چهارشنبه 26 خرداد 1395 / 15:40|کد خبر : 1919|گروه : اجتماعی

سنجش سلامت نوآموزان کردستانی در ۱۶ پایگاه آغاز شد

سنجش سلامت نوآموزان کردستانی در ۱۶ پایگاه آغاز شد

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی کردستان از آغاز سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان در ۱۶ پایگاه سنجش سلامت استان خبر داد.

به گزارش سراب خبر، خلیل رنجبر در مراسم نمادین آغاز به کار پایگاه های سنجش سلامت نو آموزان بدو ورود به دبستان که در مدرسه استقلال سنندج برگزارشد، هدف از اجرای این برنامه را غربالگری و مداخله زود هنگام نو آموزان دارای مشکل ذکر کرد و گفت: نوبت دهی برای ثبت نام در این طرح از ۲۴ خرداد ماه شروع و به صورت همزمان در استان کردستان پایگاه های سنجش سلامت آغاز به فعالیت خواهند کرد.

رنجبر با اشاره به فعالیت ۱۶ پایگاه سنجش سلامت در استان کردستان طی سال جاری، بیان کرد: شهر سنندج ۳ پایگاه، سقز و مریوان هر کدام ۲ پایگاه و شهرهای بانه، دیواندره، بیجار، دهگلان، قروه، کامیاران و سروآباد نیز هر کدام دارای یک پایگاه خواهند بود.

وی بیان کرد: نوآموزان شهر زیویه در سقز، حسن آباد یاسوکند در بیجار، سریش آباد در قروه، موچش و کلاترزان در سنندج تحت پوشش سنجش سلامت قرار می گیرند.

رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان با بیان اینکه در پایگاه های سنجش سلامت، نو آموزان از لحاظ بینایی، شنوایی، دید رنگ، اختلالات گفتاری، رفتاری و آمادگی تحصیلی مورد ارزیابی قرار می گیرند؛ اظهار داشت: سنجش نو آموزان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی انجام می گیرد و در صورت نیاز به توانبخشی از خدمات بهزیستی نیز استفاده خواهد شد.

وی در پایان از اولیای نوآموزان خواست با صعه صدر، صبر و تحمل سنجش سلامت فرزندان خود را پیگیری  و آزمایندگان سنجش نیز با آرامش بیشتر و تامین مکان شاداب زمینه خدمات به نو آموزان را فراهم کنند.

خلیل رنجبر امروز دوشنبه در مراسم نمادین آغاز به کار پایگاه های سنجش سلامت نو آموزان بدو ورود به دبستان که در مدرسه استقلال سنندج برگزارشد، هدف از اجرای این برنامه را غربالگری و مداخله زود هنگام نو آموزان دارای مشکل ذکر کرد و گفت: نوبت دهی برای ثبت نام در این طرح از ۲۴ خرداد ماه شروع و به صورت همزمان در استان کردستان پایگاه های سنجش سلامت آغاز به فعالیت خواهند کرد.  رنجبر با اشاره به فعالیت ۱۶ پایگاه سنجش سلامت در استان کردستان طی سال جاری، بیان کرد: شهر سنندج ۳ پایگاه، سقز و مریوان هر کدام ۲ پایگاه و شهرهای بانه، دیواندره، بیجار، دهگلان، قروه، کامیاران و سروآباد نیز هر کدام دارای یک پایگاه خواهند بود.  وی بیان کرد: نوآموزان شهر زیویه در سقز، حسن آباد یاسوکند در بیجار، سریش آباد در قروه، موچش و کلاترزان در سنندج تحت پوشش سنجش سلامت قرار می گیرند.  رییس آموزش و پرورش استثنایی کردستان با بیان اینکه در پایگاه های سنجش سلامت، نو آموزان از لحاظ بینایی، شنوایی، دید رنگ، اختلالات گفتاری، رفتاری و آمادگی تحصیلی مورد ارزیابی قرار می گیرند؛ اظهار داشت: سنجش نو آموزان با همکاری دانشگاه علوم پزشکی انجام می گیرد و در صورت نیاز به توانبخشی از خدمات بهزیستی نیز استفاده خواهد شد.  وی در پایان از اولیای نوآموزان خواست با صعه صدر، صبر و تحمل سنجش سلامت فرزندان خود را پیگیری  و آزمایندگان سنجش نیز با آرامش بیشتر و تامین مکان شاداب زمینه خدمات به نو آموزان را فراهم کنند.برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
اظهارات امام جمعه قروه در مورد روز جهانی قدس
بخشی از اقدامات جهادی سپاه کردستان در مقابله با کرونا
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
اظهارات امام جمعه قروه در مورد روز جهانی قدس
بخشی از اقدامات جهادی سپاه کردستان در مقابله با کرونا
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

پیشخوان روزنامه ها

ADS In Website