شهرک بهداری نیز اشاره کرد و افزود: احداث پست هوایی 200 کاوا یک دستگاه، خط فشار متوسط هوایی 100 متر، فشار ضعیف هوایی هزار متر و خط فشار ضعیف زیرزمینی 70 متر خصوصیات این پست هوایی است.
به گفته وی برای تامین برق این دو شهرک بیش از دو میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
حاجیان به اصلاح شبکه توزیع برق روستای باغلوجه اشاره کرد و گفت: این طرح با هزار و 600 متر شبکه ضعیف هوایی، اصلاح پست 160 کیلو وات و اصلاح پست فشار متوسط هوایی 120 متر به انجام رسیده است.
وی در پایان افزود: برای اصلاح این شبکه یک میلیارد و 240 میلیون ریال هزینه شده است.
** افتتاح راه روستایی سرتیپ - امین اباد
سرپرست اداره راه و شهرسازی قروه نیز در افتتاح راه روستایی سرتیپ آباد-امین آباد گفت: طول این مسیر 3.4 کیلومتر است که با اعتبار اولیه 830 میلیارد ریال ساخته شده است.
عبدالرضا ابراهیمی افزود: اعتبار این طرح از محل اعتبارات ماده 180 و مناطق محروم و کمتر توسعه یافته تامبن شده است.
وی افزود: با پروژه های فعال در دست اقدام حدود 45 کیلومتر به مجموع راه های این شهرستان اضافه می شود و ضریب برخورداری از راه روستایی در شهرستان به 74 درصد خواهد رسید.
وی ادامه داد: قروه در زمینه ضریب برخورداری از راه روستایی در رتبه اول استان قرار دارد و از شاخص بهره مندی میانگین کشوری 7 درصد بالاتر است.
وی افزود: این شاخص بدون احتساب راه های در دست اقدام روستایی در مسیر دسترسی به معادن است که توسط اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان کردستان در حال انجام است.


PDO Query2 Error