چهارشنبه 4 شهریور 1394 / 10:09|کد خبر : 308|گروه : اجتماعی

درخشش کودکان و نوجوانان قروه ای در جشنواره رضوی

درخشش کودکان و نوجوانان قروه ای در جشنواره رضوی

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان از درخشش کودکان و نوجوانان استان در جشنواره رضوی مراکز کانون خبرداد.

به گزارش خبرنگار سراب خبر،سهیلا شیخی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان گفت: جشنواره رضوی مراکز کانون های پرورش فکر کودکان و نوجوانان امسال شاهد آثار خلاقانه ای در بخش های مختلف مشاعره رضوی، قصه گویی  رضوی، داستان کوتاه  رضوی،  نقاشی و خوشنویسی رضوی، نشریه کاغذی رضوی و ... بود که آثار خوبی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد.

 

وی با اشاره به ارسال آثار مراکز فرهنگی کانون به دبیرخانه جشنواره، افزود: اعضای مراکز فرهنگی هنری سراسر کشور تعداد 727 اثر در بخش داستان کوتاه رضوی، هزار و 206 اثر در بخش نقاشی رضوی به  دبیرخانه جشنواره ارسال کردند.

 

این مقام مسئول اظهار داشت: همچنین تعداد 525 اثر در بخش خوشنویسی رضوی، تعداد 64 اثر در بخش نشریه کاغذی رضوی و تعداد  88  اثر در بخش کتابسازی رضوی پس از انجام داوری اولیه در مراکز به دبیرخانه جشنواره رسید.

 

وی افزود: از بین همان آثار ارسالی مراکز به دبیرخانه جشنواره استان تعدادی نیز در مرحله استانی برتر معرفی شدند که در بخش مشاعره رضوی مبینا کبابیان از مرکز فرهنگی هنری یاسوکند، در بخش کتابسازی رضوی اسرا صالح پور، کانی عبدالله پور و متین فرند از مرکز فرهنگی هنری شماره دو سقز هستند.

 

شیخی تصریح کرد: همچنین در بخش نشریه نگاری کاغذی رضوی  پرند سورانی سقزی، کیمیا حجری و اسرا گل حصاری از مرکز فرهنگی هنری شماره یک سقز، در بخش نقاشی رضوی عرفان بالادستیان از مرکز فرهنگی هنری بیجار و در بخش خوشنویسی رضوی فرشیدعلیمرادی از مرکز فرهنگی هنری کامیاران به عنوان نفرات برتر برگزیده شدند.

 

وی افزود: در بخش داستان کوتاه رضوی خانم ها زهرا جعفری و محدثه جمشیدی اعضایی از مرکز فرهنگی  هنری بیجار، در بخش نقاشی رضوی خانم فائزه امانی از مرکز فرهنگی هنری قروه و در بخش مشاعره رضوی خانم مریم کبابیان از مرکز فرهنگی هنری سریش آباد در سیزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا (ع) برگزیده شدند.

 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان با قدر دانی از حضور اعضای کانون در جشنواره رضوی، افزود: از برگزیدگان این اعضا طی مراسمی با دادن لوح تقدیر وهدایای تجلیل خواهد شد.

 

وی درادامه با بیان اینکه جشنواره های معنوی ومذهبی تاثیر بیشتر بر روان وروح کودکان می گذارد تصریح کرد: جشنواره های رضوی بستر مناسبی است برای انس بیشتر کودکان و نوجوانان با بزرگان و آموزه های دینی و معنوی است.

 

شیخی در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری هرچه بیشتر این گونه جشنواره ای معنوی آنان را با فضایل و مناقب امامان  بیشتر آشنا می سازد و این کارها باعث  افزایش معرفت در کودکان و تغییر در رفتار آنان می شود.


PDO Query2 Error