سه شنبه 29 دی 1394 / 11:25|کد خبر : 1134|گروه : اجتماعی

رییس اداره بهزیستی شهرستان قروه خبرداد:

موسسه خیریه سما برای کودکان دختر بی سرپرست و بد سرپرست در شهرستان قروه راه اندازی می شود

موسسه خیریه سما برای کودکان دختر بی سرپرست و بد سرپرست در شهرستان قروه راه اندازی می شود

رییس اداره بهزیستی شهرستان قروه از راه اندازی موسسه خیریه سما برای کودکان دختر بی سرپرست و بد سرپرست در این شهرستان خبرداد

حسین رسولی در گفتگو با خبرنگار سراب خبر اظهار داشت: هم اکنون 10 دختر بی سرپرست یا بد سرپرست از سن هفت تا 17 سال در این مرکز نگهداری می شوند.

وی افزود: در شهرستان قروه هزار و 229 خانوار دارای معلول با هزار و 900 نفر جمعیت و 390 خانوار در حوزه زنان سرپرست خانوار، بی سرپرستان و بدسرپرست با جمعیت 705 نفر وجود دارد.

به گفته وی 189 دانش آموز و 31 دانشجو از مقطع تحصیلی کاردانی تا دکتری تحت پوشش سازمان بهزیستی شهرستان قروه هستند.

رسولی با اشاره به افزایش مشارکت های مردمی بیان داشت: میزان مشارکت های نقدی و غیرنقدی در سال 93 بیش از چهار میلیارد و 371 میلیون ریال بود که با رشد 121درصدی در سال جاری به 9میلیارد و 661 میلیون ریال رسید.

به گفته وی این مبلغ با مشارکت 150 خیر، در راستای رفع مشکلات مددجویان، معلولین و مراکز نگهداری اهدا شده است.

رسولی اظهار کرد: در شهرستان قروه خیرین و نیکوکاران نگاه ویژه مثبتی به جامعه هدف سازمان بهزیستی داشته اند و همین همت والای خیرین برای ما ارزشمند است.

به گفته وی در حال حاضر در شهرستان قروه در 44 مرکز غیردولتی در حوزه های اجتماعی، توانبخشی و پیشگیری خدمات متنوع ارائه می شود.

وی گفت: سازمان بهزیستی در راستای خدمت به اقشار محروم، نیازمند، آسیب دیدگان اجتماعی، ایتام و زنان سرپرست خانوار، بد سرپرست و معلولین در سه حوزه اجتماعی، توانبخشی و پیشگیری به صورت تخصصی فعالیت می کند.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان قروه با اشاره به اینکه مددجویان و معلولین و توان خواهان تحت پوشش از دهک های پایین درآمدی جامعه هستند، افزود: همین افراد از لحاظ اقتصادی و مالی دارای مشکلات عدیده هستند و از طرفی هم اعتبارات سازمان بهزیستی برای برطرف ساختن نیازهای ضروری مددجویان و معلولین محدود است لذا برآورده ساختن تمام نیازهای این قشر به تنهایی از عهده سازمان بهزیستی بر نمی آید.

وی تاکید کرد: مددجویان و معلولین سازمان بهزیستی همانند سایر اقشار جامعه دارای نیازهای اساسی مانند مسکن، اشتغال، نیازهای روزمره معیشتی، تحصیلی و درمانی هستند.

رسولی به مشکلات مددجویان اشاره کرد و افزود: بیشتر مشکلات مددجویان و معلولین در زمینه اشتغال، مسکن، هزینه های درمانی، ایاب و ذهاب، هزینه های پرستاری معلولین و بیماران ضایعه نخاعی، هزینه تهیه لوازم پزشکی، بهداشتی و توانبخشی است.

وی هزینه های تحصیلی دانش آموزی و دانشجویی، تعمیر و بازسازی مسکن، رهن و اجاره مسکن، لوازم ضروری منزل، هزینه های ازدواج و جهیزیه، هزینه های نگهداری معلولین و سالمندان و از کار افتادگان در منزل و مراکز نگهداری، هزینه کاشت حلزونی، پروتز اعضاء بدن، مناسب سازی محیط زندگی و تامین معیشت روزمره را از دیگر مشکلات افراد تحت پوشش این سازمان دانست.

رئیس اداره بهزیستی قروه با اشاره به تحت پوشش بودن هزار و 229 خانوار معلول با جمعیت هزار و 900 نفر افزود: 445 خانوار با جمعیت 600 نفر از خدمات مستمری بهزیستی این شهرستان بهره مند هستند.

وی با اشاره به 50 کودک بی سرپرست با 40 نفر حامی در شهرستان قروه اظهار کرد: 10 کودک توسط خیرین تحت پوشش بیمه آتیه هستند و به 30 کودک نیز توسط خیرین ماهانه کمک هایی اهداء می شود.

رییس اداره بهزیستی شهرستان قروه به برنامه های هفته بهزیستی اشاره کرد و افزود: سرکشی از خانواده نیازمند و معلول، بازدید از مراکز نگهداری معلولین، طرح ایتام و اکرام، طرح بیمه آتی کودکان بی سرپرست، تهیه جهیزیه و لوازم بهداشتی از جمله این طرح ها است.

وی از احداث مرکز جدید نگهداری از معلولین روستای وینسار خبر داد و گفت: ساختمان قبلی مرکز نگهداری معلولین وینسار به لحاظ اینکه از نظر فنی و ایمنی مورد تائید نبود با مشارکت خیرین و شورای روستای وینسار دو هزار متر زمین برای ساخت این مرکز اهداء شد.

رسولی در ادامه بیان کرد: در حال حاضر عملیات ساخت 700 متر زمین روستای وینسار با مشارکت خیرین با مبلغ یک میلیارد و 800 میلیون ریال و پیشرفت فیریکی 20 درصد در حال احداث است.

وی افزود: در سال جاری دو هزار و 900 معلول در طرح توانبخشی مبتنی بر جامعه در روستاها و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت در شهرستان قروه شناسایی شده است.

 موسسه خیریه سما برای کودکان دختر بی سرپرست و بد سرپرست در شهرستان قروه راه اندازی می شود
برچسب ها :

موسسه خیریه سماکودکان دختر بی سرپرست و بد سرپرستشهرستان قروهحسین رسولیرئیس اداره بهزیستی شهرستان قروهافزایش مشارکت های مردمی

نظرات کاربران :

لیلا [شنبه 17 بهمن 1394 | 16:13] پاسخ

خداخیرشون بده

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
اظهارات امام جمعه قروه در مورد روز جهانی قدس
بخشی از اقدامات جهادی سپاه کردستان در مقابله با کرونا
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
رهبر معظم انقلاب: از مردم فلسطین نظرخواهی شود که خواهان چه نوع حکومتی هستند
اظهارات امام جمعه قروه در مورد روز جهانی قدس
بخشی از اقدامات جهادی سپاه کردستان در مقابله با کرونا
آخرین اخبار
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website

ADS In Website

پیشخوان روزنامه ها

ADS In Website