پنجشنبه 19 دی 1398 / 09:52|کد خبر : 5019|گروه : سیاسی

تحلیل حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه نظامیان آمریکایی؛

به سخره گرفتن تکنولوژی نظامی آمریکا با حمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

به سخره گرفتن تکنولوژی نظامی آمریکا با حمله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

سامانه های دفاع موشکی آمریکا خود قربانی حملات کوبنده موشکی سپاه پاسداران شد و نه تنها نتوانست از این پایگاه استراتژیک محافظت نماید بلکه جهانیان دیدند که آنها هم یک سیبل بیش نیستند.

به گزارش خبرنگار سراب خبر، سمیرا دهقانی رییس واحد دانشگاه آزاد اسلامی قروه امروز و در تحلیل حمله موشکی سپاه پاسداران به پایگاه نظامیان آمریکایی؛ نوشت:

 

جدا از میزان تلفات نیروهای اشغالگر به پایگاه عین الاسد که مهمترین پایگاه های امریکایی است باید به درهم کوبیدن تکنولوژی نظامی آمریکایی ها که همواره به آن فخرفروشی میکردند توجه داشت. سامانه های دفاع موشکی آمریکا خود قربانی حملات کوبنده موشکی سپاه پاسداران شد و نه تنها نتوانست از این پایگاه استراتژیک محافظت نماید بلکه جهانیان دیدند که آنها هم یک سیبل بیش نیستند.

 

 

همین سامانه دفاعی موشکی در اسرائیل و عربستان نیز مستقر است و بنابراین معادلات استراتژیک توان بازدارندگی آمریکا با موشک های میان برد بهم خورده است که میتواند نگاه ها را برای دوستان آمریکا که با پشت گرمی به این توان نظامی در کنار آمریکا جنایت می کردند تغییر دهد. اولین مرحله انتقام باید رویارویی با بالاترین سطوح تکنولوژی نظامی دشمن می بود و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آنچه که به آن اعتقاد داشت محقق کرد. رعب و وحشت با این حمله در بالاترین سطح در جبهه استکبار تزریق شده است و از امروز فروپاشی انسجام استکبار را شاهد خواهیم بود‌.

 

 

چرا ایران اسلامی قبل از محورهای مقاومت در منطقه خود آغازگر حمله به امریکا بود؟

 

جمهوری اسلامی ایران بر اساس اعتقادات راهبردی خود حتی به محور مقاومت اجازه ورود اقدام اولیه نداد که جلوی این فتنه در افکارعمومی منطقه را بگیرد که ایران محور مقاومت را جان فدای خود قرار داده است. با ضربه موشکی ایران اسلامی به شیطان بزرگ این پیام به جهانیان داده شد که ایران اسلامی برای انتقام فرزندان خود، مسئولیت بالایی دارد و به جنگ های نیابتی بسنده نمی کند.

 

وظیفه محور مقاومت در کشورهای مختلف در ادامه چیست؟

 

محور مقاومت با ضربه غرورآفرین ایران اسلامی با روحیه بسیاربالا تا اخراج کامل نیروهای اشغالگر وارد عمل خواهد شد و در صورتی که امریکا با تکبر عقب نشینی نکند، جنگ تمام عیار  با محوریت مقاومت علیه منافع و امنیت آنان عملیاتی خواهد کرد و نباید فراموش کرد حمله به پایگاه عین الاسد اتمام انتقام سخت نخواهد بود.

 

اقدام موشکی سپاه پاسداران اولین مرحله انتقام سخت است و  برزخ خشم انقلابی مسلمانان اگر استکبار اصرار به ماندن در منطقه داشته باشد بزودی آغاز خواهد شد.

 

چرا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با صدها موشک اقدام نکرد تا میزان خسارات بسیار بالاتر رود؟

 

این حمله تنها برای ارائه قدرت بالای نظامی ایران اسلامی است تا دشمن به تجدیدنظر فوری روی آورد و این پیام را ابلاغ نماید که حمله ایران با بالاترین تکنولوژی های نظامی روز دنیا دقیق، قوی و نابودگر است و در حقیقت فرصتی به ملت آمریکاست تا فرزندان خود را قربانی سلطه گری دولتمردان کنونی امریکا ننمایند. در حقیقت این یک هشدار بود تا به ملت آمریکا فرصتی داده شود که در برزخ خاورمیانه تا قبل از دیر شدن فرزندان خود را بیرون ببرند. 

 

پیام حمله موشکی: آمریکایی ها توان دفاع از پایگاه های استراتژیک هوابی خود در منطقه که باحساسیت بالا حفاظت می شود را ندارند، پس چطور حکومت های خائن منطقه با پشتیبانی آنان دلگرم می شوند و این همان گمراهی آشکار در جبهه نفاق است که بزودی در هم پیچیده خواهند شد.

 

آیا امریکا ریسک انتقام در مقابل این حمله را خواهد پذیرفت؟

 

در شرایط منطقی و ارزیابی توان واقعی از استکبار و منافع آنان این ریسک انجام نخواهد شد مگر آنکه تنها به این حمله بسنده شود و به استکبار فرصت بقاء در منطقه داده شود. امروز پایگاهی مورد اصابت موشک های ایرانی قرار گرفت که ان پایگاه با پیچیده ترین سیستم های دفاعی حفاظت می شد و دشمن در حالت اماده باش قرار داشت، بنابراین این حمله معادلات منطقه را به نفع محور مقاومت تعییر خواهد داد که آثار فاخر آن در روزهای آینده به نظاره خواهیم نشست.

 

آمریکایی برای جلوگیری از خروج خود دست به چه اقدامی می زنند؟

 

گزینه نظامی احتمالا از  دستور کار خارج خواهند کرد، اگر دچار اشتباه محاسباتی دیگر نشوند و برای جلوگیری از خروج خود احتمالا به کاهش یا برداشتن تحریم های اقتصادی علیه ایران میخواهند از خروج خود جلوگیری کنند! احتمالا برگشت به برجام یا عناوینی همچون آن لحاظ خواهند کرد تا فرصت احیای دوباره خود در منطقه را پیدا کنند. اما باید بدانیم با حضور استکبار آرامش اقتصادی برای ایران محقق نخواهد شد، هرچند علی الظاهر امتیازاتی بدهند. بنابراین فتنه ستون های نامرئی دشمن همان عوامل خودفروخته داخلی است که احتمالا در روند تحقق مذاکرات جدید تلاش های خود را شروع خواهند کرد. باید مراقب ستون نامرئی دشمن که همان عوامل خودفروخته داخلی است بود که مبادا در تحقق این فتنه بسیج شوند.

 

خسارات مادی و معنوی به امریکایی ها:

 

۱) با برخورد موشک های نقطه زن ایرانی به پایگاهی که انواع هواپیماها و تکنولوژی نظامی و منابع انسانی بسیاری در آن وجود دارد، خسارات بسیار بالایی برای امریکاییها قابل تصور است که قطعا امار دقیق ان اعلام نخواهند کرد.

 

۲) اعتبار و حیثیت امریکایی ها در حوزه نظامی به طرز بالایی از بین رفت که خریداران تجهیزات نظامی از امریکا را با تردید مواجه خواهد کرد. درآمدهای حوزه نظامی که آمریکایی ها همواره به آن تکیه داشته اند از این به بعد کاهش چشمگیری خواهد داشت که خسارات این رویه برای امریکاییها بسیاربالاست.

 

۴) منافع امریکا که برای دست یابی به آن سالهاست دارند هزینه میکنند از دست خواهد رفت و آمریکا دست خالی و با هزینه بسیار گزاف مجبور خواهد شد منطقه را ترک کند.

 

۵) اسرائیلی که در توهم قدرت نظامی خودهمواره منطقه را به آشوب کشیده است استحکام نظامی، سیاسی و اجتماعی خود را از دست خواهد داد و باید منتظر فرار تاریخی انان از منطقه باشیم.برچسب ها :


نظرات کاربران :

اولین نفری باشید که در مورد این مطلب نظر می دهید!

دیدگاه های ارسالی شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نام *
 

کد امنیتی
 
   
فیلــــم
بیشتــر
فینال جام جهانی کشتی نروژ؛ حسن یزدانی - دیوید تیلور
حضور مردم شهرستان قروه در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن ۹۹
اجرای طرح شهید سلیمانی و ویزیت رایگان گروه جهادی چشم پزشکی در قروه
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
فینال جام جهانی کشتی نروژ؛ حسن یزدانی - دیوید تیلور
حضور مردم شهرستان قروه در راهپیمایی موتوری و خودرویی ۲۲ بهمن ۹۹
اجرای طرح شهید سلیمانی و ویزیت رایگان گروه جهادی چشم پزشکی در قروه
ویدیویی غم انگیز از به رگبار بسته شدن خودروی شهید جمال کریمی
باشگاه 9 ماهه ی روستای مالوجه هنوز آب و گاز ندارد
پربازدیدترین های یک ماه اخیر

ADS In Website

ADS In Website