سه شنبه 10 شهریور 1394 / 08:09|کد خبر : 317|گروه : فرهنگی

پیشمرگان مسلمان کرد نقش مهمی در برقراری امنیت کردستان داشتند

پیشمرگان مسلمان کرد نقش مهمی در برقراری امنیت کردستان داشتند

فرماندار قروه گفت: پیشمرگان مسلمان کُرد به دلیل اشرافیت بر منطقه و جغرافیای استان، مهم ترین نقش را در برقراری امنیت در استان داشتند و نباید اجازه دهیم یاد این شهدا در غبار زمان به فراموشی سپرده شود.

به گزارش سراب خبر، شعبان سپهر روز شنبه در رونمایی از تندیس پیشمرگان کُرد مسلمان در میدان شهدای شهر قروه افزود: رمز ماندگاری انقلاب اسلامی و استواری آن به دلیل حفظ فرهنگ ایثار و شهادت است که در سخت ترین و بحرانی ترین شرایط انقلاب، عامل ایستادگی بوده است.
به گفته وی پیشمرگان مسلمان کرد، استراتژیک ترین محور در تاریخ انقلاب و کردستان هستند و در حساس ترین لحظات تاریخی به یاری انقلاب آمدند و با نثار خون خود توانستند با ایجاد امنیت، نقشی بسزایی در تاریخ انقلاب ایفا کنند.
سپهر اظهار کرد: شهدای پیشمرگ مسلمان کُرد چون از جنس مردم بودند ودر تاریخ انقلاب اسلامی نقش بی بدیل داشتند، نقش ماندگار این شهدای گرانقدر هیچگاه از خاطر مردم کردستان و ایران پاک نمی شود.
فرماندار قروه ضمن تقدیر از زحمات شهرداری قروه افزود: ورودی شهرستان قروه با همت شهرداری و با اعتبار 50 میلیارد ریالی اواخر شهریور به بهره برداری خواهد رسید.
به گفته وی در سال جاری 20 هزار تن آسفالت با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال در خیابان های سطح شهر هزینه شده است.
سپهر با اشاره به درآمد پایین شهرداری قروه نسبت به سایر شهرداری ها، افزود: درآمد پایین باعث عدم توسعه یافتگی شهرها می شود و باید از طریق راهکارهای قانونی درآمد پایداری برای شهرداری فراهم شود تا نقطه عطفی و تحول بزرگی برای درآمد شهرداری ها حاصل شود.


PDO Query2 Error