شنبه 31 مرداد 1394 / 12:32|کد خبر : 268|گروه : اجتماعی

رییس سابق اداره راه و شهرسازی شهرستان قروه:

سند مالکیت 375 هکتار از اراضی ملی شهرستان قروه صادر شد

سند مالکیت 375 هکتار از اراضی ملی شهرستان قروه صادر شد

رییس سابق اداره راه و شهرسازی شهرستان قروه گفت: در سه سال اخیر اداره راه و شهرسازی قروه موفق به اخذ سند مالکیت 375 هکتار از اراضی ملی واقع در حریم شهر با هدف جلوگیری از زمین خواری شد.

به گزارش خبرنگار سراب خبر، مصطفی رضایی شامگاه پنجشنبه در آیین معارفه رییس جدید اداره راه و شهرسازی قروه افزود: مستند سازی و نقشه برداری 400 هکتار دیگر از اراضی ملی واقع در حریم شهر قروه انجام شده است و مستندات آن جهت صدور سند مالکیت به اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان در راستای صدور اسناد مالکیت منعکس شده است.
او گفت: با این کار ارزش ملکی افزون بر پنج هزار میلیارد ریال برای دولت ایجاد و زمینه برای توسعه کالبدی شهر قروه فراهم خواهد شد.
رضایی تاکید کرد: در همین راستا و به جهت کوتاه نمودن دست افراد سودجو از اراضی دولتی، طرح دعوی از متصرفان اراضی ملی و ملکی انجام شده است و در هشت فقره پرونده حکم رفع تصرف اخذ شده است.
وی دیگر اقدامات بسیار مهم این اداره را تملک اراضی از مالکین جهت افزایش سطح مالکیت اراضی دولتی عنوان کرد و افزود: در یکی از این موارد بعد از تملک، عملیات مربوط به تفکیک انجام و منجر به صدور سند در 28 قطعه مسکونی به نام دولت شد که می تواند در طرح های آتی دولت برای تامین مسکن اقشار کم درآمد جامعه مورد استفاده قرار گیرد.
رییس اداره راه و شهرسازی سابق قروه به حوزه مدیریت راهداری اشاره کرد و افزود: عمده تلاش های این اداره متمرکز بر روکش آسفالت در طول محورهای مواصلاتی به جهت ارتقاء کیفیت رویه آسفالتی بوده است.
به گفته وی در همین راستا روکش محور قروه- همدان باند برگشت حدفاصل ناظم آباد - قروه به طول 11 کیلومتر، آسفالت و روکش بخشی از بلوار غدیر قروه به جهت کمک به شهرداری قروه به طول 700 متر و عرض 20 متر و روکش محور قروه- دهگلان باند رفت حد فاصل قروه تا تقاطع روستای شانوره به طول 4.6 کیلومتر انجام شده است.
رضایی به پروژه های در دست اقدام اشاره کرد و افزود: آسفالت و روکش ادامه بلوار غدیر به طول 1.5 کیلومتر، روکش محور قروه- سنقر 5 کیلومتر، روکش محور قروه- بیجار 10 کیلومتر و روکش محور قروه-دلبران-قزلجکند به طول 28 کیلومتر از جمله پروژه های در دست اقدام است.
رضایی مهمترین پروژه حوزه ساخت و توسعه در طول سه سال اخیر را ساخت و بهره برداری از پروژه بزرگراه قروه-همدان به طول 36 کیلومتر دانست و افزود: این پروژه نقش عمده ای در کاهش تصادفات در این محور بویژه در تصادفات منجر به فوت داشته است.
به گفته وی اجرا و تکمیل 3.2 کیلومتر از بزرگراه قروه-سریش آباد در سال 91 به پایان رسید و عملیات اجرایی در 1.5 کیلومتر دیگر از این مسیر در حال عملیات اجرایی توسط شرکت مرصوص بنیان است.
رضایی اذعان داشت: اجرای عملیات ارتقاء راه روستایی قروه-دلبران به طول هشت کیلومتر به بهره برداری رسید و در اواخر سال گذشته پنج میلیارد ریال اعتبار جهت ادامه مسیر به طول 4 کیلومتر جذب و به زودی شاهد آغاز عملیات مربوطه خواهیم بود.
به گفته وی عملیات اجرایی مربوط به اتقاء محور قروه-سنقر در سال 91 آغاز و در سال اخیر 4 کیلومتر از این پروژه با توجه به فعال بودن کارگاه حدفاصل روستاهای صندوق آباد تا شهاب الدین به اتمام رسیده و زیر ترافیک قرار خواهد گرفت.
رییس سابق اداره راه و شهرسازی شهرستان قروه افزود: با پروژه های فعال در دست اقدام حدود 45 کیلومتر به مجموع راه های شهرستان اضافه می شود و ضریب برخورداری از راه روستایی به 74 درصد خواهد رسید.
رضایی در ادامه گفت: قروه در ضریب برخورداری از راه روستایی رتبه اول استان را دارد و هفت درصد بالاتر از میانگین کشوری است.
وی به احداث چهار هزار 51 واحد مسکن مهر در قالب مسکن خود مالکی، مسکن مهر و پروژه های بنیاد مسکن شهرستان قروه اشاره کرد و افزود: این شهرستان در این زمینه رتبه سوم استان بعد از شهرستان های سنندج و سقز را کسب کرده است.
رییس سابق اداره راه و شهرسازی شهرستان قروه افزود: تاکنون سه هزار و 652 واحد از این پروژ ها به متقاضیان واگذار گردیده و کلیه اقدامات مربوط به واگذاری انشعابات این واحدها نیز با هماهنگی دستگاه های خدمات رسان به انجام رسیده که در نوع خود در سطح استان و کشور کم نظیر است.
در پایان مراسم از زحمات مصطفی رضایی قدردانی شد و ابراهیمی فر به عنوان سرپرست جدید اداره راه و شهرسازی معرفی شد.
قروه در 90 کیبومتری شرق سنندج واقع شده است.


PDO Query2 Error